Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

va luati dupa antmil sau cititi adevarul cum a fost scris si trageti concluzii:

The Supreme Court ruled Wednesday that government workers can't be forced to contribute to labor unions that represent them in collective bargaining, dealing a serious financial blow to organized labor.

States and public-sector unions may no longer extract agency fees from nonconsenting employees.

simplu: nu mai ia/fura bani de la lucratori fara voia lor….cand acestia si asa nu aveau nici o putere de decizie in ce se facea cu banii lor. deci una e sa stringa fees (cum spune antmil) si alta e sa oblige lucratorul sa dea bani...in unele companii nici nu te poti angaja daca nu semnezi ca faci parte din uniune...sunt f multe de spus aici… edit. uniunile de astazi nu mai sunt ce au fost o data. Unele persoane care au vazut filmul nashu.... fac imediat asemanarea...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cat despre profesori...vai in ce conditii mizere lucreaza si ce salarii mizere iau!


 


cand daca ar fi asa, in aceleasi conditii mizere...stau si copii, si isi corecteaza singuri testele/ temele...cand le "preda" cu videouri de pe khan academy sau youtube...in timp ce profesorii mesteca la guma sau au alte indeletniciri. sau ii lasa in clasa in timpul orelor sa traga din tigari electronice,sa isi afle viitorul cu oija board sau sa drogheze si sa aiba sex prin baie (cazuri adevarate...nu din auzite... de la scoli de nota10).


 


pe coasta de est, iarna o tin ba in marsuri mitinguri de protest, ba se inchid scolile ca e vreme proasta...nici nu pot intelege ce scoala fac accesti copii.


 


 au vacante platite, pensii bune, subtituti care vin in locul lor si care habar nu au de a preda...sunt asa de multe de spus…


 


profesorii din cauza uniunilor care ii sustin, pot sa si doarma la ore, pot sa faca ce vor ca nimeni nu ii mai da afara.


 


 le respect profesia, stiu ca sunt si profesori buni, ca unii sunt dedicati profesiei, ca au un job greu , ca unii poate au salarii mai mici dect isi permit...dar nu sunt singurii...si alti lucreaza pe salarii mici, si nu ies in strada la fiecare 3 luni, sau altii daca nu isi fac treaba bine imediat sunt zburati...pe cind ei au fundul lipit de scaun.


 


edit.


 salariile din California:


https://www.cde.ca.gov/fg/fr/sa/cefavgsalaries.asp


 


o educatoare are cam 30k pe an, in conditiile in care nu lucreaza decit citeva ore pe zi...plus are voluntari -parinti voitori care sa o ajute sa supravegheze clasa….proiecte cu cei mici...etc.


Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

aqai, bine ca ai intrat la subiect sa mi spui ca nu sunt informanta ca exista worker insurance si liability in 20 de ani de America... plus ca lucrez in imobiliare. FYI, in Sacramento area se construieste ca niciodata before... plus ca San Francisco e aproape si multi lucreaza acolo, contractorii nu fac fata la solicitari, our si simply nu am de unde sa aleg... si nici nu stiu daca voi gasi pe cineva

 

imi pare rau Michelle, din cum te vaitai ca nu ai cum sa stii cine iti intra in casa (lucrator legal sau nu) am crezut ca nu stii ce mecanisme ai la dispozitie ... cu rezerva ca arumci praf in ochi.

 

qed

 

dar vad ca tu de fapt ai o problema fparte stringenta de lumea intai... te inteleg, compatimesc, intr-adevar ceea ce traiesti e groaznic si viatza on America e ata de grea si greu de navigat daca nu ai cum sa gasesti contractor sa iti temodeleze baia sau mai stiu eu ce ....

 

clar, nu e de nasul imigrantilor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

imi pare rau Michelle, din cum te vaitai ca nu ai cum sa stii cine iti intra in casa (lucrator legal sau nu) am crezut ca nu stii ce mecanisme ai la dispozitie ... cu rezerva ca arumci praf in ochi. qed dar vad ca tu de fapt ai o problema fparte stringenta de lumea intai... te inteleg, compatimesc, intr-adevar ceea ce traiesti e groaznic si viatza on America e ata de grea si greu de navigat daca nu ai cum sa gasesti contractor sa iti temodeleze baia sau mai stiu eu ce .... clar, nu e de nasul imigrantilor
...si cu asta ti ai adus un aport la subiect . Asta era idea mesajului meu ca nu mi pot remodela baia, si bummer....m ai prins si cu minciuna , ca sunt contractors baieti buni si cu acte pe la toate colturile...dar nu stiu Eu sa i aleg.  Misiune indeplinita! Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va luati dupa antmil sau cititi adevarul cum a fost scris si trageti concluzii:

The Supreme Court ruled Wednesday that government workers can't be forced to contribute to labor unions that represent them in collective bargaining, dealing a serious financial blow to organized labor.

States and public-sector unions may no longer extract agency fees from nonconsenting employees.

simplu: nu mai ia/fura bani de la lucratori fara voia lor….cand acestia si asa nu aveau nici o putere de decizie in ce se facea cu banii lor. deci una e sa stringa fees (cum spune antmil) si alta e sa oblige lucratorul sa dea bani...in unele companii nici nu te poti angaja daca nu semnezi ca faci parte din uniune...sunt f multe de spus aici… edit. uniunile de astazi nu mai sunt ce au fost o data. Unele persoane care au vazut filmul nashu.... fac imediat asemanarea...

 

Dacă tot veni vorba, eu am citit un pic altfel. Și anume, sindicatele, numai cele din sectorul public, percepeau taxă și de la nemembrii care beneficiau de avantajele, salariale sau de altă natură, obținute de sindicate. Adică nu se înscriau în sindicat, dar când sindicatele obțineau, de exemplu, o mărire salarială, aceea se aplica tuturor, inclusiv celor care nu sunt membri. Era vorba doar de sectorul public și „gurile rele”, ca să zic așa, spun că aceste sindicate au fost astfel „lovite” pentru că sunt de partea democraților și pentru că s-au implicat în campaniile electorale de partea lor, adică nu prea are legătură cu „setea” de dreptate. Și această hotărâre nu are nicicum legătură cu faptul că cineva nu se poate angaja în companii dacă nu se înscrie în sindicat, nu se pomenește de așa ceva, cum am zis, perceperea acestor taxe se întâmpla strict în sectorul public.

Adică, așa cum e în politică, nu dreptatea este pe primul plan, ci interesul politic al celor care sunt la putere, nimic nou sub soare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...