Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti influentabili???


Recommended Posts

Rudele si prietenele mele nu-si permit sa faca asemenea comentarii. Avem altceva mai bun de discutat[:D] si mi se pare aberant sa vorbesc despre o persoana draga care nici nu este prezenta la discutia respectiva. Intr-adevar daca partenerul are un comportament inadecvat (ma refer la cazurile de violenta etc) atunci nu cred ca sunt inutile si inoportune interventiile de genul asta, insa factorul de decizie in toata povestea asta este doar victima.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Suntem casatoriti de un an si suntem impreuna de 9 ani.Avem si am avut multi prieteni,cupluri sau solo.Eu asa consider ca totul e ok intre noi.In ceea ce priveste eu stiu un citat din Alchimistul de Coehlo:"Prietenii stiu mai bine cum trebiue tu sa-ti traiesti tu viata dar nu stiu cum sa si-o traiasca al lor."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sint oarecum opusul a "influentabila" (exista cuvint?? impermeabila[:D]?) si nici invidioasa nu-s. nu-mi pasa daca alti soti fac ce-or face, nevoile mele mi le stiu eu cel mai bine si mi-am ales partenerul pe masura. sintem amindoi 2 belele, ne "meritam" reciproc si that's that. ah, in plus nu cer sfaturi si daca imi sint bagate pe git cu forta iese cu (mare) scandal. amanda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda !!! Super citatul acela si foarte adevarat de multe ori... Pe mine ma oboseau foarte tare sfaturile acestea (de acest gen) cand eram gravida ...offffff...imi aduc aminte cum veneu rand pe rand care mai de care cu sfaturi si lectii de viata cum ar trebui sa fie sotul meu daca m-ar iubi....bla,bla,bla.... Sa raspund la intrebare Nu nu sunt influentabila chiar ma irit foarte repede atunci cand e vb de cum ar trebui...sa fie sotul sau acum copilul.... Eu chiar nu inteleg dc oameni simt nevoia sa se bage asa pe ne puse masa in viata altora atata timp cat EU nu ma bag in viata lor... A si sunt curioasa daca cineva ne va spune ca este influentabil(a) ....nu stiu daca am scris corect....[xx(] mami Amy si bebe Stefan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...