Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

[hia]

 

n-am putut posta ieri...

 

La Multi Ani sarbatoritilor!  [flo2]

 

miha  [cupisi]  La Multi Ani fetitei tale! sa fie sanatoasa!  [pup]

 

Ella  [:X]  mai de prin sud asa  [fum]  [:D]

 

m-am uitat si eu la unele meciuri fragmentat.dar nu tin cu nimeni.odata eram microbista inraita...ciudat c-a plecat Germania.dovada ca multe lucruri se schimba in timp...

 

va pup  [floare3]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

au plecat acasa si Argentina si Portugalia, eliminate in optimi [:)]

 

intre doua meciuri am facut curat in casa - mai ales in dormitor, care acum in sfarsit arata ca un dormitor, nu ca un depozit prafuit.

 

maine ies la o terasa cu Yagmur si cu Luca, sa vedem Spania - Rusia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yuhuu! Ne am mutat. Apartamentul e plin de cutii si saci, la fel si masinile iar maine caram ultimele troace din vechiul apartament.

Suntem epuizati, barbatul cu ultimele forte instaleaza aerul conditionat ca e canicula.

 

Amzis ca peste zece ani ma mai mut, daca nu mi oi lua casa pana atunci.

 

Mi au instalat azi internetul, punctual si eficient, sa nu i deochi. Aceeasi firma, am schimbat doar adresa si am desfiintat si telefonul fix cu ocazia asta. Il foloseam f rar, mai mult pt vorbit in Ro, pana cand am realizat ca sunand de pe mobil in Ro se aude mai bine si ma costa la fel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

La mine merge tare greu forumul...mai mult nu merge!

 

Fleur, sa va fie de bine mutatul! spor la asezat noua casuta!

 

Mihaela, la multi ani Silviei Petra, cu intarziere. Stiam povestea dar am uitat [flo2] ...batranetea.

 

Am facut si eu sambata o curatenie mai temeinica mai ales ca in perioada urmatoare o sa fiu prinsa in altele, o sa plecam in vacanta si nu mai am timp de casnice.

 

o saptamana usoara sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Sunt bine, m-am intors la munca dupa o saptamana frumoasa dar si cu ceva peripetii in Atena. Am apucat sa vizitez rapid Acropolisul (fix dupa o ploaie torentiala, ceea ce recomand, pentru ca sunt foarte putini turisti) si un pic din centrul turistic al Atenei si cam atat. Orasul este pitoresc, incarcat de istorie si plin de turisti, cu stradute pietruite ce serpuiesc pe dealuri in sus, printre case colorate si terase care imprastie arome delicioase. Si am mancat cataif sa imi ajunga!

 

La capitolul peripetii bifez: mers cu autobuzul si pe jos intr-o zona cam nesigura pe langa Heathrow luni pe la 22.00, o tanti suspecta care ma urmarea pe strada in Atena pana m-am oprit si m-am uitat la ea si s-a fofilat, dar senzatia mea e ca ma fila, intarzieri la metrou si am ajuns in aeroport cu o ora inainte sa decoleze avionul spre UK - noroc ca avionul avea 50 de minute intarziere asa ca s-a potrivit bine si am avut timp sa las bagajul si sa ajung la poarta. Si niste neintelegeri cu colegii din Atena, in special pe organizarea IT, care au dus la munca suplimentara ptr mine dar s-a rezolvat cu bine. Deci nici atat de glamuros (sic!) pe cat suna: ma duc cu serviciul la Atena, dar nici munca pana la epuizare. Cel mai fain a fost ca am cunoscut colegi din celelalte birouri Erasmus+ din Europa care fac aceeasi munca pe care o fac eu. 

 

Acum revenind la ghetarul nostru:

 

Silvi, bine ai revenit. Ma bucur ca sunteti toti OK si o inteleg pe Crina: si eu si Patricia vrem vacanta. Dar mai sunt 3 saptamani inca :( Julia va merge si ea la gradi din toamna - avem fete mari!

 

Miha, mai intai sa zic ca te invidiez ptr concediu! Tokyo am fi vrut noi ptr luna de miere, dar nu am ajuns nici acum. Imi pare rau sa aud de Ovi ca a avut probleme la vama dar vorba ta, sanatosi sa fim (si mai usori la buzunar, dar asta e). Am revazut poze de la nunta sorei tale si Diana era radianta! O domnisoara eleganta si matura. Silvi inca pastra trasaturi de copil :). La multi ani pentru ea!

 

Mianna, cartile / ca / cartile, dar cum nu doboara pisicile toate bibelourile/ statuetele/ obiectele decorative? Ca stiam ca pisicile au magnet la asa ceva.

 

Ella, esti turbo maica! Te rebotez DuracElla! Ma ia oboseala numai cand citesc cate faci si pe unde pleci in fiecare weekend.

 

Anja, no news is good news! Franta unde?

 

Antmil, croaziera vreau si eu si socrella. B nu vrea. Asa ca am decis sa mergem noi doua intr-un viitor neprecizat. Vorba aia, mai centura de castitate decat sa fiu cu soacra dupa mine nu exista! Ma bucur ca ati petrecut frumos. Ceva poze?

Pana la urma au aflat parintii ca proaspetele casatorite sunt proaspete casatorite? Sau s-a pastrat secretul? Jocuri de noroc mi-e frica sa incerc, nu stiu de ce.  

 

Laura: amandoi copiii in tabere - iuhuuu! Sper sa se distreze frumos. E bine ca lucrurile sunt mai relaxate la munca, ca poti sa intrii mai usor in starea de concediu. Distractie placuta sa aveti! 

 

Mai citesc si mai raspund.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Ioana, ce figura esti  [:-)))] colegii imi spun M (ca in James Bond)  [ph34r]

 

Miha, La multi ani copilei cu intarziere  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Am petrecut un weekend fain, cu mult soare si bere  [:D] la Weltenburg berea este produsa de catre calugari (inca din 1050), e cea mai veche manastire din lume care produce bere..si alor mei le-a placut berea alba de-acolo, au spus ca e cea mai buna pe care au baut-o pana acum (am fost si cu ei la multe degustari de bere)...am si mancat de pranz acolo, la 12 nu mai aveai loc sa arunci un ac (noi am ajuns mai devreme)...dupa am plecat spre hotel, tare aglomerat pe autostrazile spre München...am dormit putin, apoi am iesit la gradina de vara...unde am comandat platou taranesc si am degustat iar bere...mama a mancat si scovergi cu scortisoara si si-a amintit de copilarie...am revenit ieri dupa-masa acasa, eu am iesit cu Marco la restaurantul mexican, unde am vazut primul meci.

 

Velvet  [:D]

 

Spaniolii au fost sub orice critica, pt Uruguay ma bucur, la fel pt Croatia...azi sunt pt Mexic si Japonia...maine pt Elvetia si Columbia.

 

Noi mai avem 2 saptamani de scoala si 3 de munca  [zirea]

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am primit mesaj de la CEO-ul din Elvetia, au rezervat sali de cinema in toata tara pt maine, unde angajatii pot vedea meciul Elvetia-Suedia...pt cei care nu pot sau nu vor, pot sa-l vada si la locul de munca, folosind telefonul personal  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...