Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Investitiile in pasiunile copilului


Recommended Posts

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • Administrators

Ah nu prea am reusit asta - am fost soferii lui non-stop. Noi locuim izolat si a trebuit mereu sa mergem cu el in du-te vino - scoala, pian, inot, basket in primii ani,  - apoi a urmat badminton, canto, pian - dupa aia iar fotbal, jiujitsu,  - si apoi dans si sport la sala ...

 

Dar, ieri  - copilul a luat carnet si ne-a spus ca meseria noastra de taximestristi privati se apropie de final. A facut curat in masina si ne-a spus ca de acum se transporta singur  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

"A facut curat in masina" :))) Felicitari pentru permis!

da - a scos de prin buzunarele masinii tot ce ne apartinea - ochelari de soare, creme de plaja, bonuri de benzina, casti de telefon si alte nimicuri ce zaceau pe acolo ... :) le-a pus intr-o plasa si mi-a dat-o ...M-am gandit - iata fosta noastra viata in aceasta masina  [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pe al meu nu il trage ata la luat carnet. Aici e si al dracu de greu, dar nici nu vrea sa incerce!! O sa ii cumpar niste ore sa vada cum e macar. Stie ca nu are incotro, dar e inca stresat dupa examene, de aia spune ca nu ii trebuie nimic.

Sa stii ca nici al meu nu a vrut ,de la 17 ani m-am tinut de el sa faca scoala de soferi,insa nu a vrut.

 

Acum insa ...nu s-ar mai da jos din masina.

Mai are o luna si trece de perioada de proba(2 ani).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da - a scos de prin buzunarele masinii tot ce ne apartinea - ochelari de soare, creme de plaja, bonuri de benzina, casti de telefon si alte nimicuri ce zaceau pe acolo ... :) le-a pus intr-o plasa si mi-a dat-o ...M-am gandit - iata fosta noastra viata in aceasta masina  [clo]

 

E barbat in toata firea  [:)]  Este de apreciat faptul ca parintii pleaca urechea si devin atenti la hobby-urile si/sau pasiunile copiilor lor si incearca sa le dea o sansa.

Uneori acestea devin chiar surse de activitate cu profit ceea ce este chiar idealul - sa faci ce iti place si sa si traiesti din asta.

Desigur multi nu reusesc dar niciodata nu ai de unde sa stii acel copil de care parte a baricadei va fi.

Daca nu va reusi inseamna ca asa a fost sa fie - va face altceva 

Dar daca va reusi ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca nici al meu nu a vrut ,de la 17 ani m-am tinut de el sa faca scoala de soferi,insa nu a vrut.

 

Acum insa ...nu s-ar mai da jos din masina.

Mai are o luna si trece de perioada de proba(2 ani).

n-am nici o indoiala ca asa va fi! Cind va vedea ce independenta ii da! Nu e asa urgent, noi avem transport in comun cu care s-ar descurca o vreme, insa stiu ca e necesar dupa ce termina facultatea. Si pina in octombrie cind sa speram ca merge la Uni, are vreme de scoala de soferi, ca oricum altceva nu are de facurt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acu normal ca ii susțin ! Ba ii și manipulez finuț  [:)]

 

so, totul costa, in afara de muzica/ instrument și ore, restul sunt in limite normale . 

Dar sunt cantonamente , echipament, deplasări care ne mănâncă we. 

Ai mei fac Inot și fotbal. Pe lângă cele 3*2 ore mai au deplasările . 

De ex la Inot trebe sa fie in bazin la 7:30 sâmbătă și termina duminica la 18 concursul. Uneori îmi iau înnoptări .

mai fac instrument & orchestra. Piticul merge și la șah .

 

recunosc ca mie îmi place de mor. 

Eu ii înscriu la marathon , alerg cu ei, sau stau in puncte cheie și le dau apa . 

 

La orchestra la fel. Umblu după ei pe unde au concert ( de obicei serbări de ziua eroilor , orașului biserici etc )

ma și cuplez . Unul ii duce, altu ii aduce. 

 

Al meu al mare a făcut anu asta teatru. A lipsit mult de la școala , au fost in tabăra cu trupa, dar s- a meritat din plin .

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar merg cu bicicleta destul de mult . La fotbal & Inot , instrument .

iarna când e frig ii duc eu, uneori sunt rupta, ca- s in locuri total diferite: du- l la Inot, începe luni la 16:00

nr 1 are fotbal de la 17:00

nr 2 termina Inot la 18:00

uscat dus acasă și la 19:15 tre sa îl ridic pe cel mare de la fotbal 

 

asta luni.

 

vineri, ii iau pe nr 2 de la șah ( face la școala ) mâncam la 15:30 are Inot . La 17:15 îl ridic pe el și alți doi și cel mare al meu

 

ii las pe cei trei mici la orchestra și îl duc pe cel n-are la fotbal .

 

cei mici ii aduce altcineva acasă . Și uneori și pe cel mare . 

Dar eu sunt muci . 

 

Si mereu negociez, care cum face. Adevarul e ca ei nu au schimbat sportul pana acu. Au prieteni, se simt bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...