Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello Ladies!

N-am mai citit nimic demult despre voi. Mi-e dor de discutiile noastre. Ce mai faceti? Cum sunteti? Se apropie Craciunul [pegeam] . Ce planuri aveti?

 

Haideti sa na reunim din nou: Aqai, Mik, Didi, Mcoca, Judoka, Dana-Vio, Devo, Buflea, Antmil, Lili, Monica, Letitia, Carolyne, Michelle, J G, Anais, Otilia si celelalte pe care poate le-am uitat - haideti sa ne mai povestiti de voi!

 

Incep eu - cum ziceam, ne-am repatriat anul asta. Suntem incantati de iarna, de zapada, de familie. Am avut noroc sa gasim joburi bune, echipe faine. Sigur ca avem si probleme (unele destul de serioasa) ca oricare, dar una peste alta, suntem ok.

 

Desi locuim deocamdata intr-un apartament de inchiriat si nu avem nu stiu cat spatiu, anul asta adunam familia la noi in Ajun. Se pare ca sunt cunoscuta ca fiind cea mai "Christmassy" din familie [:-)))], asa ca ne adunam la noi. Vom fi 12.

 

wow!!!! bravo , ma bucur ca sunteti incintati de tara si ca ati gasit joburi bune. de ce ati plecat de pe insula?

sa ne dai amanunte. in ce oras stati? cum e cu scoala? etc etc... 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cum s-a acomodat singur? dar voi?

 

S-a acomodat bine, dar văd ca ii e dor de casa. Eu m-am acomodat și mai bine [:)] , bărbatul începe sa se obișnuiască și el. Îmi pare bine ca e pe cont propriu, nu mi-ar fi placut sa stea acasa pe timpul studenției și nici lui nu i-ar fi plăcut. E o experiența super, overall.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trec sa va salut si sa va spun ca pe aici a venit nitel iarna, adica putin ger fara zapada. Trebuie sa dau o fuga in oras sa trec pe la librarie sa iau cartile comandate (pe internet la librar) si sa mai cumpar una-alta, in functie de inspiratie. Trebuie sa gasesc carti tiparite mare pentru doamne mai in virsta. 

 

va las cafea calda. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza Ladies, 

 

Ma bucur sa va "vad" pe fircare. Multumesc, Didi!

 

am ajuns azi noapte acasa si singurul lucru pe care l-am vrut inainte sa cad in pat a fost sa ma infig intr-o farfurie de supa de cartofi cu kale ... atata au laudat-o in absenta mea ca nu m-am putut opri. a fost buna :)

 

azi vine si T acasa -  a fost plecat 3 zile in "retreat" cu colegii de clasa, ca parte din programul special de terminat scoala mica si trecere spre liceu.

 

sunt tare curioasa cum a fost.

 

avem  un student phd la quantum computing, din malaezia de felul lui, care face  mate cu ei. I-am luat si lui cadou de craciun inainte sa isi ia vacanta, sambata. vaaaai, ce incantat a fost. ca el nu a mai sarbatorit craciunul niciodata si e primul cadou de craciun in viatza lui pe care il primeste. 

 

weekendul asta o sa setam si noi bradul. o sa ii trimit niste poze :)

 

PS: mik, vorbind de iarna: am avut un coleg venit din India sa ne ajute cu niste systeme, ca ei trecusera deja pin chestia asta pe la ei acolo. I-am spus sa se imbrace bine, ca la noi a venit iarna. A aparut in costum la cele -15 grade ale noaste!!!!! cu un polar subtire de care port eu in august, seara!!!! ingheta de frig. colegii din operations i-au dat o jacheta din uniforma de iarnna a conductorilor. a fost la fel de fericit ca malaezianul de cadou :)

 

in ianuarie vine cineva din australia. persoanei respective i-am comandat proactiv o jacheta .... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik, si ale mele sunt teribil de diferite. Din absolut toate punctele de vedere! Cred ca daca o aveam numai pe aia mare as fi avut mereu senzatia ca n-am crescut-o bine. Asa ma consolez cu faptul ca pur si simplu e natura ei de asa maniera... Cu A. (13 ani si jumatate), nu am nicio problema! E complet independenta, se ocupa de scoala, de balet, de teatru, de tot ce trebuie si, in plus, de ce are ea interes separat Si in casa isi indeplineste responsabilitatile fara s-o bat la cap mai deloc. O. insa... Sper sa treaca si ea de perioada asta "minunata".

 

Michelle, suntem in Buc. Am plecat de pe insula pt ca pur si simplu ne saturasem de toate, din multe puncte de vedere.

 

Letitia, da, si eu cred ca mersul la facultate altundeva aduce experienta completa si maturizarea mai rapida a individului. Ma bucur pt voi ca e bine.

 

Aqai, ce frumos din partea voastra sa dati asa cadouri! Si barbatu-meu a venit acasa cu o vesta si o jacheta imprimate cu sigla firmei. M-am distrat la culme, nu cred ca-l voi vedea vreodata imbracat cu ele, honestly, desi sunt chiar faine si absolut discrete!

 

Azi a nins atat de frumos de dimineata! Superb. Si acum pe seara a mai nins putin, dar neconvingator. Oricum eu sunt teribil de incantata ca deja a nins de vreo 6 ori sezonul asta. Toata lumea e uimita, pt ca anii trecuti ningea incolo, spre ianuarie, si era mai degraba caldut in nov-dec.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...