Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

 

 

Toate cele mentionate de tine, pun VIATA in pericol ,daca nu se intervine medical. Lucru care nu se intimpla daca pacientul nu face operatie de schimbare de sex. Se poate interveni cu tratament psihic-psihiatric, insa nimic nu pune viata in pericol, adica nu moare nimeni ca nu si-a schimbat sexul.De moarte naturala ...

 

Asta pentru ca refuzi sa crezi ca persoane Trans sunt mai complicate decât crezi tu, gender dysphoria exista, nimeni nu își face schimbare de sex pentru ca s-au trezit de dimineața și s-au hotărât sa încerce și altceva.

 

Nu am cum sa îți explic pentru ca deja ai o “opinie” formată unde persoane Trans sau gay sint un afront al societății...cetățenii de clasa doua. 

 

Tonul (ca tot ai aprobat mesajul cu “tonul face muzica”) nu indica decât dispreț la adresa persoanelor Trans despre care nu prea știi nimic in detaliu dar te simți îndreptățită sa le desconsideri. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mda...ai pus imediat eticheta, stii tu perfect si-ti si permiti sa scrii ce gindesc eu, ce simt eu.

 

Da...repet, tipic!!!

 

Deci din reactia lui antmil, trag concluzia ca intradevar operatiile de acest gen, sunt suportate de asigurari, iar persoanele cu boli cronice grave, suporta financiar tratamentul.

 

In acest caz mi s epare normala intrebarea cine are interes in asemenea cazuri, cine sta in spatele unor asemenea practici.

 

(eu care platesc asigurare medicala lunara, daca ma duc sa-mi scot o alunita, este considerata operatie estetica s atunci platesc partea mea de contributie)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mda...ai pus imediat eticheta, stii tu perfect si-ti si eprmiti sa scrii ce gundesc eu, ce simt eu. Da...repet, tipic!!! Deci din reactia lui antmil, trag concluzia ca intradevar operatiile de acest gen, sunt suportate de asigurari, iar persoanele cu boli crocine grave, suporta financiar tratamentul. In acest caz mi s epare normala intrebarea cine are interes in asemenea cazuri, cine sta in spatele unor asemenea practici. (eu care platesc asigurare medicala lunara, daca ma duc sa-mi scot o alunita, este considerata operatie estetica s atunci platesc partea mea de contributie)

 

Nu ai înțeles absolut nimic din ce am spus eu. Zero. Nici măcar nu ai făcut efortul sa te interesezi dacă ai fi avut chiar așa o mare dilema. Dar na...iată un subiect unde poți arunca arunca câteva pietre “righteous”, și hop cu voie buna!

 

In marea majoritatea a cazurilor, asigurarea NU PLĂTEȘTE pentru operații. Poate (dacă ai noroc) îți plătește pentru terapia hormonală. Se fac in jur de 100-500 de operații pe an la un preț de $100000 operația. Fa socoteala cât costa.

 

In schimb, fumătorii de exemplu, costa sistemul de sănătate cam 300 de MILIARDE pe an. Alcoolismul costa sistemul de sănătate peste 249 de miliarde de dolari pe an. Dacă întrebarea era pur din punct de vedere al costului (vezi doamne, le face operație de sex dar diabeticilor nu le rămân bani), iată ca lucrurile nu stau chiar așa...dar na, unde mai e senzația???? 

 

De ce as vrea eu (care nu fumez și nu beau) sa susțin aceste costuri pentru comportament care pot fi stopat???? Nimeni nu e obligat sa fumeze...de ce as plăti asigurări din buzunarul meu pentru cei care se îmbolnăvesc cu mâna lor????

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Restul mesajului sa îl ignori...conține informații. Brrrrrr!!!

La o asemenea abordare, sorry...nu mai am niciun chef sa citesc restul.

 

Este cumplit in ce hal de agresivitate s-a ajuns, daca o simpla intrebare, te repartizeaza direct in categoria rasisti, sexisti,homofobi si mai stiu eu ce categorie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

La o asemenea abordare, sorry...nu mai am niciun chef sa citesc restul. Este cumplit in ce hal de agresivitate s-a ajuns, daca o simpla intrebare, te repartizeaza direct in categoria rasisti, sexisti,homofobi si mai stiu eu ce categorie.

 

Ahhhh...agresivitatea este cind răspunzi pertinent la o întrebare malițioasa, menită sa încaiere un om împotriva altui om? 

 

Normal ca nu ai chef de detalii ... deraiază narativa deja bine trasată in propria gândire. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...