Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

Ei ,,,si asta poate fi o speculatie,

 

Corect spus e ,,,nu a acceptat un refuz si a ales sa faca un circ dintr-un motiv in trend.

 

Tu ai fost vreodată discriminată, andacos? Dacă da, ce ai simțit? Ți s-a refuzat un serviciu din cauza încadrării într-o categorie care nu depindea de tine?

 

(Eu am fost și e cumplit, te simți ca ultimul om pe pământ, deși tu n-ai făcut nimic greșit să fi fost pus în poziția respectivă).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tu ai fost vreodată discriminată, andacos? Dacă da, ce ai simțit? Ți s-a refuzat un serviciu din cauza încadrării într-o categorie care nu depindea de tine?

 

(Eu am fost și e cumplit, te simți ca ultimul om pe pământ, deși tu n-ai făcut nimic greșit să fi fost pus în poziția respectivă).

Am fost discriminata in propria mea tara...dar asta m-a facut mai puternica.Depinde de tine ce pozitie ti-e mai comod sa adopti,,,

 

edit Sigur ca e injositor momentul ala, te face sa suferi, depinde cum il manageriezi pe viitor.

 

inca un edit inainte de a se inflama tastele. Mie nu mi-s-a oferit alternativa cind am fost discriminata, deci nu putem cpmpara cazul meu cu cel al cuplului refuzat de cofetar.

 

Sau cu cazul Pphrei care a fost generos despagibita daca imi amintesc bine,dupa incidentul resoectiv.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei ,,,si asta poate fi o speculatie,

 

Corect spus e ,,,nu a acceptat un refuz si a ales sa faca un circ dintr-un motiv in trend.

 

A fi refuzat pe motiv de orientare sexuala e discriminare. Orice discriminare plaseaza persoana discriminata pe o pozitie de inferioritate fata de discriminator. Persoana care discrimineaza se considera superioara celei discriminate.

 

Discriminarea pe motiv de orientare sexuala intra sub incidenta legii- in US, cel putin.

 

Deci...ce ziceai de speculatii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram într-o poziție extrem de vulnerabilă, nu am putut face nimic.

 

Nu are legătură cu comoditatea. Dimpotrivă, nu e nimic comod în a fi discriminat.

Nu am spus ca e comod sa fii discriminat, ci ce pozitie ti-e tie comod sa iei...sa ramii o victima/nu ma refer aici la tine sau la mine,ci in general la pozitia discriminatului, si sa faci circ din asta, sau sa vezi ce alternative sunt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A fi refuzat pe motiv de orientare sexuala e discriminare. Orice discriminare plaseaza persoana discriminata pe o pozitie de inferioritate fata de discriminator. Persoana care discrimineaza se considera superioara celei discriminate.

 

Discriminarea pe motiv de orientare sexuala intra sub incidenta legii- in US, cel putin.

 

 

Nu va mirati ca e Trump presedinte...si asta u are nimic de-a face cu orientarea sexuala ci cu derapaje ca cele prezentate la subiect.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am spus ca e comod sa fii discriminat, ci ce pozitie ti-e tie comod sa iei...sa ramii o victima/nu ma refer aici la tine sau la mine,ci in general la pozitia discriminatului, si sa faci circ din asta, sau sa vezi ce alternative sunt.

 

Păi poate tu vrei să nu mai treacă și alții prin ce treci tu. Te simți minimizat ca om, și chiar dacă tu ai puterea să treci peste incident, alegi să faci cunoscută situația ca să fie corectată. Ca alții să nu sufere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cei ce se tin de procese televizate doar " discriminati"  nu sunt cu adevarat. Au un spate de numa.

 

Nu fac nici un serviciu celor vulnerabili  cu adevarat. 

Ajutorul direct al omului de langa tine este aducator de mantuire pentru cel slab nu circul si procesul si despagubirea. Astea nu fac decat sa arate ca exista profitori si sa faca omul cinstit sa se.intrebe de doua ori data viitoare inainte sa ajute.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tu speculezi (ca si OPrah=pe culoarea pielii,

 

Vinzatorul are dreptul sa scoata un client din magazin si daca i s epare suspect.Poate vinzatoarei i-a fost frica pur si simplu...ce e asa greu d ecrezut, nimeni nu stie exact ce a provicat incidentul.

 

E declaratia lui OPrah cintra declaratiei vinzatoarei.

 

Hm, adica un magazin cu marfa atit de scumpa nu are camere de supraveghere? ramin doar declaratiile impricinatilor?

 

Am scris deja cum e cu datul afara din magazin. Oprah de ce ar fi aparut ca suspecta? Pentru ca arata ca o persoana de culoare "normala"?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cei ce se tin de procese televizate doar " discriminati"  nu sunt cu adevarat. Au un spate de numa.

 

Nu fac nici un serviciu celor vulnerabili  cu adevarat. 

Ajutorul direct al omului de langa tine este aducator de mantuire pentru cel slab nu circul si procesul si despagubirea. Astea nu fac decat sa arate ca exista profitori si sa faca omul cinstit sa se.intrebe de doua ori data viitoare inainte sa ajute.

Si eu cred la fel...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...