Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

Pai daca tie 50% din necesarul de gaz ,ti s epare putin...ce sa spun!!!Daca inchid rusii conducta...haliti suntem!!

 

Dar ma rog, nu te obosi sa cauti pe Wiki prea multe detalii sa ne arati ce informata esti...in contradictie cu mine sau altii!!!Cum spuneam...cei care sunt contra Trump nici daca vad negru pe alb nu recunosc.

 

Pai daca tie 50% din necesarul de gaz ,ti s epare putin...ce sa spun!!!Daca inchid rusii conducta...haliti suntem!!

 

Dar ma rog, nu te obosi sa cauti pe Wiki prea multe detalii sa ne arati ce informata esti...in contradictie cu mine sau altii!!!Cum spuneam...cei care sunt contra Trump nici daca vad negru pe alb nu recunosc.

 

Nu e de pe Wiki  [:)] Pacat ca te deranjeaza nivelul de informare al unora si nu lipsa de informare a altora. 

 

Inca o data: "gazul rusesc acopera maxim 50% din totalul de gaz ce reprezinta doar 20% din necesarul energetic".

 

Traducere aritmetica: Gazul necesar Germaniei acopera doar 20% (20% inseamna o cincime) din totalul de energie de care are nevore tara. Doar cel mult jumatate din cincimea asta (procentele sint intre 30 si 50%, adica jumatate reprezinta procentul maxim ), sau per mamica11 40%, este furnizat de rusi. Restul de 70-50% din necesarul de gaz este cumparat de la alte tari.

 

Restul de 80% de necesar energetic al Germaniei provine din alte surse de energie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ti se pare ca e acelasi lucru? 

Compari profitul personal al unui candidat politic cu dependenta unei tari intregi sau doar asa de dragul mentionarii  lui Trump in orice e scrisa propozitia?  

Nu am comparat nimic cu nimic. Era un alt exemplu al lipsei de decență, apropo de faptul că rușii sunt „dușmanii”. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e de pe Wiki  [:)] Pacat ca te deranjeaza nivelul de informare al unora si nu lipsa de informare a altora. 

 

Nu e vorba de nivelul de informare al altora, ci d emodul cum emit aceasta informare.(ca si in propozitia citrata,punind imediat partenerul de discutia inntr-o lumina negativa,,,)

 

Ca iti place sau nu, daca rusii inchid conducta e jale in Germania.

Spus direct, fara poleiala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n u ma duc sa caut nicaieri date exacte,  insa eu stiu ca Rusia este furnizorul principal de gaz al Germaniei...asta arata clar ca suntem "dependenti" de gazul rusesc,Restul importului este ca si cantitate,nesatisfacator pentru necesarul nemtesc,

 

Sa nu uitam ca fostul premier al Germaniei , este implicat in acest moment in afacere cu gazul rusesc, imi amintesc ca a fost mult hui la momentul respectiv, cind a anuntat ca este implicat in afacerea gazului rusesc,

Principal nu inseamna si majoritar in context de necesar energetic total. Gazul rusesc reprezinta in cel mai bun caz, aritmetic vorbind, acelasi procent cu restul furnizorilor de gaz, si un procent mic fata de restul surselor de energie folosite de Germania. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de nivelul de informare al altora, ci d emodul cum emit aceasta informare.(ca si in propozitia citrata,punind imediat partenerul de discutia inntr-o lumina negativa,,,)

 

Ca iti place sau nu, daca rusii inchid conducta e jale in Germania.

Spus direct, fara poleiala.

 

Neinformarea reprezinta un lucru negativ, nu a fost niciodata sursa de nimic pozitiv, ori laudabil. 

 

Daca se inchide conducta, jalea adevarata o sa fie intr-o alta regiune geografica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unii, doar unii membri sint informati. Altii "nu se duc sa caute nicaieri date exacte,  insa stiu ca ..." si fara nici un fel de date exacte "...asta arata clar ca suntem". 

 

Cam asa.

Daca nu se duc sa caute date exacte,sa satisfaca dorinta de citate wiki a altora...nu inseamna ,ca nu stiu,asa cum insinuiaza wikipistii!!! [;)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la 

 

Nu exista " cam ilegal" 

 

1. Alegerile sunt validate

 Sau 

2. Alegerile sunt invalidate

 

Dupa cate stiu eu USA este in primul caz.

 

La momentul actual exista. Din cauza modului in care au decurs alegerile din 2016 si din cauza investigatiei care e in desfasurare si care pina acum a aratat clar ca a fost amestec extern. 

 

Apoi e problema votului popular, in 2016 votul popular a fost cistigat de contracandidat. Si e destul de dificil de inteles pentru cineva care traieste intr-o tara unde presedintele e ales pe baza votului majoritatii cum un presedinte a fost ales fara sa intruneasca voturile majoritatii. Dar asta e, avem un alt sistem pt alegerile prezidentiale. E arhaic si contestat de multi, insa e in vigoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu se duc sa caute date exacte,sa satisfaca dorinta de citate wiki a altora...nu inseamna ,ca nu stiu,asa cum insinuiaza wikipistii!!! [;)]

 

Inca o data, nu folosesc wikipedia, si probabil ca sint multi altii care stiu cum si unde sa caute informatii corecte. In rest, nu ma intereseaza informatiile bazate pe surse gen instinct ori globuri de cristal.

 

Edit: nu "probabil" ci "evident".

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...