Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Deci repet, nu a fost nici o problema cu trenurile si nici cu viscolul. Nici un pericol . 

Gara s a inchis doar de frica proceselor posibile cu profitorii. 

 

 

 

 

Asta este doar o interpretare, nu un fapt.

 

Daca ai avea datele exacte la indemana care sa dovedeasca afirmatia, sint convinsa ca le-ai face disponibile. Insa nu le ei...deci??? Raspandesti doar interpretari sau "opinii" si mai vorbesti despre propaganda. Ha!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chloe , FYI  scriu  f limitat pt ca am acces mai mult de pe telefon care imi modifica f mult cuvinte le si e f inconvenient. Lucrez, am  timpul liber limitat si nu mi permite sa stau pe forum sa scriu mesaje kilometrice, sa argumentez , raspund celor dau dovada de lipsa de respect pt participantii la discutie si  /sau cei care oricum au parerile formate si nu vor sa asculte un punct de vedere diferit. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chloe , FYI  scriu  f limitat pt ca am acces mai mult de pe telefon care imi modifica f mult cuvinte le si e f inconvenient. Lucrez, am  timpul liber limitat si nu mi permite sa stau pe forum sa scriu mesaje kilometrice, sa argumentez , raspund celor dau dovada de lipsa de respect pt participantii la discutie si  /sau cei care oricum au parerile formate si nu vor sa asculte un punct de vedere diferit. 

 

Nu poti raspunde argumentat  (kilometric a fost mesajul acela plin de neadevaruri) pentru ca ai asa o cariera solicitanta?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci repet, nu a fost nici o problema cu trenurile si nici cu viscolul. Nici un pericol . 

Gara s a inchis doar de frica proceselor posibile cu profitorii. 

 

Ce legatura au avioanele, India, China, comunismul etc ? 

Ideea era ca afirmatia facuta in legatura cu firma ce a retras postul " nu de frica" era complet inexacta. Am ajuns in situatia can oricui sa ii die frica de minoritari pentru ca gasesc motive si legaturi absurde si fac scandal. Presa, rasism, homofkbie, etc si etc. 

Voua va place , altora nu .dreptul fiecaruia. Votul arata asta si la brexit si la Trump.

 

Problema este ca nu e vorba de "minoritari", aia te dor pe tine de aia ii tot pomenesti. In realitate vestul are o cultura in a cere respectarea drepturilor. Respectarea drepturilor iti este perfect acceptabila cand se intampla sa fie vorba de tine dar devine deranjanta cand e practicata de altii (anume aia care nu se potrivesc in lumea ta).

Ma intreb de ce esti atat de furioasa pe profitori,mai mult ca sigur viscolul care a produs gheata de pe peroane a blocat/inghetat sistemele de semnalizarea si macazurile, punand astfel in pericol siguranta si functionarea trenurilor. Mai bine nu pui un tren pe linie decat sa-l pui si sa se blocheze in camp. Cred ca e mai costisitor sa evacuezi pasagerii unui tren blocat de viscol in camp, si readuci trenul in depou decat "ipoteticele" procese. Compania aia nu e obligata sa iti ofere serviciul respectiv 24/7 in orice conditii. 

 Da, pe vremuri aveai trenuri cu carbune sau diesel, si nu se inchidea gara, dar ramaneau blocate in camp (not much of a difference). Acuma ai trenuri de viteza si electrice, mai usoare dar mai sensibile la vreme.

"Our train services use a combination of overhead wires and electric third rails to take electricity and power. When it’s very cold, ice can build up on this equipment and cause problems, stopping the trains taking power like they normally would. Snow and ice also affect signalling points working as they should. This too can cause delays and disruption to train services."

Cum era cu drobul de sare de il mentionai intr-un mesaj anterior? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Madanic. Sau mai sunt situații (am văzut în Ro) când se închide câte un drum județean / național / autostradă din cauza ninsorii și se trezește câte un șofer să vocifereze că de ce s-a închis drumul, că el are treabă și trebuie să meargă. Negândindu-se că dacă rămâne înzăpezit se pune în pericol pe el și îi pune în pericol și pe cei care sunt trimiși să-l scoată de acolo.

 

Mai sunt și amețiți care rămân înzăpeziți deși se anunțase cu ceva timp înainte cod de vreme rea și apoi se plâng că n-a venit nimeni să le dea măcar un ceai, că nu mai au benzină în rezervor și că au înghețat în mașină.

 

Cred că sunt aceleași persoane care se plâng că nu găsesc gara deschisă în orice condiții.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Reciteste-ti propriul mesaj (citat de mine).
Chiar nu mai ai ce spune de T si republicani ai trecut sa te iei de jobul meu, de timpul meu...etc????. scriu cind vreau, ce vreau, cand pot , cui vreau....ca fiecare de aici. Nu am de ce sa iti dau tie sau altcuiva explication si mai ales celor care dau dovada de lipsa de respect.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu mai ai ce spune de T si republicani ai trecut sa te iei de jobul meu, de timpul meu...etc????. scriu cind vreau, ce vreau, cand pot , cui vreau....ca fiecare de aici. Nu am de ce sa iti dau tie sau altcuiva explication si mai ales celor care dau dovada de lipsa de respect.

 

Sintem pe un forum de discutii...discutii, da? Nu monoloage.

Vrei monolog? Fa-ti blog. 

 

Si te retrimit la propriul tau mesaj cu scuzele referitoare la timp limitat si servici. Propriul tau mesaj. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...