Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

 

 

Dai Cu cât mai radical grupul, cu atât mai mare procentul pentru Trump. Pastorii au predicat în biserici în favoarea lui Trump înfățișându-l drept ales al lui Dumnezeu. (Se pare că în morala creștină preacurvia un păcat exclusiv femeiesc). Cum subiectul acesta a plecat de la o poză, pun și eu una, tot „istorică”.
. Nu e de loc istorica, sunt atitea imagini pe net in care pastorii se roaga pt obama....si pt toti fosti presedintii indif de culoarea politica. Eu prin cate bisericu mici si mega am fost , nu am auzit niciodata pastorii vorbind in fav Unui candidat sau presedinte.... ori impotriva.... Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pana si criminalii din puscarie au inceput sa aiba tratamente, operatii de sex change acoperite din buzunarul populatiei. Sau unele persoane se inroleaza in armata sa aiba aceste tratamente si operatii gratuite....

"The Eighth Amendment to the Constitution—prohibiting “cruel and unusual punishment”—gives convicted inmates the right to adequate medical care."

 

Constitutia da dreptul condamnatului la asistenta medicala. ACA doar ii da dreptul sa fie asigurat fara discriminare. Oricum ai vrea sa o descrii, problema costurilor medicale si a asigurarilor nu este cauzata de persoanele cu gender dysphoria, asta e doar un pretext.

 

Persoanele care se inroleaza in armata nu primesc tratamente gratuite, ci sunt salariate acoperite de asigurarea medicala oferita de employer US ARMY, NAVY, AIR FORCE, MARINE CORPS sau ce alt branch vrei tu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

. Nu e de loc istorica, sunt atitea imagini pe net in care pastorii se roaga pt obama....si pt toti fosti presedintii indif de culoarea politica. Eu prin cate bisericu mici si mega am fost , nu am auzit niciodata pastorii vorbind in fav Unui candidat sau presedinte.... ori impotriva....

 

S-or fi rugind, dar eu in poza pusa de Brilla nu vad nici un pastor. Doar un trump pe post de moastele sfintei Paraschiva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

situatia economica e f buna, GDP ridicat, Somajul f scazut, salariile au crescut, companiile mici au progresat, pretul la case a crescut, toate   astea de cind cu T’s tax cuts si deregulations

 

Somajul e in scadere din 2010, in 2016 era la jumatate fata de 2010. Cifra pt. 2017 e 3.7, fata de 4.6 pt. 2016. Pretul la case se redresase si era in crestere din timpul administratiei Obama. Destabilizarea pt. house market este atribuita administratiei Bush,  iar restabilirea administratiei Obama. 

 

Cum au crescut salariile? Si cum au progresat companiile nici? Fermierii de curind afectati la ce categorie intra?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmm...dacă economia duduie, de ce împrumutam mai mulți bani acum decât atunci cind am fost in plină criza in 2008? Nu cumva ca aceste tax cuts au pus țara pe butuci?

 

The Treasury Department predicted in a report Monday that the government's borrowing needs for the second half of 2018 will be $769 billion — the highest its borrowed since 2008 during the financial crisis.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta este valabil darorita asigurarii in tara unde lucreaza parentii nu pt ca sunt cetateni ai tarii respective.

 

Si nu faci orice ai chef. Sunt proceduri clare decontate.

 

Vezi sa nu te duci sa it pui sani cu cardul European. 

 

Eu am fost cu om cu criza diabetica cu asigurarea asta la urgenta in tara europeana si nu au dat tot. Ceea ce trebuia sa aiba la el cronic fiind i-am luat din farmacie pe bani. Tratamentul cu nu stiu ce perfuzii sa ii creasca glicemia i l-au pus neplatit cu internare o zi dar la externare i-au scris pe hartie fara duplicat pastilele zilnice echivalentul a ceea ce lasase in Romania. Fiind fara xerox reteta am platit o. 

Nu de asigurarea asta vorbeam la copiii romani

 

Nu știu unde ai citit tu că am zis eu de pus sâni cu EHIC.

 

Referitor la ce povestești despre persoana cu criza diabetică se vede că nu știi cum funcționează EHIC.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CEASS - Card European de Asigrari Sociale de Sanatate:

 

"Asiguratul care posedă  CEASS beneficiază de serviciile medicale devenite necesare,  în timpul şederii  temporare pe teritoriul unui stat membru al UE/SEE/Confederaţiei Elveţiene, in aceleaşi condiţii ca şi asiguraţii din ţara în care s-a deplasat.

Este însă  posibil ca, pentru anumite servicii, să fie necesară co-plata, chiar dacă în România aceleaşi servicii sunt decontate integral. Acest lucru depinde de sistemul de asigurări din ţara în care ne sunt acordate aceste servicii.

Cardul european nu acopera situaţia în care asiguratul se deplasează întru-un stat membru al UE/SEE/Confederaţiei Elveţiene  în scopul obţínerii unui  tratament medical planificat.

CEASS  acoperă numai serviciile medicale obţinute de la furnizorii care fac parte din sistemul de securitate socială din ţara respectivă."

http://www.cnas.ro/page/modalitatile-de-eliberare-i-utilizare-a-cardului-european.html

 

"Nu au dat tot" - pentru ca se acorda gratuitate in functie de cum este sistemul in tara aia in care a fost mamica.

In acelasi timp un posesor de card din asta care vine in Romania, e posibil sa beneficieze de mai mult decat in tara emitatoare a cardului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...