Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

aaa….deci ei nu platesc asigurare la masina...dar mie daca imi buseste masina si mi-o repara asigurarea mea ca ei nu au asigurare...tot mie ii creste asigurarea. e bine asta?

 

lor nu le cere /trebuie asigurare dar altora da...

Mei, citeste legea, ca tu stai acolo nu eu. Vezi despre ce e vorba exact si apoi supara-te.  Ca eu poate am gresit si trebuie, totusi asigurare. Ca nu sunt guru al legilor din California - doar m-am lovit de chestia asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Daca pentru tine e sensibila,nu insemna ca nu trebuie sa aratam realitatea. Tu ai incercat sa arati ca e ok in Suedia si in alte tari, din bula ta asa se vede,sunt convinsa din ce te citesc,in realitate situatia e alta.

 

Insinuarile tale despre ce arat eu și cum trăiesc eu, nu fac subiectul acestei discuții. Te rog sa te abții.

 

Realitatea mea e cea in care trăiesc. Și țara in care trăiesc a ajutat la integrarea a zeci, sute de mii de imigranți. Asta e realitatea indiferent cum vrei tu sa o învârti.

 

Cine vrea sa înțeleagă înțelege, eu nu doresc sa conving pe nimeni de nimic. Cu atât mai puțin pe tine.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana tu crezi ca milionarii se duc la cumparaturi in astfel de zone? sau crezi ca e normal sa existe astfel de zone...in care sa iti fie frica sa platesti cu cash, sau sa te duci cu politia la service?   chiar asa???

 

povestile cu sex/labor  traf. nu sunt extreme sunt f common...mai obisnuite decit ne dorim. 

 

nimeni nu neaga ca sunt multi oameni cumsecade...dar usor din gura sa spunem...si greu de dovedit si separate neghina.

 

de ex.

la remodelari, contractori care ii bagi in casa...nu vrei sa ai cat de cit confidenta ca sunt legali, ca nu sunt, criminali, violatori...hoti? cum poti sa stii asta cind sunt primiti in tara  fara acte/dovezi?

sau baby sitter...nu vrei sa stii cui ii pui copilul in brate?

 

sunt f multe cazuri cind acesti oameni sunt la mina altora si obligati de altii sa faca ilegalitati, sa fure...sa faca rau….

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Insinuarile tale despre ce arat eu și cum trăiesc eu, nu fac subiectul acestei discuții. Te rog sa te abții.

 

Realitatea mea e cea in care trăiesc. Și țara in care trăiesc a ajutat la integrarea a zeci, sute de mii de imigranți. Asta e realitatea indiferent cum vrei tu sa o învârti.

 

Cine vrea sa înțeleagă înțelege, eu nu doresc sa conving pe nimeni de nimic. Cu atât mai puțin pe tine.

Nici nu ai cum...cum am spus Europa se confrunta cu mari probleme in ce priveste emigrarea ilegala(ca de asta vorbim la subiect), e in pragul dezbinarii,situatia nu e nicidecum cea roza prezentata de tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mei, citeste legea, ca tu stai acolo nu eu. Vezi despre ce e vorba exact si apoi supara-te.  Ca eu poate am gresit si trebuie, totusi asigurare. Ca nu sunt guru al legilor din California - doar m-am lovit de chestia asta.

 

viviana, nu ma supar...dar incer ca inteleg unde e logica...iar daca eu gresesc sa fiu corectata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana tu crezi ca milionarii se duc la cumparaturi in astfel de zone? sau crezi ca e normal sa existe astfel de zone...in care sa iti fie frica sa platesti cu cash, sau sa te duci cu politia la service?   chiar asa???

Nu cred nimic Michelle, am mai spus. Astfel de locuri rau famate sunt in toata lumea.  Si nu e nevoie sa fi ilegal ca sa fii infractor. Ca tot spuneai ca tu vorbesti de ilegali. Ei, uite ca in povestea mea era vorba de emigranti legali. Acolo unde sunt probleme trebuie rezolvate nu aruncate in carca nu stiu cui.

 

povestile cu sex/labor  traf. nu sunt extreme sunt f common...mai obisnuite decit ne dorim. 

 

nimeni nu neaga ca sunt multi oameni cumsecade...dar usor din gura sa spunem...si greu de dovedit si separate neghina.

 

de ex.

la remodelari, contractori care ii bagi in casa...nu vrei sa ai cat de cit confidenta ca sunt legali, ca nu sunt, criminali, violatori...hoti? cum poti sa stii asta cind sunt primiti in tara  fara acte/dovezi?

Asta mi-a starnit un zambet. Cum poti sa stii ca ala care are acte nu vine la tine in casa si iti da cu ceva in cap, te violeaza si apoi iti taie gatul? Pfui acum 2 saptamani am chemat sa imi repare termopanul unii de pe internet. Iata ca am supravietuit. Si mi-au reparat si geamul.

 

Suntt niste aspecte neclare, dificile, reprobabile acolo, cu asta e toata lumea de acord, cred... dar parerea mea este ca tu cand pui  problema dai o interpretare inexacta a unor fapte, generalizand si scotand in evidenta numai cheesttiunile negative. Ca si cand le cauti pricina cu dinadinsul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nici nu ai cum...cum am spus Europa se confrunta cu mari probleme in ce priveste emigrarea ilegala(ca de asta vorbim la subiect), e in pragul dezbinarii,situatia nu e nicidecum cea roza prezentata de tine.

 

Nu am prezentat situația Europei, te rog sa recitești ce am scris.

Nu am vb despre nicio situație roz, am scris despre faptul ca dacă se vrea sa se ajute, se poate. 

Te rog nu mai interpreta postările mele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai probabil nu au drept  de munca contractorii ăștia, tu de ce angajezi la negru? Angajează americanii și nu ai probleme ca sint violatori, sint verificați.

 

aici angajezi contractorul, dar nu vine el la munca...isi trimite echipa...cine si cum sunt tu nu ii stii….ii bagi in casa. si chiar daca nu fac un rau atunci...nu stiu ce pun la cale peste 1 luna...sau ce "prieteni"au.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...