Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

Exact! Dpdv al drepturilor civile si al discriminarii de multe ori s-a facut comparatia intre cele doua minoritati,  LGBT si neagra.

 

De comparatii de genul asta e satula lumea . 

O tampenie promovata de homosexuali . 

 

Nu isi pot vedea de viata daca nu fac scandal si nu atrag atentia asupra lor .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu dar imi place ce speriati sunteti de Trump.

 

A mia oara:  cei ce l-au ales pe Trump au fost alesi la randul lor de altii.:) 

Si cum spuneam : poate ar fi bine sa va obisnuiti cu ideea ca e dupa usa al doilea mandat:) sau poate gasiti totusi o idee cu azilul? 

Atitudinea celui care se bucura de raul altuia, ignorand cu desavarsire raul pe care si-l face singur. You cut your nose to spite your face!

Si nu, nu ma refer la doar la satisfactia pe care ti-o ofera sa vezi anumiti oameni suparati pe faptul ca azi sunt reprezentati de Mr T. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De comparatii de genul asta e satula lumea . 

O tampenie promovata de homosexuali . 

 

Nu isi pot vedea de viata daca nu fac scandal si nu atrag atentia asupra lor .

Pai se pare ca nu isi pot vedea de viata, ca uite cat de tare te zbati tu doar ca sa ii pui la locul lor acolo in dulap, sa nu cumva sa iti raneasca retina sau sa fii pusa in situatia de a admite ca lumea asta are si homosexuali, lesbiene sau trans.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa strigi ca ceva e in neregula cu societatea in care traiesti e bine sa te opresti sa analizezi si sa fii sigur ca stii care sunt problemele, si cum se reflecta ele asupra vietii tale.

Altfel, vine un candidat uns cu toate alifiile si iti zice "Nu-i asa ca viata ta nu e chiar cum ti-ai imaginat-o. E vina lui X, politica y, aia care vor drepturi din placinta ta" si tu prinzi mesajul din zbor. 

Viata nu e perfecta niciodata, si nu exista om sa spuna ca are absolut tot ce isi doreste, sau daca o spune in interiorul lui tot are o voce care spune ca se putea mai bine.

E ceea ce ne propulseaza ca specie spre noi orizonturi, dar si ceea ce ne cauzeaza invidia si nesiguranta ca indivizi.

 

Problemele de tip "root of all evil" care sunt fervent vehiculate in campanii electorale, si pe retelele sociale de conturi manipulatoare, sunt false probleme menite sa creeze frica, indignare si raspuns emotional disproportionat. Ele acopera problemele reale, dezinteres pentru ridicarea paturii sarace (investitii scazute in educatie, lipsa accesului la asistenta medicala, salariile mici oferite penntru joburile blue collar), cresterea criminalitatii ca rezultat al problemei cu patura saraca, lipsa infrastructurii, migrarea joburilor etc. Prin prezentarea problemelor false, politicienii fac un show de oglinzi si fum. Electorul e multumit ca obraznicul homosexual sau ilegalul e pus la locul lui, ca milogul ala care traia pe food stamps sau obtinea asistenta medicala fara sa plateasca e pus la locul lui, si zice "Ok, viata mea nu e mai buna, dar macar nu mai platesc pentru altii si nu imi strica nimeni ideea de normalitate".

In realitate nimic nu s-a schimbat, ca in bancul cu rabinul.

 

"Un barbat s-a dus la rabin sa se planga:

 - Rabi, nu mai pot. Sunt la capatul puterilor, suntem prea multi in casa, eu nevasta copii bunicii. E aglomerat si galagios si nu mai rezist, spune-mi te rog ce sa fac. Cum sa fac sa fie mai bine?

Rabinul s-a gandit apoi i-a zis:

 - Ai gaini in curte?

 - Da.

 - Ei bine, ia o gaina si baga-o in casa, dupa o saptamana vino sa ma vezi din nou.

Dupa o saptamana omul se plangea in continuare. Rabinul l-a tot pus sa bage in casa animale, capra, vaca, porc pana cand omul a ajuns la exasperare si a zis:

 - Rabi, nu mai e loc de nimic si situatia nu s-a imbunatatit de loc.

Rabinul i-a zis atunci sa scoata cel mai mare animal. Si in fiecare saptamana omul scotea un animal apoi ii spunea rabinului cat de bine e acuma ca animalul nu mai e in casa. In final, dupa ce a scos toate animalele omul a venit la rabin si i-a spus:

- Rabi, nici nu stii ce bine e acum, avem spatiu, ne putem odihnii in liniste. Multumesc de sfat"

Morala? O puteti trage singure.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, ha ..care e " raul altuia"? Castigarea alegerilor de catre candidatul ce nu va convine? 

E boala asta:)?

E boala daca nu realizezi ca politica US a afectat dintotdeauna restul tarilor de dimensiuni mici si mijlocii de pe mapamond, incluzand Romania in care traiesti. E rau daca nu realizezi ca au parghiile economice sa deschida razboaie economice care sa afecteze economia in care traiesti, E rau daca nu realizezi ca pot dechide conflicte militare in care tara ta sa fie prinsa fie ca tu vrei sau nu. 

As numi-o orbire cauzata de extaz. Extazul pe care ti-l provoaca renuntarea la PC-ul pe care il detesti atat de tare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact asta am raspuns mai sus cand nu mai stiu cine era revoltata ca nu traiesc in USA dar vorbesc de asta : politica USA afecteaza toata lumea .

 

Si am si explicat: inclusiv uniunea Europeana  a aratat cat de afectata e .  Lucruri bune sunt distruse si negativizate pentru ca ele vin la pachet cu excesele  si dorintele  si comparatiile nejustificate. Si e pacat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu rabinul an pus-  o eu la alt dubiect anul trecut .

Aici nu merge. 

Dimpotriva, se potriveste perfect.

 

Exact asta am raspuns mai sus cand nu mai stiu cine era revoltata ca nu traiesc in USA dar vorbesc de asta : politica USA afecteaza toata lumea .

 

Daca esti constienta de chestia asta si inca faci remarci cu "Dar imi place ce speriati sunteti de Trump" atunci remarca mea cu "Cut your nose to spite your face!" e perfect valida. Te bucuri de rasturnarea PC-ului si a limbajului civilizat fara sa realizezi ca genul ala de mesaj pe care il aprobi poate oricand sa cauzeze un conflict militar sau economic (to late, asta e deja).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...