Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatul meu si ...


Recommended Posts

...violenta domestica! Wow,ce titlu am ales![:D] Da` hai sa va povestesc despre ce-i vorba. Aseara mi-am luat trupa si-am plecat spre dormitor pe la 22:00 .Se intelege ca eram sa adorm inaintea lor,am rezistat eroic si cind a adormit si ultima pitica (linga tzitzi) am adormit si eu bustean. Pe la 23:30(m-am uitat apoi la ceas) apare barbata-miu bodoganind.Tre` sa specific ca el are obiceiul de vorbeste cu mine si in creierii noptii,poti sa tragi cu tunul ca el se trezeste calm "mama nu ti-e foame?"sau "ce a mai facut tipa x sau y"(prietene din viata reala sau de pe net). Asaaa,vine el oftind "oooof,saracele femei". zic,taci ca barbata-miu ma compatimeste[:D] nu are rost sa ma enervez ,vede ca si la ora asta is cu tzitza in gura piticii care incepuse sa se foiasca. Continuua,"saracele femei,de ce sunt batute,de ce sunt asa chinuite,de ce sufera atit si de ce depind de cite un monstru ..." Ceee??Ce ai omule? El de colo,"e la tv,haide ca poti vedea si tu ,e despre cum ii zice..."eu de colo "domestic violence".El bucuros "da,daaa,despre asta!!!" Zic hai mai lasa-ma sa dorm,acum te-ai gasit si tu.El,"tu stiai despre asta?" normal ca stiam,vaz ,citesc si eu . El e ca picat din luna,nu credea ca exista asa ceva,nu credea ca femeile japoneze sunt asa abuzate.Eu de colo"femeile japoneze???Problema asta nu este doar a societatii japoneze,este peste tot in lume!" Sotul din ce in ce mai [soc][soc] ma ia la interogatoriu ,ca de ce,cum,ce fel??Ce fel de om trebuie sa fii ca sa iti lovesti nevasta ,sa o mutilezi cind femeia este floarea casei,parfumul ei!!! Ma uitam la el si ma amuzam,zic hai sa-ti explic ...si-am insirat si eu acolo cam ce stiam (din partea femeilor abuzate,povesti citite,auzite) .S-a suparat ca nu suporta descrierile(el e omul care se ridica de la masa daca-i dai prea multe detalii despre viata puiului din farfurie)[:D] Ca cica zicea la tv. ca ele nu au unde pleca ,nu au sprijin,nu au stabilitate financiara...(stiam si asta,io atotstiutoarea[:D]) El murea de indignare constient ca nu poate face nimic pt. femeile din toata lumea care,dupa parerea lui,indiferent de rasa,culoare,statut social,studii ,religie...nu merita sa fie lovite. Cu alte cuvinte nu l-am lamurit deloc de ce un barbat face asa ceva,cum poate?Cum se poate o asa barbarie! Cum eu nu`s barbat nu stiu sa-i explic ce motive,ce fel de om e un astfel de om . A adormit oftind! Acu` nush ce vreau ,aici sunt majoritatea femei,unele cu astfel de experiente .Putinii domni sunt convinsa ca nu fac parte din categoria pe care-i cauta al meu[neand] dar poate auzim ceva explicatii!? Asa o sa avem subiect la cafeluta de dupa cina.Aici merita el un [neand] pe spinare ca bea prea multa cafea. aaa,si sa nu-mi zica nimeni ca femeia (unele) au gura mare si exaspereaza omul incit le ia la pumni,ca are si el una acasa [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna hanneninteresant subiect,dar mult mai pitoresc imi pare sotul tau,e un exemplar rar[flo][asia] pai sa raspund de ce bat unii barbati femeile: asa au vazut (invatat)acasa la parinti din pacate in ro(si in alte tari ,probabil) in unele familii e ceva obisnuit sa fie batuta femeia si (eventual)copiii pt.ca de ex."stalpul casei"a venit acasa pe 3 carari si mancarea nu era pe masa(nici prea calda,nici prea rece,cum ar fi trebuit sa fie) subiectul e vast,dar las loc si altora [hia] carolada www.camping-kasern-salzburg.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of, am crezut ca ai patit ceva[:D] M-am speriat! Eu am fost abuzata "doar" moral, insa ex-sotul meu are probabil explicatiile lui. Stau toata seara pe net (da, el statea toata ziua si noaptea la tv, dar e altceva, nu?) nu gatesc (din moment ce am aruncat de cateva ori mancarea neatinsa, copiii au pranzul asigurat, ce sa ma mai strofoc?) este dezordine in casa (am intrat in greva, am zis ca dupa 8 ore de munca+lectii+exclusivitate la bucatarie, spalat si copii sa mai faca si el ceva) cred ca astea erau motivele lui de abuz. Cand vine sotul tau cu instrumentul de baseball, ii dau cu placere adresa ex-ului:))) Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolada,multumesc.Desi nu-mi place sa ma laud,cred ca el merita laudat din cind in cind(de mine ofcourse[:D]).E genul de om care vrea sa stie si care se implica oriunde i se permite.Adica stie povestile prietenelor mele reale sau virtuale.Da sfaturi despre cum sa scapi de coana soacra si face consiliere matrimoniala asa cum se pricepe el[:D] Are niste idei crete de sta mitza in coada,de ex."hai sa sunam in congo sa-i zicem lui nea gheorge ca fimeia lui strica casa lui fii-su(adica o soacra)"[:-)))] Odata vroia sa dam la ziar o amica din ro. pe care nu o puteam contacta deloc si al carei husband uitase de ea prin ro. Pastrez restul perlelor lui pe parcurs. [hot]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hannen,wow, imi dai voie sa ii fac sotului tau o statuie in centru, sa vada toti, sa ia aminte[asia]??? si..frati mai are?[:D][flo] I'auzi aici ultima conceptie,absolut noua urechilor mele:"pe nevasta-mea o sa o nenorocesc oricum, ca voi prin esenta inselati si mintiti si mai bine zic oops! am omorat-o degeaba decat sa aflu intr-un tarziu ca m-a inselat si eu am cazut de prost". eu zic:[wow]"poftim?" si asteptam sa rada, sa zica ca glumeste..ceva, desi nici nu se putea o gluma mai proasta.Nu a schitat niciun zambet. Si asta ar fi omul la care eu ..tin. Cand inima e in flacari, creierul e invaluit in fum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...