Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

 

daaa, imi amintesc de '94! eram studenta, se iesea in centrul Clujului dupa ce castigau ai nostri... la meciul cu Suedia eram acasa la mama, si regretam ca n-o sa particip la bucuria generala - dar n-a mai fost nicio bucurie.

 

Da, și eu eram in Cluj atunci, in sesiune :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

anul 4 [:)]  examen la ATI (pt cine nu stie, anestezie si terapie intensiva); colegele mele faceau pe vampirii cu prietenii lor, ca sa invete sa faca injectii intravenoase (era proba pentru examenul practic - mi-a picat si mi-a reusit din prima fara antrenament prealabil), in timp ce eu pierdeam noptile la meciuri si in oras [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Am incercat si ieri sa postez dar mi-am pierdut mesajul in neant...

 

Ce microbiste infocate avem pe ghetar! M-am uitat si eu putin la Suedia- Elvetia. ma gandeam ca e Mihaela versus Ella [:-)))]

Apoi am zis ca tin cu Columbia ca Maluma e columbian si se uita sotul la mine ciudat ca el habar nu are cine e Maluma...

 

Ieri am admirat pozele din Atena si din croaziera. Sa va fie de bine plimbarile!

Am admirat si pisicile Mianei. 

 

Mihaela, multumesc de urari!

Viv, sper ca te-ai odihnit! spor la treburi!

 

La noi inca nu e foarte cald si m-as bucura sa ramana asa dar nu prea cred. Presimt ca vine o canicula sufocanta. Saptamana viitoare cand vom fi la mare sper sa nu ploua si sa  fie cald sa se distreze fetele. In rest poate sa ploua toata vara [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun dimineata,

Azi sunt acasa, m-am odihnit.

As mai fi dormit dar m-a trezit CCS sa ne consultam unde punem aragazul. Au venit niste neni sa puna tevile de gaze in curte, sa le aduca pana in casa. 

Asta e doar faza 2.

Dar si aici acasa am destule de facut.

 

Nu m-am uitat la meciuri. Nu doream sa bata Anglia. Mi-ar fi placut o intalnire Suedia-Columbia. E clar ca voi tine cu Suedia, cand o fi.

Aseara a ramas la noi o prietena a Silviei. Au stat pana in zori de zi de vorba. Pe mine ma enerveaza asta, dar mi-am zis ca trec peste. Adica ma enerveaza cand se pierd noptile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! 

 

Sunt pe aici, va citesc, admir poze (Ioana, uau, ce culori ai prins in Atena!!), dar nu prea am ce spune (si sunt asa, intr-o zona ...mai gri, fara un motiv anume, nu stiu sa zic ce am dar am asa, o stare ... ) . 

 

 

A iesit sorele si incepe sa se incalzeasca si la noi, dupa o perioada plina de ploi. Noi avem noroc sa fim pe Bistrita, dupa ce trece prin barajul de la Bicaz, dar mai sus, spre Vatra Dornei, pe Valea Muntelui, a fost dezastru. Case, poduri, drumuri distruse, oameni morti, cumplit! Si la noi in sat a iesit un pic apa din matca, dar nu a intrat decat in cateva gradini, nimic grav. 

 

Eu sunt satula pana peste cap de facut mancare (nu mai pot!!) . Trebuie sa las zilnic copiilor ceva ce isi pot incalzi singuri la pranz (si eventual altceva in fiecare zi)  , plus masa de seara impreuna. Eu nu sunt deloc genul care se relaxeaza in bucatarie, din contra ... as face orice alteceva daca as avea de ales. Duminica pleaca plozii in tabara, apoi intentionez sa ii "parchez" doua saptamani la ai mei la Botosani. Am amenitat barbatul ca nu mai intru in bucatarie decat ca sa imi iau un pahar de vin din frigider. 

 

Copiii "se lupta" cu vacanta. Saptamana trecuta au avut doi prieteni in vizita doua zile  (cu stat peste noapte),apoi au mers ei la cate un prieten sambata. Mai au copiii din vecini cu care se joaca, dar in principiu, cam freaca electronice toata ziua. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, azi se termina mini vacanta fara copii. Casa a fost pustie fara ei, dar ne-am descurcat.

 

Rox, sigur mi-ar face placere. Imi trimiti numarul tau pe privat si cand sunt in zona ne auzim?

 

Am vazut meciul Simonei, din pacate am fost cam obosita si pentru Anglia - Columbia, dar am vazut loviturile de la 11 m.

Favorita mea e Brazilia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

laura, eu in septembrie, inainte de inceperea scolii o sa fiu prin zona ta. o sa plecam spre lepsa - gheorgheni - lacu rosu - bicaz- durau - chiril - pojorata - suceava - piatra neamt - bacau...si inapoi acasa.

nu stiu exact inca unde ne oprim si cat stam. trebuie sa analizez cam ce avem de vazut/facut si apoi fac rezervarile de cazare. daca ai vreun obiectiv secret in zona il pun in lista.  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

laura, eu in septembrie, inainte de inceperea scolii o sa fiu prin zona ta. o sa plecam spre lepsa - gheorgheni - lacu rosu - bicaz- durau - chiril - pojorata - suceava - piatra neamt - bacau...si inapoi acasa.

nu stiu exact inca unde ne oprim si cat stam. trebuie sa analizez cam ce avem de vazut/facut si apoi fac rezervarile de cazare. daca ai vreun obiectiv secret in zona il pun in lista.  [pup]

 

Voi fi acasa, chiar te rog sa dai un semn! Nu stiu sa iti recomand ceva anume, sunt foarte multe de vazut: in oras merita oprit in centru, la turnul lui Stefan , o plimbare cu gondola (daca e senin, de sus se vede superb spre Ceahlau), o vizita la muzeul de istorie (daca va place asa ceva, muzeul e chiar frumos, merita din plin intrat daca aveti o ora macar la dispozitie) .

  La Tg Neamt, e musai de vazut cetatea si casuta lui Ion Creanga. Daca alegeti sa mergeti de la Durau la Tg Neamt, recomand sa va opriti la zimbrarie. In drum intre Tg Neamt si  Piatra, sunt manastirile Varatec si Agapia. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

laura, multumesc de informatii!

eu am mai fost in zona dar acum o suta de ani. nu era gondola pe atunci iar sotul si fetele nu au fost niciodata. la muzee nu cred ca ne incumetam (mica mea are 2 ani jumate) iar zimbraria nu e pe traseu, dar mai vedem. eu vreau si o gradina zoologica, fie la piatra fie la suceava...undeva pe drum pentru ca noi nu avem asa ceva dar le-a placut mult fetelor si la ploiesti si la constanta, parcul acela amenajat la delfinariu.

o sa iti trimit un pm cu nr de telefon si cu datele exacte cand o sa fim in zona si pe unde ne cazam, dupa ce fac traseul exact si daca sunteti disponibili poate ne vedem. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...