Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Antmil, ma bucur ca a fost o croaziera interesanta. Vant bun din pupa, sa ajungeti cu bine acasa.

 

Sora mea e fun croaziera, a facut nu stiu cate, a vazut toate tarile din America de Sud.

Chiar daca are rau de mare. Dramamina sa traiasca.

 

Eu nu as putea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Am revenit de la voluntariat, sunt franta, am stat doar in picioare...dar a fost fain, copiii s-au distrat...noi am avut grija de portarul robot....

M-am dusat, am citit mesajele de la joc si am rezolvat una alta si acum ma uit la meci.

 

Ma bucur pt Elvetia, sper sa mearga mai departe...daca nu, ei sunt oricum multumiti...nemtii au jucat sub orice critica, toti spun ca vinovati e antrenorul (si ca tb sa demisioneze), pt ca ar fi trebuit sa pastreze echipa de la Confed Cup (el a amestecat jucatori de la campionatul de acum 4 ani si cei de la Confed...si asta a fost o greseala).

 

Silvi, da, acolo suntem..venim de la Chisinau..trimite-mi pe privat o adresa de e-mail si un nr de telefon si vorbim..si poate ne faceti o vizita  [:)] mi-ar face placere sa ne vedem...ma distrez mereu cu Marco, atunci cand mergem in tara intreaba mereu daca ma vad cu fetele mele  [:D]

 

Ant, nici noi nu suntem fani croaziere...dar in Caraibe ne-ar surade o croaziera..numai ca una pe un vas cu cat mai putini turisti..cand am fost in Miami, ne gandisem sa mergem intr-o croaziera in Bahamas...dar nu s-au potrivit datele, asa ca am avut cum.

Prietena mea cea mai buna de-aici a lucrat 2 ani pe vase de croaziera, povesti stiu destule de la ea.

 

A dat Columbia gol...ce ma bucur...daca ramane asa, sunt calificati.

 

Seara faina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! 

 

Anul asta e centenar Ingmar Bergman. Poate ca știți ca a filmat o parte din filmele lui pe Fårö, insula la nord de insula noastră, pe care o vizitam des Pt ca e superba. Bergman s-a îndrăgostit de ea, s-a mutat aici și a trăit ultimii 25-30 de ani aici, la început nu permanent dar spre sfârșitul vieții lui a locuit permanent. A murit aici și e înmormântat in curtea bisericii de pe Fårö. Poate va amintiți ca am scris ca am fost acolo, poate am pus poze nu mai știu. 

Anual vara, este saptamama Bergman pe Fårö, cu vizionari de filme, expoziții. Exista și un centru Bergman făcut după venirea noastră aici, deci e destul de nou. Bergman a murit in anul venirii noastre, cu 5 săptămâni înainte.

A trăit retras, nimeni nu știa unde e casa lui și in primii ani nici unde e mormântul nu au vrut sa se știe. Abia după ce au adus-o și pe soția lui au aranjat mormântul și au anunțat oficial unde e. 

 

Anul asta însă evenimentele sunt mai extinse și trupa de teatru de vara, care are tradiție sa prezinte numai piese de Shakespeare, vara asta au in stagiune o piesa după un film a lui Bergman. Surâsul unei nopți de vara. Am luat bilete, mergem vinerea ce vine. De ani de zile îmi doresc sa ajung la teatrul asta. E doar pe perioada de vara, Pt turiști și noi suntem mereu plecați o luna, iar in rest lucram ca nebunii Pt ca e vara și ori urmează concediul, ori am venit și nu mai avem chef de nimic. 

Locul in care se joaca teatrul in fiecare vara e intr-o localitate ce se numeste Roma. Teatrul de la Roma. E amenajat foarte frumos, e deschis, intr-o grădina frumoasa. 

 

Astea sunt noutățile mele ;). Și mai avem 2 săptămâni pana la concediu! Am emoții, avem zboruri lungi, și la dus și la  întors, sper sa rezist. 

 

Seara plăcută! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, pai haideti! Anul asta e prea târziu, săptămâna asta este săptămâna Bergman, eu nu am cum merge, lucrez 6 zile :(. E o săptămâna in Iunie in fiecare an. 

 

Uite aici programul de anul asta, in partea de jos e in engleză https://www.bergmancenter.se/bergmanveckan/

 

Și site-ul în engleză : https://www.bergmancenter.se/in-english-2/

 

 

Concediul de anul asta va fi in Hong Kong, Beijing, Seul și Tokyo. Zburam Stockholm-Hong Kong vreo 11 ore și Tokyo-Copenhaga vreo 12 ore...o singura data am zburat așa lung, 11 ore Stockholm-Bangkok. Spre SUA e mai scurt, numai 9 ore :). 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonjour! Intru doar sa va zic  "calatoresc, deci exist":-D,  doar ca nu stiu ce e cu roamingul asta ca nu am retea mai deloc, deci nu apuc sa scriu.

M-am indragostit de Franţa...

Sper ca va bucurati de soare si vara. Va imbratisez..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

La multi ani, daca avem sarbatoriti cu numele pe ghetar!

Se incheie o saptamana mai usoara. Azi a plecat in tabara si Mihai. Singurul lucru care ma ingrijoreaza sunt ploile.

 

A inceput numaratoarea inversa...mai am o saptamana pana la concediu.

 

Anja, calatoarie placuta!

 

Ant, mi-a placut relatarea ta despre croaziera.

 

Week-end placut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua si la multi ani sarbatoritilor din familiile voastre! eu imi sarbatoresc tatal...dar duminica, azi nu ajung la ei.

 

toata lumea vad ca se pregateste de concediu. pe 12 plecam si noi la marea noastra. 

 

week-end placut tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tata era Petru, născut chiar azi. S-a dus mama la el cu flori sa ii spună cât ne e de dor. Fb mi-a reamintit o poza pe care a pus-o sora mea cu el, când Diana avea 3 ani. 

Silvia e Petra, in amintirea lui. Când a murit eram însărcinată, dar nu știam încă. N-a apucat sa afle de ea...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...