Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

 


 

Tot citesc ca o opinie informata, documentata, bazata pe fapte, experimentata, in spiritul si litera legii este de preferat unei simple opinii expuse de X sau Y. Really? De ce credeti ca opinia voastra este asa superioara mie sau lui Z???? Pentru ca va bateti in piept mai tare sau cum???

 

Da, really. Cuvintele cheie fiind "documentata" si "informata". Si diferenta opinie vs. afirmatie vs. fact.

 

......

 

Dar asta nu-mi da dreptul sa-mi insult interlocutorul, sa tot ii flutur prin fata "vaaai ce documentata sunt eu, tu habar nu ai pe ce planeta traiesti, cainele moare de drum lung ... etc etc"

 

Deci sa intelegem ca daca cineva e informat ori/si documentat intr-un subiect,  asta reprezinta o insulta pt. Tine?

 

.

.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Deci sensibilizam pe o suta de pagini ca ne doare sufletul ca exista oameni bolnavi ce fara Obamacare nu vor avea asigurare dar nu specificam ca nici sanii in testicule si vice versa nu or sa mai fie sponsorizati. 

 

Pai dragelor grijulii o operatie de genul asta costa cat pastilele necesare pemtru un bolnav cronic pe o viata de om.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In ce masura te afecteaza direct, cine plateste? Platesti taxe in US? Ai asigurare in US? Te doare in basca? Sau vrei sa "stir the pot" in a troll-ish kinda way numai ca sa aciduleazi (sau smokes and mirrors) discutia? Sau poate ca te simti amenintata personal (radio erevan iti va raspune la toate intrebarile, treba doar sa intrebi) ...

Cred ca nu ai de ce sa-ti fie frica, nu se ia prin contact fizic, mediu, etc.... este sau nu este, se simte sau nu se simte. Nu vine nimeni in casa ta sa-ti influenteze copiii, vor decide ei mai devreme sau mai tarziu cu sau fara acordul tau (si indiferent de cat vrei sa le controlezi viata). So, chill, take a deep breath and go on with your life. Incearca sa accepti ca au viata lor.

 

PS Nu uita sa adaugi la lista de suspecti "non-binary"... foarte interesant sa citesti si sa ii intelegi, sunt persoane extrem de inteligente cu o intelegere profunda in primul rand a lor insisi ca indivizi si apoi a lumii in care traim. don't forget to take a deep breath, most of the time helps.

Mie mi s epare o intrebare pertinenta.

 

Pentru ca daca acest tip d eoperatii-care nu pun pericol viata nimanui daca nu se efectueaza, sunt asigurate, iar tratamente pentru cancer, diabet ,tiroida sunt platite din buzunarul pacientului(ducindu-l in ruina)...nu e absolut deloc ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact. 

Stiu ca e greu sa nu fie luata personal o oprire a unui beneficiu castigat  dar asta e. Chiar daca  cineva are interes pentru a fi decontate aceste modificari corporale ( persoana proprie , rude, anturaj direct, etc) poate totusi incerca a face un exercitiu de altruism sa se puna in pielea altuia ce are copil cu diabet de exdmplu si nu are tratamentul zilnic atat de necesar gratuit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mie mi s epare o intrebare pertinenta. Pentru ca daca acest tip d eoperatii-care nu pun pericol viata nimanui daca nu se efectueaza, sunt asigurate, iar tratamente pentru cancer, diabet ,tiroida sunt platite din buzunarul pacientului(ducindu-l in ruina)...nu e absolut deloc ok.

 

Ca zici tu?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Exact. Stiu ca e greu sa nu fie luata personal o oprire a unui beneficiu castigat dar asta e. Chiar daca cineva are interes pentru a fi decontate aceste modificari corporale ( persoana proprie , rude, anturaj direct, etc) poate totusi incerca a face un exercitiu de altruism sa se puna in pielea altuia ce are copil cu diabet de exdmplu si nu are tratamentul zilnic atat de necesar gratuit

 

In afara asmuțirii unui om împotriva altui om, mai știi altceva? 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca zici tu?

Deci dupa TINE e ok ca asigurarile sa plateasca acest tip de operatie, iar tratamente vitale sa fie suportate de pacient?

 

(am vazut o emisiune nu despre sanatate si asigurari medicale,insa protagonista era insarcinata si spunea ca o nastere costa undeva la 8000 dolari, nastere naturala)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Deci dupa TINE e ok ca asigurarile sa plateasca acest tip de operatie, iar tratamente vitale sa fie suportate de pacient? (am vazut o emisiune nu despre sanatate si asigurari medicale,insa protagonista era insarcinata si spunea ca o nastere costa undeva la 8000 dolari, nastere naturala)

 

Dar transplant de ficat pentru un alcoolic ajuns la 60 de ani vs tratament pentru cancer la un copil de 2 ani?

 

Tratament pentru cancer la piele pentru o femeie care s-a bronzat non-stop in tanning booth sau tratament pentru diabet la un nou născut?

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar transplant de ficat pentru un alcoolic ajuns la 60 de ani vs tratament pentru cancer la un copil de 2 ani?

 

Tratament pentru cancer la piele pentru o femeie care s-a bronzat non-stop in tanning booth sau tratament pentru diabet la un nou născut?

Toate cele mentionate de tine, pun VIATA in pericol ,daca nu se intervine medical.

 

Lucru care nu se intimpla daca pacientul nu face operatie de schimbare de sex.

Se poate interveni cu tratament psihic-psihiatric, insa nimic nu pune viata in pericol, adica nu moare nimeni ca nu si-a schimbat sexul.De moarte naturala ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...