Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

Si cum putem ajuta noi de pe forumul de mamici acolo? Tu din croaziera cum te-ai gindit sa ajuti?  [zirea] Ipocrizie se numeste atitudinea asta!

Cum ajut? Am contribuit finaciar substantial (relativ la veniturile mele) la fondurile pentru reprezentarea in instanta a celor carora li s-au ridicat drepturile si am sunat, scris si protestat la reprezentativi locali si la congresmanii statului meu.

 

Dar citatul spune mai mult despre tine decit despre tine...tacit, incurajezi ilegalitatea si esti de acord cu separarea copiilor. Trump s-a oprit pentru ca MAJORITATEA a protestat. S-au ocupat sedii ale ICE, s-a protestat peste tot...sint peste 2000 de copiii pierduti si...sa vorbim de ipocrizie? Pai sa vorbim de ce asta ni se pare un cost acceptabil si perfect normal. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

I-a mai  slabiti-ma cu trintitul usilor in nas! [:D] E legal sa intri fara acte? Nu. E infractiune si se pedepseste cu puscaria. Scurt pe 2! Toti care incearca sa intre sint emigranti economici, fie ca vin din Mexic sau celelalte tari din America de sud, unde nu e razboi, ce azil sa ceara? Asta-i legea peste tot, nu a inventat-o Trump! El doar o aplica, spre deosebire de ceilalti presedinti!

 

Acesti oameni trebuie ajutati sa isi recladeasca economiile tarilor lor, asa cum si Mianda a zis. Nu poti muta toata America de sud in USA!

 

 

Incorect, incorect, incorect.

 

Sa treci granita intre punctele de frontiera nu este o infractiune pasibila cu puscaria. Este "misdemeanor"...echivalent cu un tichet de viteza. Este 100% legal si protejat de tratate internationale sa declari ca esti refugiat in punctele de frontiera si atunci ai DREPTUL sa dovedesti daca esti sau nu indreptatit sa stai. 

 

Ceea ce s-a intimplat, a fost o politica (nu lege, pentru lege iti trebuie aprobarea Congressului) data in May 2018 care a schimbat spectrul infractiunii din sfera civila in sfera criminala pentru a putea baga in puscarie oamenii si separarea copiilor a fost facuta STRICT pentru a induce TEROARE in rindul oamenilor. Trump a reversat imediat pentru ca ceea ce au facut nu are baza legala...este neconstitutional si STIAU ca pierd procesul.

 

Esti de acord ca maine, de exemplu, daca treci pe rosu sau depasesti viteza, sa te trezesti fara avertisment in puscarie pe termen nelimitat si sa iti fie trimis copilul la naiba in praznic fara nici un fel de urma sau posibilitate e a-l lua inapoi? Ti se pare justificata pedeapsa? Ca asta s-a intimplat din punct de vedere al legii.

 

Administratia Trump vrea sa nu mai avem judecatori...politia sa te execute pe loc. Fara "due process"...fara posibilitatea sa te aperi. Este un afront al democratiei. Un pericol real.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trump face exact ce a promis in campanie! De aia a fost ales si acum se tine de cuvint, desi multi nu credeau si faceau misto de platforma lui! zicind ca in veci si pururi nu o sa puna in practica cele promise! Numai ce misto s=a facut de zidul cu Mexicul! Well, o sa il faca curind!

 

Acum. ca ceea ce a promis si va infaptui  se pare, e in detrimentul buzunarului american, al sanatatii lui, a sanatatii planetei, a pacii in lume si mai stiu eu ce alte consecinte triste, asta e alta discutie.

 

Nu, nu il admira nimeni, pur si simplu constata. Nu vad de ce ne-am inflama si jigni aici pe forum, mai ales ca nimeni nu a votat pentru el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum ajut? Am contribuit finaciar substantial (relativ la veniturile mele) la fondurile pentru reprezentarea in instanta a celor carora li s-au ridicat drepturile si am sunat, scris si protestat la reprezentativi locali si la congresmanii statului meu.

 

Dar citatul spune mai mult despre tine decit despre tine...tacit, incurajezi ilegalitatea si esti de acord cu separarea copiilor. Trump s-a oprit pentru ca MAJORITATEA a protestat. S-au ocupat sedii ale ICE, s-a protestat peste tot...sint peste 2000 de copiii pierduti si...sa vorbim de ipocrizie? Pai sa vorbim de ce asta ni se pare un cost acceptabil si perfect normal. 

Nu, astea-s interpretarile tale bombastice cu care ne-ai obisnuit deja! [:D]  Cit despre ilegalitate, ilegal e sa treci granita fara acte! Asta e ilegal!  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, astea-s interpretarile tale bombastice cu care ne-ai obisnuit deja! [:D]  Cit despre ilegalitate, ilegal e sa treci granita fara acte! Asta e ilegal!  

Nu e nici o interpretare. Ti se pare un cost normal...2000 de copii luati ostatici ti se pare floare la ureche si poti dormi linistita cu printul in casuta din fundul gradinii. Teroarea oamenilor respectivi si tragedia declansata INUTIL si ILEGAL te lasa rece.

 

Am explicat cum sta cu legea, daca nu intelegi, nu e vina mea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trump a oprit Pt ca a fost presat, obligat.

 

Chiar așa bun, blând și omenos îl vezi, mamica11? Citește ceea ce face, ce zice, ce scrie. El scrie cu manutza lui pe twitter. Pare un om căruia sa ii acorzi încredere? 

Este absolut irelevant ce crede mamica sau tu sau eu!!!

 

Este cert ca poporul american i-a acordat aceasta INCREDERE, ca place sua nu .

 

De ce i s-a acordat aceasta incredere s-a explicat foarte bine in multe mesaje,insa in continuare a ignora problemele grave existente ,a striga si a arata cu degetul , insa esenta problemelor ramine, este exact ce va duce la al doilea mandat .

Inca d ela celalat subiect am spus ca va mai fi ales odata...se pare ca nemultumirile populatieie nu se oprec la acesti 4 ani.

 

Si daca isi mai si respecta prosmisiunile din campania alectorala(ceea ce ar fi intradevar de exceptoe ca politicienii uita intotdeauna ce au promis ,de indata ce se vad la putere)...see you later,alligator!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nici o interpretare. Ti se pare un cost normal...2000 de copii luati ostatici ti se pare floare la ureche si poti dormi linistita cu printul in casuta din fundul gradinii. Teroarea oamenilor respectivi si tragedia declansata INUTIL si ILEGAL te lasa rece.

 

Am explicat cum sta cu legea, daca nu intelegi, nu e vina mea.

Hahaha! Dar tie nu ti=a stat in git croaziera gindindu-te cum atitea copiii sint despratiti de parinti? Ti-ai facut bagajele linistita dupa ce ai zvirlit un mesaj plin de "durere" aici pe forum! Eu nu-s aia care se da humanitarian, mare activista a lui peste prajit. Trebuia sa fii acolo la granita pe baricde! Am zis eu ca e un cost normal, am zis eu ca bine le-a facut? Tu stii sa citesti? Am scris clar ca trebuia sa-i fi trimit impreuna in Texas la shelter.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...