Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

Am găsit și eu o știre despre o gară din UK închisă din cauza zăpezii și spuneau că era gheață pe peroane în condiții de ”severe weather conditions”. Din acest punct de vedere mi se pare mai în regulă să închizi dacă nu ai cum să degajezi peroanele de gheață și să rămână curate, decât să riști să alunece pasageri sub tren.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce vrei sa argumenteze? Doar si tu traiesti aceleasi situatii dar esti de acord. 

Asta este realitatea la care s-a ajuns si cineva pe pagina precedenta ( madanic oare ? Nu mai dau inapoi ) chiar imcerca sa ne explice cat de bine ne fac aceste deraieri si cat de fericiti trebuie sa fim :)

 

Sa-si argumenteze mesajul cu insiruirea aia de drepturi exasperante din pct ei de vedere. 

 

"Atita timp cat tot ce am spus eu face parte din realitate si e de actuallitate nu imi pierd timpul cu argumente si dovezi care oricum nu sunt acceptate" simply won't do it, asta nu reprezinta o argumentare. Pe ce se bazeaza ea, ori tu, cind considerati ca cele de mai sus sint deraieri? Si cite din cele de mai sus se reasesc in realitate? V-a explicat Madanic cum e cu dreptul la free speech, s-a explicat cum e cu imigratia ilegala si ca nimeni nu doreste deschiderea granitelor ci control si umanitate. Ba s-a incercat sa se explice ca toti cei care incearca sa vina nu apartin aceleasi categorii, azilantii si refugiatii au alt statut, aparte de imigratia ilegala.

 

V-a explicat de drepturile femeilor, cei acuzati au procese pe rol si in majoritatea cazurilor nu e vorba de one single event, ci de multiple events. Privesc realitatea sub un alt unghi, nu aprob ssi nici macaar nu consider scuza o "locker talk", adica discutie intre barbati gen "uite la aia, moama ce bucatica buna e". 

 

Jignitul credintei altuia? Da, vreau sa argumenteze, e persecutata religios? Are parte de harassment religios? Te opreste cineva in tara asta sa mergi la biserica, templu, orice alt lacas de cult? Te opreste careva sa iti faci propriul cult religios daca cele existente nu iti spun nimic? Te opreste cineva sa faci misionarism?

 

Ori se considera jignire cind ti se spune sa-ti vezi de religia si credinta ta in intimitate si sa nu incerci sa o impui altora? Ori cind se aminteste de separarea dintre biserica si stat? Libertatea mea se sfirseste atunci cind ma bag si incerc sa modific libertatea altuia.

 

Ultimele trei, iar, au explicat Madanic si Antmill. Si da, vreau sa vad unde exista asemenea stipulatii si unde sint cazurile care sa suporte afirmatiile respective, adica intrarea oricarei minoritati la facultati oricum si fara merit, ori cine a cerut si eventual primit venit fara merit, ori asigurare medicala gratuita. 

 

Cit despre " dreptul de a jigni pe fata o masa de oameni care nici nu-I cunosti si sa le pui anumite etichete", hai sa ne intoarcem la primele pagini si sa recitim mesajele ei despre imigrantii ilegali. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca aluneci in curtea ta nu e la fel ? Pe cine mai dai vina?

 

Nu orice cazatura are merit.

Nu orice aluncare implica o vina si o dare in judecata.

 

Cind esti o entitate publica ai anumite indatoriri cu privire la siguranta publicului. Se practica aceleasi reguli la scoli, locuri de munca, etc.

Atunci cind o entitate publica sau o companie se comporta NEGLIJENT si pune in pericol securitatea publicului, se poate da in judecata pentru a evita pe viitor comportament neglijent.

 

Ti-ar place ca avioanele, de exemplu, sa nu practice inspectii la intervale regulate de timp pentru a fi siguri ca functioneaza in parametri?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca aluneci in curtea ta nu e la fel ? Pe cine mai dai vina?

 

În curtea ta tu ai obligația să cureți zăpada, nu o altă persoană.

 

Cred că ești extrem de puțin familiarizată cu sistemul de drepturi și obligații. Atunci când ai legal o obligație și nu o îndeplinești sau o îndeplinești defectuos, și prin asta aduci prejudicii altcuiva, ești pasibil de sancțiuni. 

 

De vătămare corporală din culpă ai auzit? Este infracțiune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce legatura au avioanele. Aici vorbim de vina personala aruncata altora.

Deci, se inchide o gara de importanta foarte mare pentru multa lume , se pierd sume la multe niveluri , lumea nu ajunge la serviciu, la spital, la conferinte etc pentru ca ne e frica sa nu fim dati in judecata de o posibila persoana ce este posibil sa gaseasca un mod de a castiga despagubiri  .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce legatura au avioanele. Aici vorbim de vina personala aruncata altora.

Deci, se inchide o gara de importanta foarte mare pentru multa lume , se pierd sume la multe niveluri , lumea nu ajunge la serviciu, la spital, la conferinte etc pentru ca ne e frica sa nu fim dati in judecata de o posibila persoana ce este posibil sa gaseasca un mod de a castiga despagubiri  .

 

Banuiesc ca ar fi trebuit in ziua aia sa zboare si avioanele ca se pierd bani, nu?

 

 

https://www.standard.co.uk/news/uk/hundreds-of-london-schools-closed-as-red-alert-is-issued-for-snow-and-national-grid-issues-warning-a3779021.html

 

 

https://www.bbc.com/news/uk-england-london-43239972

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci repet, nu a fost nici o problema cu trenurile si nici cu viscolul. Nici un pericol . 

Gara s a inchis doar de frica proceselor posibile cu profitorii. 

 

Ce legatura au avioanele, India, China, comunismul etc ? 

Ideea era ca afirmatia facuta in legatura cu firma ce a retras postul " nu de frica" era complet inexacta. Am ajuns in situatia can oricui sa ii die frica de minoritari pentru ca gasesc motive si legaturi absurde si fac scandal. Presa, rasism, homofkbie, etc si etc. 

Voua va place , altora nu .dreptul fiecaruia. Votul arata asta si la brexit si la Trump.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...