Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

 

Alegerea catalizatorului pentru ca intr-un amestec sa reduxi spre zero reactiile chimice este o mare arta atunci cand o solutie se apropie de saturare . 

 

 

Catalizatorul nu reduce reacțiile chimice. Ba dimpotrivă. Îl pui să grăbească reacția chimică.

 

În rest nu comentez că nu prea înțeleg ce zici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pentru mine chestiunea asta e mult mai simpla.

Pe scurt: nu ma intereseaza sa comentez motivatia parintilor, tot atat putin interes am si pentru motivatia lui Trump & company - asta nici nu ar trebuie discutata - ma lasa rece ce spune legea.

 

Adevarul e unul singur: de copii nu te atingi, nu-i desparti de parinti, nu-i pui in custi, nu-i pedepsesti pentru ce fac parintii, nu-i pedepsesti pentru ce fac oamenii mari, nu-i infometezi, nu-i abuzezi psihic, nu-i omori in razboaie... 

 

Pe copii ii ocrotesti, nu le numeri coastele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, si am inteles ca nu mai sunt despartiti copiii.

 

Intr-un amestec daca nu controlezi cumva viteza de reactie risti foarte mult. Bine, s-ar putea ca in America majoritatea sa fie atat de saturata de situatia asta cu minoritatile urlatoare de drepturi incat nici sa nu mai fie nevoie de altceva.

 

Edit: nu ca ar avea vreo importanta dar chiar ajuta la echilibrul chimic (  p.s.: nu ma refeream la ceea ce se numeste catalizator la autoturisme de exemplu) 

"O proprietate importanta a catalizatorilor este aceea de a micsora energia de activare areactiilor.Catalizatorii pot fi pozitivi si negativi: primii maresc viteza de reactie, iar ceilalti omicsoreaza (inhibitori)."

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Spunea Michelle de copiii din Norvegia . Atunci imi amintesc si eu erati de acord sa sae luati copiii doar penru ca spuneau cantece religioase fara a fi fost molestati vreodaata sau pusi in pericol de catre parinti iar acum de laparintii ce ii sedeaza si ii pun intended bratele violatorilor si traficantilor nu vi se mai pare mai bine sa fie la stat pana li se clarifica situatia. 

 

Eu cel Putin am clar o singura pozitie: niciodata nu ii despartim daca nu ii bat. Poate de aceea dualitatea asta a unora imi scapa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci cand fam bondariu i s-au luat 5 copii fara motiv...multi ziceau  pai sa doveasca ca sunt parinti buni, nu-i pun in pericol, nu-i bate, ca erau prozelizi (asa se zice?) si iii pune /oblige la rugaciuni...etc...ca poate de aia i-a lut statul…

acum...ce fac parintii cu acesti copii nu mai conteaza???

aici nu e vorba de abuz?

incerc sa inteleg logica…

ca sa nu mai spun de cazurile fam nan, avramescu si multi altii.

 

cand pui un copil mic sa mearga 4 luni pe jos, caldura, mizerie...sau mai stiu eu cum...asta ce e...a da...incconstienta, a numit cineva...pai asta e o justificare acceptabila?

 

nu cumva se folosescc de acesti copii, ii pun la inaintare ii abuzeaza de fapt...ca sa fie primiti aici?

acest abuz trebuie oprit de la sursa.

 

in tarile respective vad ca nimeni nu face nimic sa nu se intimple asta...doar americanii sunt trasi de mineca ca nu ii ajuta.

 

inca o data spun despartirea a fost crunta, nu treb sa se intimple...bine ca s-a revizuit...dar problema cu parintii care isi pun copiii pe drumuri ramine.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Michelle daca tu speri ca fiecare sa traiasca bine in tara lui, de ce nu va mutati in romania? Stiu ca nu ti-a fost usor cu imigrarea, dar fiecare isi doreste o viata mai buna

am incercat de 2 ori...dar romania este inca tara care nu isi apreciaza oamenii....anyway... nu eu sunt subiectul acestei discutii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana nu ai umblat in papucii unui refugiat, mai bine nu judeca. Fiecare stie si are motivele lui pt care riscat atat de mult in speranta unei vieti mai bune (sau pur si simplu a unei vieti). Am vazut o ...

 

 

Michelle, pt a ajuta oameni in nevoie nu sunt bani, dar pt "Space Force" sunt ? 

 

x

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...