Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Gradina zoo din Piatra nu ti-o recomand, E transformata intr-un balci (mai stilat zis,  loc de joaca pt copii cu terasa pt parinti ) cu ceva animale ce nu stau in conditii tocmai bune. Asa, ca idee, puteti intra, dar sa nu aveti asteptari ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am fost azi la săptămâna politica la un seminar susținut de Ambasada Elveției in care au prezentat cum au soluționat ei criza din sănătate. Printre altele, exact ce spunea Ella despre diversele moduri in care poți sa începi sa lucrezi: întâi sa înveți practic și apoi sa pui și baza academica sau invers, moda clasica. Am nimerit acolo între oameni de vaza, un prof din elvetia care a prezentat studiul. M-am simțit importanta :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se scutura din salcami tei o ploaie de miresme. Cardifful e poleit cu flori aurii insa eu am ratat ocazia sa culeg cateva asa ca ramanem fara ceai de tei iarna asta.

 

Vazusem miercuri niste rochite dragute pe net si ieri am mers in magazine sa le probez. In magazine ioc rochite! Adica, ramasesera 1-2 ori marimea 6 ori 22. Am intrat iar pe net sa le iau pe neprobate, deja disparusera si de pe net :(  Si deja au aparut gecile si puloverele, deci adio sanse sa le mai aduca. Offff

 

Miha si Anja, azi m/am gandit la voi. Zapacitii pe care ii ascult dimineata la radio au avut concurs: sa ghiceasca din 6 nume care e nume de jucator de forbal suedez si care e nume de produs de la IKEA. Au ghicit Berg (jucator) si altceva (nu mai retin cuvantul) care era un birou cu sertare. A fost foarte amuzant. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana eu îmi iau multe haine de pe net, de la magazine ce nu sunt la noi. Tocmai mi-am luat 4 rochițe, la fix îmi vin. Dacă nu erau bune, retur și gata. E gratuit in general, ma uit mereu sa fie așa. 

 

Numele de familii suedeze sunt luate din natura :)). Berg înseamnă munte. Granqvist înseamnă ramura de brad, Lind înseamnă tei, Sjöberg înseamnă lac-munte, etc.  Asta pe de o parte. Restul sunt “băiatul lui...”. Mattsson (băiatul lui Matt), Johansson (băiatul lui Johan), etc. A fost interesant când mi-am dat seama :). 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu afiseaza corect paginile. este babilonie, literele vine unel peste altele, propozitiile sunt intercalate, nu exista aliniere, avatarurile voastre sunt in mijlocul paginii. Cu alte cuvinte standardul pentru formatarea paginii nu ma place. Am facut tot ce am stiut ca am de facut, smecheriile cu sters cache-ul si altele. Nu vrea sa functioneze si pace.

Inteleg ca sunt singura care se plange de asta.

Mi-e greu sa citesc si mesajele pe PM. Daca aveti ceva sa ma rugati/anuntati in legatura cu actiunea ce am demarat-o,  va rog sa o faceti pe FB sau pe whatsapp.

 

Da, pe telefon e ok DC, nu sunt probleme, o sa pot citi de acolo dar de scris nici nu se pune problema.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...