Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Noi suntem burlaci...copiii sunt in vizita la sora mea, vin marti. Cat am fost plecati s-a uscat iarba, si trandafirul, la rosii s-au uscat frunzele... Azi puse sotu' barca pe apa si am inaugurat-o cu un picnic. Insa nu am iesit in larg, cica asteapta 1 zi/doua sa vada daca se scufunda.

Si am citit din urma....

Ioana, sa te duci musai la doctor... cum sa vomiti in fiecare zi??? Tot tie, merci ca m-ai facut priceputa la gatit, insa cred ca ma supra evaluezi:))) nu sunt nici macar la picior de Antmil:))))  Despre poza, pun, pun cum prind momentul.

Ant, bravo pt curaj si cum zice Rox sa ai good vibes la Mr Pepin. Sanatate cu alergia sau carece brontozaur te-a cotropit.

Viv, cand e  termenul de mutat in casa noua?

Rox, ai exilat copiii in taberele de vara?

Ella, ma impresionezi cu cati saci ai de trimis in RO.

Daniela, ai rezolvat cu teava sparta?

Miha, s-a terminat festivalul Bergman? Mi-ar fi placut sa vad si eu teatrul? Tu ai vazut Fanny si Alexander al lui Bergman? Un film de vreo 4-5 ore.

Mianna, sa stii ca am pierdut daca esti in vama sau nu:))) Stiu doar ca ai terminat curatenia:)))

Laura, la voi au fost viituri si inundatii acum o saptamana?

Velvet, te-ai mai interesat de cuesurile de somelier?

LauraNico, plecati undeva in vacanta?

Fleur, cred ca am citit ca plecati in Caraibe, Sau gresesc?

Precis am uitat pe cineva... scuze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 786
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună seara (noaptea) și de la mine!

 

Ioana, sănătate multă! Mulțam pentru ridicarea pe piedestalul doamnelor talentate la gătit, dar eu sunt la începători :).

 

Antmil, sănătate multă și ție și țin pumnii pentru cursuri! Jacques Pepin e preferatul domnului meu :), când ne mai nimerim pe la TV la emisiuni de gătit.

 

Anja, văleu, nu știam că e așa scump la Hair Stage, știu că și eu am zis de ei pe aici (eu încă n-am apucat să ajung la ei). Țeava nu era spartă, doar garnitura slăbită, dar cum eu sunt blondă... Să vă bucurați de barcă!

 

Fleur, să saluți Iașul din partea mea, tare mi-a plăcut orașul tău!

 

Azi am avut treabă în Otopeni și am mers pe centură, bad, bad me! Înfiorător se merge, se lucrează și sunt blocați km întregi. Dar am ajuns și la Ikea, mi-am luat tot felul de mărunțișuri fără de care nu puteam să trăiesc :D. Am înțeles că o să se deschidă un magazin nou Ikea tot în București pe Bd. Theodor Pallady (fix unde ajunge A2 în București), deci probabil o să trec mai des pe la ei :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 

 

Anja, sa va fie de bine vacanța! 

Festivalul Bergman e in Iunie, săptămâna după midsommarn fiecare an de vreo 2-3 încoace. Pun linkul din nou. https://www.bergmancenter.se/bergmanveckan/

 

Teatrul se joaca pana la sf de August, actorii sunt aproape toți de la Dramaten. Și regizorul e premiat cu regizorul anului Pt anul trecut. Vezi dacă găsești ca e interesant. http://www.romateatern.se/arets-forestallning

 

Da, am văzut Fanny și Alexander, îl am pe cd acasa, vreau sa îl revăd ca au trecut vreo 7-8 ani de când l-am văzut. 

 

In alta ordine de idei, la noi e jale cu apa, e seceta mare. Animalele nu au ce mânca, fermierii sunt in pragul falimentului. Magazinele s-au hotarat sa boicoteze carnea de import, ca sa poată fermierii sa supraviețuiască. 

 

Si tot in alta ordine de idei, mai lucrez doua zile, duminica dimineața plecam in concediu. Au venit și vizele chinezești, sper sa fie de bine ce scrie ca e in chineza :)). 

Aterizăm in Hong Kong prima data, stam doua zile acolo. 

 

Aseara mi-au plăcut croații, au jucat frumos. In seara dinainte mi-au plăcut francezii, deși meciul nu a fost așa spectaculos.

Finala nu o vedem, suntem pe avion. Eu țin cu francezii dar dacă câștiga croații nu ma supăr :). Ar fi ceva inedit, sa fie ei campionii mondiali! 

 

Zile frumoase, sănătate Ioana și Antmil, vacante frumoase celor care pleacă. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, vacanta frumoasa sa aveti! 

 

Ant, Ioana, sanatate multa!

 

La noi circula un virus dubios care da doar durere de cap. Dupa ce l-au plimbat copiii de la unul la altul, l-am preluat si eu. Efectiv nu am putut sa-mi ridic capul din perna dar nu mi-a parut rau deoarece am vazut partida Federer-Anderson. In alte conditii nu aveam nici o sansa. Fantastic meci! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ahh, Marion, stiam ca pe tine te-am uitat. Mai aveti inca scoala? Sanatate multa!

Pana va pun poza cu mine, vreau sa va pun poza cu Rocky. L-am cumparat de pe Bran, un ghemotoc carpatin, avea 4 sapt, plin de purici si nevaccinat/ne-deparazitat.  Va spun ca, eu persoana profund ne-animaliera, m-am indragostit de el. Pe langa ca e frumos si grasan, s-a nimerit sa fie si ff destept. Stie deja sa se joace, cand ii e foame isi ia farfuria in gura si vine la noi sa ii dam mancare, este jucaus, caraghios si golanas:))))

Din pacate a tb sa il las la ai mei, nu l-am putut lua in Suedia.

post-125051-0-82483800-1531380311_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, banuiesc ca stii ca ghemotocul carpatin se va face foarte mare.

 

Cu casa, ce sa mai zic... Nu mai stiu nimic sa spun cand. Acuma barbata-miu e acolo si eu ma ocup de documentele pentru receptie. Trebuie facuta receptia casei, dupa care certificat de edificare constructie, apoi cadastru. Am  ditai lista cu acte.

 

A plouat mult saptamana trecuta, nu s-a putut intra pe strada cu masina drumul fiind decopertat pentru canalizare s-au facut adevarate lacuri si nu au pututt veni la livrare. Am HPL, usa de la garaj in custodie la furnnizori ca nu am cum sa le aduc.

 

Au venit si au adus si pus tevile de gaze de la coltul terenului meu pana in casa. Restul nu se stie cand si cum.

Acolo unde a fost facut santul pentru teava nu a apucat sa se taseze pamantul si s-au facut balti si noroi. Atat de mare a fost debitul ploii.

 

Luni vine instalatorul sa traga pe sub pamant tevile de la apa/canalizare si sa monteze boilerul si centrala.

Pentru asta trebuie sapat sant si nu prea sa gasesc amatori.

Tot luni vine sa faca putul.

 

Deci, da am treaba multa. Noroc ca am sot pe acasa care poate prelua din sarcini.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, e tare dragalas puricosul mic. Sa va traiasca! Scoala? Da, mai avem si saptamana viitoare desi nu  mai fac mare lucru. Azi fac curatenie....nu spun cu cat entuziasm au plecat la scoala!

 

Rox, l-am vazut un pic si pe Nadal dar plangeau copiii de foame si a trebuit sa ma mobilizez. E drept ca nici capul nu ma mai durea asa tare. Eu nu sunt o impatimita a tenisului, pe Anderson nu il stiam, dar mi-a placut calmul si determinarea lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...