Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

Degeaba explic dar incerc pe scurt: America a fost constituita in spirit capitalist si crestin. 

Asa au gandit-o primii ( buni sau rai ) . Urmasii lor ( so  probabil putini si dintre imigrantii la prima sau a doua generatie)  Inca stiu si respecta acest spirit.

Obama etcomp oricat de manierat , bine instruit ( sincer cred ce spun)  a tras mult spre stanga si contravtraditie. 

Nu ma astept sa fie cineva de acord cu ce spun dar doar am explicat ce am vrut sa spun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oamenii nu sunt neaparati " orbiti de ura" si vai toti ce sunt buni au ramas minoritari ci sunt scarbiti de cate promisiuni se fac si apoi se uita. Deci, oamenii pun in balanta declaratiile unui posibil presedinte cu ceea ce va realiza dupa ce este ales. Ar fi fost frumos ca o tara asa de puternica sa aiba un presedinte chipes, bine crescut, educat , bogat , corect, imfaptuitor al propriilor promisiuni din campania electorala, donator la azile si spitale, etc dar na, nu exista printre candidati. Deci " oamenii" pur si simplu pun in balanta realitatea . Asta nu inseamna ca sunt orbiti de ura. Ci aleg altfel decat unii ce se considera plini de bunatate.

 

In alte cuvinte au ales gogosile care pareau mai rumene si mai acoperite de zahar in detrimentul unor principii declarate pe care a fost fondata tara lor original. 

Americanii au demonstrat ca sunt la fel cu restul lumii, usor de manipulat si mintit.

 

Unii nu se considera "plini de bunatate", nici superiori, doar si-ar dorii ca viata si tara lor sa fie guvernata de principii solide nu de ipocrizie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveti sperante vad cand tot repetati ca votul popular " nu l-a ales. Reprezentantii fiecarui stat  nu au fost pusi de martieni in posturi.

Cat despre faptul ca multimea raspunde la sloganuri si eu credeam la fel insa cred ca uneori functioneaza o lege a saturatiei. Dupa ani de zile de sloganuri political correctness  lumea a gasit singura cale de oprie a politicii de indopare  si de avantajare a minoritatilor in detrimentul majoritatii

 

Expresia asta eu ca persoana nu o inteleg. 

Ce avantaje primesc minoritatile in detrimentul majoritatii? Eu fac parte din majoritate, sunt alba, hetero, sunt de religie crestin-ortodoxa, si sunt femeie. Care sunt avantajele minoritatiilor care ma dezavantajeaza pe mine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca nu intelegi asa cum nu intelegi nici de ce au votat Trump.

In afara de "ura impotriva semenilor" a majoritatii americanilor bineinteles , sau explicatii de genul : milioane intregi   "au ales gogosile cu zahar"  pentru ca sunt " usor de manipulate si mintit" .

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca nu intelegi asa cum nu intelegi nici de ce au votat Trump.

In afara de "ura impotriva semenilor" a majoritatii americanilor bineinteles , sau explicatii de genul : milioane intregi   "au ales gogosile cu zahar" 

 

Ce sa faci, Madanic, daca nu esti la "higher end of intelligence"??? Ghinion ca nu pricepi.

 

https://www.nytimes.com/2018/07/18/us/politics/trump-putin-higher-intelligence.html?hp&action=click&pgtype=Homepage&clickSource=story-heading&module=a-lede-package-region&region=top-news&WT.nav=top-news

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba explic dar incerc pe scurt: America a fost constituita in spirit capitalist si crestin. 

Asa au gandit-o primii ( buni sau rai ) . Urmasii lor ( so  probabil putini si dintre imigrantii la prima sau a doua generatie)  Inca stiu si respecta acest spirit.

 

Acea Americă, deși era declarat creștină, era sclavagistă și a decimat populațiile băștinașe. Nu poți să rămâi la viziunea de acum 200 de ani pe principiul că trebuie să respecți tradiția.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Hillary si  cu partidul ei au fost cei care au inclinat balanta in favoarea lui T....

Bbbb..bbbut, but Hilary! Bbbbbut, but, but emails! Benghazi (care a avut 33 de sedinte senatoriale si a produs zero arestari dar cu Rusia nu s-au ostenit macar sa faca una singura in ciuda la cate "indictments" a produs). 

 

Nu conteaza teancul de politici dezastruase fara un pivotare rapida la Hilary...in absenta argumentelor, tragem un "whataboutsism" deja clasic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...