Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

complet de acord. Numai ca situatiile in aceste tari sunt atat de complicate, incat ar trebui o mare bunavointa sa se rezolve ceva. Marele vecin de la nord atat a bagat acolo coada (si nu numai ei), implicandu-se in lovituri de stat, armate sau nu, incat nici ei nu mai stiu care cu cine e. Ca doar a fost comod sa aiba petrol pe nimic, ca bursa sa faca ce trebuie pentru cei bogati, iar partenerii mai mici si mai slabi is numai buni ca vaci de muls. Dar e tare magulitor sa te numesti tara cea mai puternica din lume

Asa e, categoric. Dar acuma ce sa faca USa? Sa deschida granitele? Care e solutia? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

ma bucur ca ai ajuns la aceasta concluzie, dar ea nu schimba cu nimic datele problemei. Tot despre drepturile oamenilor vorbim. Daca citeai ce am scris, tor despre amarati si disperati economuc ziceam si eu. Ei au Dreptul de a fi tratati uman, corect. Analizati, triati, ajutati daca se poate, angajati daca dovedesc ca au aptitudini si e nevoie de ei, dar ca pe oameni, nu altfel. Ca si pe animale le tratam bine.
si cum ii analizezi/ triezi cand nu au acte...cu globul de crystal?ca au aptitudini.. crezi ca vin cu scrisori de recomandare sau Cv uri,  ii pui la teste ?Cit timp/ cat personal e nevoie pt sute de mii? Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

si cum ii analizezi/ triezi cand nu au acte...cu globul de crystal?ca au aptitudini.. crezi ca vin cu scrisori de recomandare sau Cv uri, ii pui la teste ?Cit timp/ cat personal e nevoie pt sute de mii?

 

nu Michelle, nu cred ca vin cu cv-uri, nu-s naiva si nici venita de pe luna. Solutii se gasesc intotdeauna.  Stii vorba francezului “if there’s a will, there’s a way”? De Ellis Island ai auzit? Dupa cum stii exista experienta in aceasta situatie. Nu e ca si cum e ceva nou in istoria noastra, a tuturor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

michelle, semnatura de la profil nu te reprezinta deloc, dar deloc. La subiectul esta vorbesti mereu de parca ai fi deasupra tuturor si ceilalti sunt mici, mici. Si nu numai tu.

" Ce facem cu ei? 

" Unde sa-i primim? 

 

Parca asa si Isus a fost refuzat, nici pe el nu aveau unde sa-l primeasca. 

Oricum , ceea ce spunem ne defineste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana , o problema nerezolvata nu poate fi scuza pentru nerezolvarea urmatoarelor chiar daca decurg continuu din prima. Bineinteles ca e bine sa nu curga apa prin acoperis cand ploua dar daca nu are cine sa se urce pe casa orice om va pune o galeata acolo. Nu o sa lase parchetul sa se strice 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

michelle, semnatura de la profil nu te reprezinta deloc, dar deloc. La subiectul esta vorbesti mereu de parca ai fi deasupra tuturor si ceilalti sunt mici, mici. Si nu numai tu.

" Ce facem cu ei? 

" Unde sa-i primim? 

 

Parca asa si Isus a fost refuzat, nici pe el nu aveau unde sa-l primeasca. 

Oricum , ceea ce spunem ne defineste.

 

Și ți-e cine iti da dreptul sa o dojenești? Cred ca ai întrecut măsura. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu Michelle, nu cred ca vin cu cv-uri, nu-s naiva si nici venita de pe luna. Solutii se gasesc intotdeauna.  Stii vorba francezului “if there’s a will, there’s a way”? De Ellis Island ai auzit? Dupa cum stii exista experienta in aceasta situatie. Nu e ca si cum e ceva nou in istoria noastra, a tuturor. 

Care sunt solutiile alea ca si Europa se loveste exact de aceasi problema, si vezi ca nu gasesc solutii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...