Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

 

 

Sau poate ca are o parere prea buna despre ea insasi, astfel incat sa ne serveasca tuturor gogosele. O mica aroganta! editez: arogantza (nu am diacritice)

 

Gogosele coapte de Census, Pew research center,  Southern Law Poverty Center si altii asemenea, la fel de acreditati si,  pentru unii aparent aroganti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Am spus in urma cu citeva zeci de pagini ca Eu cred ca, Chloe si antmil sunt 2 useri dar aceeasi Persoana si sper ca admin sa verifice asta... daca se poate.nu am vazut alte mesaje scrise de ea decit la acest subiect.

 

Si dacă se verifica (chiar te rog insistent sa reclami) ca NU suntem aceeași persoana, eu ce recurs am la reclamația ta??? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da ce treaba tot aveti voi cu cine intra sau nu pe DC? Sau despre ce subiecte scriem? Trebuie sa va cerem voie? Edit : asa facea intr-un timp userul Marius se tot dadea sef dar am inteles apoi ca el chiar era un fel de sef ( oups..) de aia putea sterge de exemplu mesajele altora. Dar tu ? Ce si tu esti pusa responsabila sau doar ne tragi de urechi din prea mult zel? Sau daca scrii pe 2 useri ai voie?

 

 

"Noi" nu avem nici o treaba,  ai gresit adresantul. Mianda si Michelle. Cererile tot lor trebuie trimise.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca uiți cine acuza. 

 

Era doar o presupunere nu o acuza.

 

Cred ca e un lucru esential asta pentru care nu se.poate comunica cu activistii. Nu oricine pune o intrebare, face o presupunere, va propune ceva, etc va acuza automat.

 

Asta doar disperatii o fac . 

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am spus in urma cu citeva zeci de pagini ca  Eu cred ca, Chloe si antmil sunt 2 useri dar aceeasi Persoana si sper ca admin sa verifice asta... daca se poate.nu am vazut alte mesaje scrise de ea decit la acest subiect. 

 

 

Eu stiu ca nu rezonez la anumite idei cu alte persoane pe forum, dar niciodata nu am scris cu intentia de a jigni pe cineva, si cred ca chiar daca avem difference, avem si multe in comun. Nu imi place cand forumul Devine camp de bataie. Nu scriu la subiect sa  imi contrazic interlocutorii, dar sa mi aduc aport pozitiv si daca pot prin experienta mea sa arat un alt punct de vedere.

 

 

Ce turnura interesanta. Daca sa pirasti e aport pozitiv, atunci e de bine. 

 

Ca sa fiu la subiect : din Franta Trump arata a presedinte fara habar sau respect de diplomatie si foarte constient de puterea pe care o are. Ceea ce il face profund antipatic. 

 

Intrebare pentru fetele din State : la voi s-a ameliorat vizibil situatia economica si sociala ? 

(in mai bine de un an asta se poate vedea). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce turnura interesanta. Daca sa pirasti e aport pozitiv, atunci e de bine. 

 

Ca sa fiu la subiect : din Franta Trump arata a presedinte fara habar sau respect de diplomatie si foarte constient de puterea pe care o are. Ceea ce il face profund antipatic. 

 

Intrebare pentru fetele din State : la voi s-a ameliorat vizibil situatia economica si sociala ? 

(in mai bine de un an asta se poate vedea). 

 

si adaug ca nu-i pasa de nimeni in afara propriului interes. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Intrebare pentru fetele din State : la voi s-a ameliorat vizibil situatia economica si sociala ? 

(in mai bine de un an asta se poate vedea). 

 

Mik,

 

Situatia in economie e complicata. Un an de zile nu este suficient sa vezi o imbunatatire pe termen lung (adica daca este rezultatul unei politici anume) si cel mai important este pe cine anume intrebi: Wall Street sau Main Street (adica investitorul cu dolari multi sau omul obisnuit din clasa de mijloc sau patura saraca).

 

Faptul ca taxele au fost taiate pentru corporatii si pentru cei extrem de bogati (care detin majoritatea banilor), a cauzat o crestere la bursa pentru ca a generat un val imens de "buybacks". Companiile nu au investit (dupa cum a fost trambitat) in extindere, salarii pentru angajati, imbunatarii sau R&D ci si-au cumparat propriile shares inapoi generand bonusuri imense (de ordinul miliardelor, agregat) pentru CEOs. Unii oameni se ghideaza doar urmarind bursa pentru cresterea economica...si deci din privinta asta, poti spune ca economia a "crescut".

 

Partea negativa este in timp ce economia "creste" pe Wall Street (bani din care oamenii obisnuiti nu vad un cent), creste exponential deficitul si acest deficit imens afecteaza omul obisnuit pentru ca acum se vede in situatia in care salariile/pensiile nu cresc dar serviciile sociale, infrastructura (drumuri, transport in comun, ec) scad iar preturile cresc (asigurarile medicale, educatia, etc). Pentru a balansa putin bugetul (acum ca nu mai intra bani), vor sa taie pensiile si sanatatea la sange. 

 

Bulibaseala cauzata de razboiul tarifelor face ca preturile sa creasca...nu mai mentionez cele 12 miliarde de dolari facute cadou fermierilor carora li s-a taiat piata in China si au ramas cu soia pe ogor nevanduta (Europa oricum nu o cumpara pentru ca e modificata genetic). 

 

Asta din presa...insa vederea din interiorul companiilor este ceva mai neagra. Din punctul meu personal de vedere, fiind intr-o companie imensa de constructii cu plan pe 5 ani inainte, sentimentul intilnit la clienti (care si ei la rindul lor functioneaza tot pe planuri de lunga durata) este ca ne asteptam la vremuri grele catre foarte grele in mai putin de 2 ani. Acest boom artificial va trece, exista instabilitate (si sentimente de incertitudine) cu privire la politici pe termen lung, tarifele pe otel ranesc constructiile si ca atare sint extrem de putine companiile care investesc in extinderi. Toti tin cash la buzunar si isi pregatesc contingency plans de layoffs. 

 

De situatia sociala nu mai vorbesc pentru ca subiectul a fost o oglinda perfecta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...