Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

A, am inteles. Multumesc mult de explicatie. Tocmai de aceea tot intrebam; pentru ca nu o vad eu pe Merkel asa.

Este exact aceasi manipulare a presei ca atunci cind Trump nu ar fi vrut sa dea mina cu Merkel.

 

Ceea ce e complet fals...tv-urile au prezentat exact ce le_a convenit si cum le-a convenit , iar lumea  a "pus botul "pe romaneste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamica ,poza aia in forma in care o stim noi de pe sursele media...nu a existat niciodata in forma asta.

 

Chiar o vezi pe Merkel ca o tata cu miinile pe masa certindu-l pe Trump,cum reiese din poza.

 

E un "colaj",sa iasa ce a iesit.A fost deliciul mediilor de socializare sa mai faca un pic de caterinca la adresa lui Trump si a lui Merkel.

 

De ce spui ca e un colaj? Adica, de unde ai informatia?

Eu stiu ca este o fotografie facuta de Jesco Denze, distribuita apoi si de Merkel pe Twitterul ei. Trump a publicat si el scene asemanatoare tinand sa sublinieze ca are o relatie buna cu ea, desi pozele publicate de altii implica altceva.

 

Info mai multe aici:https://www.theaustralian.com.au/news/world/donald-trump-tweets-alternative-angela-merkel-g7-photo/news-story/43f2deb02e276ac52346ed89e578f798

 

sau:

https://www.theaustralian.com.au/news/world/donald-trump-tweets-alternative-angela-merkel-g7-photo/news-story/43f2deb02e276ac52346ed89e578f798

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaelas, daca mai exista pe undeva subiectele vechi chiar cred ca prima oara cand s-a vorbit despre refugiati de exemplu pe forum am intervenit si am spus clar ca nimeni nu poate fi abandonat pe mare , toti trebuie asigurati   . Insa de modul cum se va face asta depinde viitorul EE. Dand importanta marilor companii financiare asa cum s-a inceput sau dand importanta majoritatii votante din tarile gazda? 

Ei bine, personal cred ca s-a mers pe prima varianta deci repet : modelul Americii este in fata. 

 

Edit : comparatia cu Dragnea nu isi are rostul: romanii nu se tem de refugiati , de imigranti, etc. Altele sunt motivele pt care votantii au ales asa.

Britanicii, italienii, in curand probabil francezii si altii da, pot fi comparati cu votantii americani dar nu romanii. 

Eu ma mir de nemti cat de rabdatori sunt. Daca mi-ar fi spus cineva acum 5 ani ca votantii nemti for avea o asa lipsa de reactie  la urne si rabdare nu as fi crezut.  Bravo educatiei . 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aluzia asta hitler-trump scoasa tot de press si instigatori... e total deplasata.... Trump a fost ales legal, e sutinut de milioane de americani... contrary la toate atacurile impotriva lui, a facut f multe din ce a promis...nu va mirati sa il mai vede ti inca un mandat(daca nu l va lasa bateriile)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...