Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Angela si copilul mofturos, Trump


Recommended Posts

2000 de copii sint despărțiți de părinți cu șanse foarte mici de reunificare...trimiși in 4 colțuri de lume.

 

S-au tăiat fondurile pentru reprezentarea legală a refugiaților...ca atare, un bebeluș de 8 luni trebuie sa se reprezinte SINGUR in fata instanței.

 

Dreptul de refugiat politic este un drept uman, recunoscut de curțile de justiție internaționale.

 

Aici sint niște încălcari grosolane ale legilor.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La știri au spus zilele astea ca:

 

1. Trump a dat o dispoziție sa nu mai fie despărțiți părinții de copii.

2. Toți cei intra ilegal vor fi returnați imediat fără a mai fi procesati, deci nu va mai fi cazul de despărțiri părinți -copii.

 

Letitia, stay tuned...vine Luni...ii mai inventeaza ceva lui trump.

cu tape-ul n-a mers, de stormy nu se mai aude, nici decomy...cu rusia deja au facut bube in urechi oamenilor...acum se bate fierul cald cu bebelusii...Luni sa vedem ce o sa mai fie. oricum nu o sa se termine aici, sau prea curind...asa o sa tina pana termina mandatul.

 

nu stiu ce sa mai zica, ce sa mai faca sa-i gaseasca bube si sa-l dea jos pe trump...legi care au existat de ani de zile...abia acum sunt scoase la iveala si se face vilva. ...iar lumea credula "pune botul la vrajeala" cum se spune(fara intentie de jignire pe forum).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

una e sa fie refugiati politici, si alta refugiati de saracie...una e sa vina legal si alta sa treaca granita illegal...si sa ridice pumnul cu tupeu la granita...ca au drepturi si sa fie primiti...cazati si omeniti...fara dovezi cine sunt si ce au facut.

 

la toti care am aplicat aici, ne-a cerut dovezi peste dovezi...si a durat ani de zile, am dat bani, am rabdat...ne-am supus legilor...pe ei treb sa ii creada pe cuvint ori what?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://uk.businessinsider.com/trumps-health-compared-to-obamas-dr-ronny-jackson-2018-1

 

acelasi doctor l-a consultat și pe Obama și pe Trump! Deci de unde vine stirea cu dictatul? 

 

hai sa-ti spun eu ce stiu...radio santz...doctorul personal de ani de zile al lui trump a zis o data ca e sanatos tun...si apoi pe la colturi ...ca, nu...ca cica atunci cand a zis ca e sanatos...i-a dictat trump. cred ca asta e stirea...nu la bagat nimeni in seama decit cei care ...nu au altceva de facut.

 

doctorul official al casei albe...e alt doctor...cel care a fost si pe timpul lui Obama...si a zis ca e ok pt virsta lui. bineinteles ca raportul asta favorabil  l-a costat...cum ii costa pe majoritatea celor care tin cu trump.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar totuși chestia asta cu separarea e oribila. Nu puteau sa-i trimită pe toți grămada in shelterele alea din Texas? Auzi, tender age shelters! Pe vremea lui Obama ce se întîmplă cu familiile cu copii ce treceau granița? Ca doar asta nu e lege noua ca e ilegal sa treci granița fără acte? 

 

https://www.theguardian.com/us-news/video/2018/jun/20/rachel-maddow-breaks-down-during-report-on-tender-age-shelters-video

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dar totuși chestia asta cu separarea e oribila. Nu puteau sa-i trimită pe toți grămada in shelterele alea din Texas? Auzi, tender age shelters! Pe vremea lui Obama ce se întîmplă cu familiile cu copii ce treceau granița? Ca doar asta nu e lege noua ca e ilegal sa treci granița fără acte? https://www.theguardian.com/us-news/video/2018/jun/20/rachel-maddow-breaks-down-during-report-on-tender-age-shelters-video
sincer Eu nu stiu care e adevarul... incline sa cred ca a fost la fel dar aplicata optional...de pe timpul lui bush. O. ii trimitea inapoi, ori ii lasa catch and release in fun tie de stat...aici ajungeau in miini le traficantilor si dumnezeu cu mila. Separarea asta e groaznic a dar si ce s a intimpla cu acesti copii pana si dupa America e la fel de groaznic. Cine crezi ca munceste pe lanuri de nu le vezi capatul, sau prin sweat shops in marile orase de pe aici? Cine sta cu bebelusii cand parintii muncesv zi lumina? Cand isi mai platesc datoriile la traficanti si mijlociitori? T. vrea sa nu mai vina de loc ilegal... sa nu ii puna pe bietii copii pe drumuri... ce e rau in asta? Au fost mii de vazut I cand nici nu era copiii lor, sau cand copiii au fost trimisi singuri... ori obligatory mama cu Bebe sa vina aici ca apoi sa chemi familia... deci nu e situatia Asa simply. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...