Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Of, in ce mare de rasisti, homofobi si neganditori traiti. Milioane intregi fara pic de constiinta. Si voi, voi cei putini si destepti si ingaduitori nu aveti ce face. Pentru ca pur si simplu democratia este singurul regim in care puteti exista. Cel ce va aranjeaza , cel mai ingaduitor.

 

Mamica11, dacă o societate de bun simt cu drepturile civile ale tuturor membrilor respectate nu este ceva de dorit pentru tine, am o sugestie. Exista un regim care îngăduie homosexualilor sa fie stârpiti, femeilor sa stea acasă și sa aibă grija de copii și de sot, neagă teoria evoluției, neagă ca ar exista probleme de mediu, educația este bine controlată și putina. 

 

Boko Haram suna perfect, nu? Și clima e buna sa știi. Pana și Arabia Saudita face pași înainte...acolo chiar ar fi prea permisiv pentru tine. Sau nu te-ai duce de fapt căci este mult mai comod doar sa vorbești de îngrădirea drepturilor altora dar sub o buna protecție a propriilor drepturi (ca tot vorbești de “spate”). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Incredibil, cum mai poate exista asa o lege arhaica in zilele noastre? Sa lasi oameni sa moara din cauza religiei tale parca nu rimeaza cu America, 2018. Eu as propune ca daca prietenii imaginari sunt mai importanti decat oamenii pe care trebuie sa ii ajuti mai bine sa iti gasesti alt loc de munca. N-ar fi mai simplu pentru toti?

 

Incredibil, dar legile astea sint noi nouțe. Asta este “viitorul” nu trecutul. Asta este America republicana 2018. Unde conducătorul declara ca “nu trebuie sa crezi ce vezi și sa auzi” intr-o maniera Orwelliană și susținătorii îl adulează fără cracnet! 

 

Se Votează in masa la biserica după cum spune reverendul, nu după cum spune logica și bun simtul.

 

Am ajuns la incredibila perfomanta de a pune pe un taler “sentimentele” farmacistului care nu poate fi atins cu o pana și in celălat taler o femeie in cea mai vulnerabila condiție (cu un făt mort in pântece și un copil de doi ani de mâna) umilita și trimisa pe drumuri sa caute alta farmacie. Și asta ni se pare normal, acceptabil, scuzabil, explicabil. 

 

Dar dacă o persoana de culoare îndrăznește sa aibă pretenția de a nu fi numit “maimuța”, “cioara”, etc, explodam de indignare, ne sufocam de nervi, devine explicabil comportamentul unde o bătaie cu ranga pana rupi oasele unei alte persoane este o situație acceptabila.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu eu am probleme cu majoritatea care " votează fără sa se gândească la mediu, la sănătate, la economie, la nivel de trai, etc fără pic de conștiința."

 

Oare de ce nu cereti azil in alta parte daca " a-ti ajuns" sa suportati asemenea " nenorociri" in America ? 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu eu am probleme cu majoritatea care " votează fără sa se gândească la mediu, la sănătate, la economie, la nivel de trai, etc fără pic de conștiința."

 

Pentru a mia oară: majoritatea NU a votat cu Trump. Majoritatea susțin politici care prefera un mediu înconjurator protejat, majoritatea vor asigurări medicale, majoritatea vor sa aibă o viața mai buna. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Oare de ce nu cereti azil in alta parte daca " a-ti ajuns" sa suportati asemenea " nenorociri" in America ? [/background][/size]

 

Interesant este ca tu trăiești in România și te preocupa situația Americii de parca viața ta e in joc. Nu te văd deloc preocupata de viața politica românească...sa înțeleg ca totul e ok, da? 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu dar imi place ce speriati sunteti de Trump.

 

A mia oara:  cei ce l-au ales pe Trump au fost alesi la randul lor de altii.:) 

Si cum spuneam : poate ar fi bine sa va obisnuiti cu ideea ca e dupa usa al doilea mandat:) sau poate gasiti totusi o idee cu azilul? 

Tu nu esti???

Eu traiesc in Germania si tot ma inspaimanta comportamentul si deciziile lui la nivel mondial?

N-ar fi rau sa iei in considerare si tu ideea unui azil, dar pe alta planeta.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...