Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

Cred că n-ai citit cu atenție, andacos. Să ceri ca oamenii să fie tratați egal nu e extremism.

 

Dar dacă n-ai fost discriminată niciodată în viață e mai greu cu empatia.

Oponentii acestor menifestari extremiste(prezentate pe forum de-a lungul subiectelor de genul asta)"niciodata" nu citesc cu atentie, nu cunosc statistici,nu gogalesc de ajuns, nu acceseaza wiki...cartea de capatii, nu sunt informati si mutle pe aceasta linie.

 

Nimic nou sub soare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Zi sincer, daca ar fi spus-o altcineva ti-ai fi schimbat parerea? Sincer, sincer?

Eu TRAIESC in lumea asta, vad,analizez,trec prin filtrul gindirii,am un creier sa judec singura si-mi pot face o parere,destul de obiectiva , citesc (nu in globul de cristal [:D]  )deci pina imi voi schimba parerea referitor la excesele lui politicaly correctness, TREBUIE sa schimbe ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu TRAIESC in lumea asta, vad,analizez,trec prin filtrul gindirii,am un creier sa judec singura si-mi pot face o parere,destul de obiectiva , citesc (nu in globul de cristal [:D]  )deci pina imi voi schimba parerea referitor la excesele lui politicaly correctness, TREBUIE sa schimbe ceva.

 

Da, eu traiesc pe Marte, nu tot pe planeta asta...

 

 

Ce anume exact ai vedea fezabil sa se schimbe? Cum vezi tu o lume mai buna lasata mostenire copiilor nostri (din toate punctele de vedere)? Cum arata lumea ta ideala?

 

Oh...stai asa ca nu poti verbaliza chestiile astea ca ti-e frica...am uitat. Poti arunca cu etichete de tip "extremist" dar nu poti verbaliza anumite dorinte taman de frica etichetarii....si uite asa se invirte roata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Oh...stai asa ca nu poti verbaliza chestiile astea ca ti-e frica...am uitat. Poti arunca cu etichete de tip "extremist" dar nu poti verbaliza anumite dorinte taman de frica etichetarii....si uite asa se invirte roata. 

Prezenta mea la subiecte de genul asta, arata ca ma doare la basca de etichetarile extremistilor.

 

Imi pare rau , eticheta nu ti-am pus-o eu, tu singura, datrita comportamentului tau.

 

Si mergind pe linia asta, exprimindu-te in continuare in aceasi maniera, nu cred ca aceasta caracterizare se va schimba prea curind.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O d

 

 

A, foarte fericiti se declara. 

De altfel tot pe acolo locul 9 sunt si cu sinucidetile. 

Eu citisem un articol pe grupe de varsta nu total.

Dar da, la total sunt atat de fericiti....  La 100000 isi iau singuri viata doar vreo 12. Probabil cei neintrebati la sondajul fericire.

https://www.washingtonpost.com/wp-srv/world/suiciderate.html?

 

 

Si Syria are una dintre cele mai mici rate de sinucidere...deci este cel mai fericit loc din lume? Te-ai muta in Syria daca totul este atit de roz?

 

 

Uite niste cifre actuale (nu din 2005).

 

 

http://worldpopulationreview.com/countries/suicide-rate-by-country/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezenta mea la subiecte de genul asta, arata ca ma doare la basca de etichetarile extremistilor.

 

Imi pare rau , eticheta nu ti-am pus-o eu, tu singura, datrita comportamentului tau.

 

Si mergind pe linia asta, exprimindu-te in continuare in aceasi maniera, nu cred ca aceasta caracterizare se va schimba prea curind.

 

Daca repeti aceeasi minicuna de 1000 de ori, nu o face adevar, cred ca realizezi asta, da? Drepturi egale nu constituie extremism oricat ai denatura idea. 

 

Si daca etichetarile nu te "dor la basca", cu ce te lezeaza political correctness? Este un  nonsens!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Si daca etichetarile nu te "dor la basca", cu ce te lezeaza political correctness? Este un  nonsens!

Se vede ca tot nu ai inteles, ca semenii aia ai tai pe care ii desconsideri cu atita ardoare(unde o fi acceptanta aia pe care o fluturi peste tot,nu stiu), au hotarit sa sansctioneze excesele(eu despre ele vorbesc) acestui fel de politica.

 

Daca nu te doare,nu inseamna ca nu trebuie sanctionat.Faptu ca multi au inchis ochii, a degenerat in situatia actuala , cu Trump la conducere.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se vede ca tot nu ai inteles, ca semenii aia ai tai pe care ii desconsideri cu atita ardoare(unde o fi acceptanta aia pe care o fluturi peste tot,nu stiu), au hotarit sa sansctioneze excesele(eu despre ele vorbesc) acestui fel de politica.

 

Daca nu te doare,nu inseamna ca nu trebuie sanctionat.Faptu ca multi au inchis ochii, a degenerat in situatia actuala , cu Trump la conducere.

 

Excesele acelea care nu pot fi verbalizate, despre ele vorbim, nu?

 

Da, voi continua sa desconsider persoane care prezinta comportamente care dauneaza, ranasc si in mod activ opreseaza alte persoane ..sa opresezi persoane nu este o diferenta de opinie. Diferenta de opinie este: "prefer ceai, nu cafea"...insa "nu angajam gay/negri/etc" este complet altceva. Aici este diferenta aia pe care te prefaci ca nu o vezi si ca atare respingi eticheta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare Sputnik plateste bine? Se plateste la nr de cuvinte, la nr de postari ... ? Ma bag si eu daca se face un ban gramada. M-oi procepe si eu sa zic de occidentul decadent si apararea valorilor traditionale.

 

cu 2 mesaje vrei sa faci avere? neee...treci la treaba, lasa gradina, casa....copiii...ca daca te-ai bagat la subiect treb sa iti faci norma de postari/zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...