Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Antmil, ti-am dat gargolacul prin forum? Si tu ma astepti cu coafeza cu tot. Bad me!

 

Ochii mei nu erau uscati. M-am gandit si eu la ceva bacterii din sistemele de AC- la munca sau in masina ca acasa nu avem. Nu stiu insa cum ajung sa fiu diagnosticata cu chestia asta...

 

Intrebare: la retelele private din Buc pot sa fac o radiografie fara trimitere? La Regina Maria nu pot, dar poate pot la altii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Antmil, ti-am dat gargolacul prin forum? Si tu ma astepti cu coafeza cu tot. Bad me!

 

Ochii mei nu erau uscati. M-am gandit si eu la ceva bacterii din sistemele de AC- la munca sau in masina ca acasa nu avem. Nu stiu insa cum ajung sa fiu diagnosticata cu chestia asta...

 

Intrebare: la retelele private din Buc pot sa fac o radiografie fara trimitere? La Regina Maria nu pot, dar poate pot la altii?

eu nu am reusit sa fac radiografie fara trimitere. Si am incercat la mai multe clinici particulare, am fost cu gura mare, le-am spus ca daca eu dau declaratie pe proprie raspundere ca vreau sa ma iradiez nu e problema lor, ca e corpul meu si il tratez cu cate radiatii vreau. Si tot nu a vrut nimeni sa-mi faca o amarata de radiografie la "genunche".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, e OTC. Nu te astepta totusi la minuni, trebuie luat 4-5 zile sa vezi o imbunatatire. La accesul de tuse ai senzatia ca se “inchide” gatul? Daca da iti trebuie o vizita la medic si o prescriptie de inhaler (salbutamol). 

 

Am gasit Xyzal...o sa iau prima pastila cind ajung acasa ca mi-e frica sa nu adorm.

Nu am senzatia de inchis git ci imi vine brusc ca o gidilatura insuportabila...imi dau lacrimile (imi siroiesc lacrimi) de-a dreptul si nu pot opri senzatia de tuse deloc...si tusesc pina imi vine sa vomit. Nu expectorez absolut nimic. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antmil, ti-am dat gargolacul prin forum? Si tu ma astepti cu coafeza cu tot. Bad me!

 

Ochii mei nu erau uscati. M-am gandit si eu la ceva bacterii din sistemele de AC- la munca sau in masina ca acasa nu avem. Nu stiu insa cum ajung sa fiu diagnosticata cu chestia asta...

 

Intrebare: la retelele private din Buc pot sa fac o radiografie fara trimitere? La Regina Maria nu pot, dar poate pot la altii?

 

 

Da...gargolacul a ajuns la mine!

 

Am o marturisire...si am nevoie de niste good vibes!!! Din toamna voi fi ceea ce se cheama "empty nester" (adica ambii copii la facultate). M-am hotarit sa ma inscriu iar la scoala; de data asta sa fac programul profesionist de chef (arte culinare). Am fost azi la interviu...a mers bine si chiar m-au invitat la un seminar in citeva ore cu Jacques Pepin (as vrea sa merg la French Culinary Institute). Acum imi trebuie ceva good vibes sa reusesc sa ma calific pentru niscai ajutor financiar (incep sa vinez burse pentru studenti "geriatrici"). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, pardon ca am incurcat numele. [flor]

 

Rox si Viv, am medicul de familie (inca mai cotizez la asigurarile de sanatate in Ro) dar e cam pe scurt sa ma duc pe 30 sa imi dea si trimiterea si sa fac si radiografia in aceeasi zi. Vad eu.

 

Parklake e unde am fost la raci? Adica langa? Ca m/au anuntat ca acolo s-au mutat pasapoartele.

 

Antmil: tusesc din 25 mai (am mai avut o tura in martie) si inca nu a trecut. Gadilici in gat dar eu vomit aproape zilnic. E mult mai nasol dimineata decat peste zi, de asta nici nu mai mananc micul dejun acasa ca stiu ca pana ies pe usa iese si el din burta mea. Asa ca mananc pe la 10 la munca un mic dejun intarziat.

 

Felicitari pentru initiativa! Vad ca nu astepti nici un moment sa te bucuri de emply nest. io as da party- zic acum ca sunt copilele mici si imi solicita ajutorul zi-lumina, cand or fi mari si pleaca nu stiu daca o sa mai simt la fel. Iti trimit ganduri bune sa primesti bursa. La ce bunatati ai pomenit pe aici sunt sigura ca esti potrivita ptr curs si el ptr tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ati auzit de Coana Mita Biciclista? Ei bine, mie sa imi ziceti Coana Ioana-avioana. Ne-am organizat tare prost anul asta, asa ca programul arata cam asa:  pe 19 iulie plecam in concediu (Mallorca, unde mergem in fiecare an), pe 26 ne intoarcem din concediu, pe 28 duc fetele in Buc, pe 31 ma intorc in Anglia. Asa frecus pe avioane nu am mai facut vreodata. Si cu bafta mea chioara sigur vor intarzia zborurile...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...