Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si deci cum sa facem? Sa deschidem larg granitele si sa ne rugam ca cei ce intra sint toti de buna credinta? Chiar nu inteleg despre ce vorbim aici?

 

granitele pot sta asa cum sunt. nu trebuie sa se deschida nimic larg. 

vorbim despre declaratia drepturilor omului, care zice:

 

"Article 13.

(1) Everyone has the right to freedom of movement and residence within the borders of each state.

(2) Everyone has the right to leave any country, including his own, and to return to his country."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

granitele pot sta asa cum sunt. nu trebuie sa se deschida nimic larg. 

vorbim despre declaratia drepturilor omului, care zice:

 

"Article 13.

(1) Everyone has the right to freedom of movement and residence within the borders of each state.
(2) Everyone has the right to leave any country, including his own, and to return to his country."

 

 

Nu pot cita altfel...

 

Ceva nu se leaga dupa parerea mea ,dreprturile omului si legile emigratiei cred ca nu-s tocmai compatibile.

 

Sau mai bine spus ,nu mai sunt in zilele noastre.

 

Eu cred ca fiecare stat TREBUIE sa diecida singur,fara presiuni,fara represalii,fara conflicte,cine ,cum si in ce conditii ii calca teritoriul.

 

Ca ne place sua nu,chiar nu se este posibila financiar,economic, tranzitia asta masiva de populatie.Solutiile trebuie sa fie altele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

granitele pot sta asa cum sunt. nu trebuie sa se deschida nimic larg. 

vorbim despre declaratia drepturilor omului, care zice:

 

"Article 13.

(1) Everyone has the right to freedom of movement and residence within the borders of each state.

(2) Everyone has the right to leave any country, including his own, and to return to his country."

Da, cita vreme avem vize valabile! Eu plec in America anul asta si trebuie sa aplic pentru Esta. Daca nu mi=o da sa vin totusi si sa le arat citatul dat de tine? [:)]

 

Las deoparte ca trump a scos america din Drepturile Omului recent, deci nicicum nu se aplica chestia asta acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu "a scos trump america din drepturile omului"!! pentru asta ar trebui sa iasa din ONU. si nici macar atunci, ar trebui sa denunte acea declaratie. lucru care ma indoiesc ca il va face vreodata vreun om cu un dram de minte.

despre ce ai citit tu in presa este "Human Rights Council"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai am explicat chiar in acel mesaj ce am spus: copiii din Norvegia au fost despartiti plangand si brutal de proprii parinti fara sa fi fost dovedit vreun act reprobabil al parintilor pana la verdictul justitiei ( ce de altfel a fost favorabil parintilor in final deci tot stresul provocat copiilor s-a dovedit inutil) si totusi majoritatea participantilor la discutie era in acord cu aceasta iar acum aceleasi persoane sustin ca statul nu poate desparti pana la verdict copiii de parinti nici chiar daca acestia ii pun la munca sau le dau anticonceptionale fetelor stiind ca nu le pot apara de traficanti. 

Asta eu numesc dualitate.

Dar chiar nu conteaza ce cred eu, nu cred sa ma sune Trump sa imi ceara  parerea. 

Mai repede Letitia vad ca are sanse sa dea ochii cu el daca chiar va merge fluturand drepturile omului. :) Poate ii duce si vreo doua xeroxuri cu discutiile DC. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu "a scos trump america din drepturile omului"!! pentru asta ar trebui sa iasa din ONU. si nici macar atunci, ar trebui sa denunte acea declaratie. lucru care ma indoiesc ca il va face vreodata vreun om cu un dram de minte.

despre ce ai citit tu in presa este "Human Rights Council"

asa si? Nu iti trebuie viza, acte cind intri in orice tara? Tu daca miine te duci in Ungaria nu trebuie sa arati niscai acte? Nu e normal ca si mexicaii sa arate actele la granita? Spune Humai right council ca ai voie sa treci ca prin brinza? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa si? Nu iti trebuie viza, acte cind intri in orice tara? Tu daca miine te duci in Ungaria nu trebuie sa arati niscai acte? Nu e normal ca si mexicaii sa arate actele la granita? Spune Humai right council ca ai voie sa treci ca prin brinza? 

 

Letitia, le amesteci: Human Rights Council nu e același lucru cu Universal Declaration of Human Rights. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...