Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana , multumesc de intrebare, dar cealalta Laura e in concediu, eu sunt in campul muncii. Copiii sunt in tabara, au avut si ceva ploi, dar in general a fost ok vremea. 

Mama ta are dreptate, a plouat f mult si au fost in mai-iunie zile mult mai calde decat avem acum la inceput de iulie, 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, multam de urare. Da...cred ca am ceva similar cu ce ai avut tu. Tusesc, tusesc, tusesc...nu produc nimic. Aerul conditionat ma "provoaca" cel mai mult si este inevitabil. Cind trec de la caldura de afara la interior unde e frig, am accese de tuse pina imi vine sa vomit. In tren cel putin de dimineata credeam ca scuip plaminii pe podea! Singurul alt simptom este ca ma jeneaza ochii...simt un soi de uscaciune combinata cu arsura???

 

Nici nu stiu ce sa iau. Am incercat antialergice si nu ma ajuta cu nimic. Chestii gen cold/flu nu m-au ajutat deloc. Sper sa treaca. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antmil, ce antialerrgice ai incecat? In afar de allegra

Doar Allegra am luat...Claritin imi da palpitatii si Zyrtec adorm lemn cu capul pe birou (idem benadryl). Ce altceva sa incerc?

 

Edit sa adaug: seara la culcare iau benadryl si adorm rapid dar dupa 4-5 ore iar ma ia tusea. Am tusit azi-noapte ca un magar...de ieri nu am nici voce (adica una dogit/scartait).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioana, antmil, sa nu fie vorba despre vreun crocobaur ce se dezvolta si isi face veacul prin sistemele de aer conditionat / climatizare.

Habar nu am...ideea este ca schimbarea de temperatura imi declanseaza rau accesele de tuse ceea ce in general nu se intimpla. Eu sint foarte rar bolnava (adica nu prea se prind racelile de mine in general). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E o problema alergica. Sunt diferente mari de temperatura intre zi si noapte? Eu zic levovetirizine (xyzal, levazyr sau non branded)

Aha...vad ca e fara retata. Ma opresc la farmacie in ora de pauza. 

 

E diferenta foarte mare intre afara si inauntru. trec de la 30C - 33C direct in 18C sau 20C maxim. Si asta de cite ori ies afara, schimb trenul, etc. 

 

Pe platforma de tren este o caldura insuportabila (curg apele pe oameni) pe cind in tren bate un frig de 18C -20C. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...