Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Coca,

eu nu fac, ai mei sunt mari . Fiecare profesor le trimite planul și pana vineri la ora 14:00 trebe trimis . 
 

dar, 

nu cred ca au toate materiile . De ex nu îmi aduc aminte de germana la pitic . 
Subtil îl finanțez pe cel mare sa îl ajute pe cel mic. 
are mai multă răbdare & technica decât noi. 
Și, ii zic Acu te convingi dacă chiar vrei sa fii profesor 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili,

bafta multă!

de ce faci RMN ?

 

Sa fie. I-am sunat si mi-au spus ca la ei nu se anuleaza RV.

 

Cand am fost in tara asta vara la aeroport m-au scanat de 2 ori pt ca glezna dreapta aparea rosu/protocalie pe scanerul ala individual. M-au intrebat daca am metal si alte chestii. In drum spre avion si tot timpul cand am stat in tara m-a durut glezna respectiva de numa. Bineinteles ca mi-am schimbat pozitia corpului sa compensez pt durere si deci o parte din presiune a fost pusa pe genunchi plus coloana. Cand m-am intors aici am fost la dr si mi-a dat RX pt glezna, genunchi si coloana. N-a iesit nimic la glezna dar s-au decis mai multe investigatii la genunchi si la coloana. La coloana am facut CT (astept rezultatele), la genunchi astept de cateva luni bune pt MRI, la mai multe spitale. Astazi, in sfarsit ajung sa fac si asta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh dragelor. Peste noapte am devenit profe de limbi straine, de istorie, de stiinte ale naturii. De mate sau de engleza nu ma deranjeaza.

 

Pe aici parintii au comentat. Compromisul e ca la mate de exemplu pot face temele pe toata saptamana. Ceea ce inseamna ca le putem face pe toata saptamana luni seara si dimineata sa imi vad eu de treaba de la serviciu. In rest au teme mai mici zilnice. Mijlocia trebuie sa le predea la ora 3.

Problema cea mare la noi e cum ne gasim loc prin casa. Ca avem sedinte simultan si e un turn Babel.

 

Ah, vineri au tot multumim profesorii si rectorul pe mail pentru implicare si efort. Pana mea. Pe langa serviciu si extra mancare de facut, extra vase de spalat acum le facem si treaba profesorilor. Si nu se termina aici...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia  [flo2]

 

La mine cel mare se descurca singur, cred ca am mai scris pe aici. Ce ma supăra e ca la germana nu a primit nimic. 

Pustoaica a făcut azi mate, astronomie și dictare. 

 

Didi, super dacă ai tai se descurca. 

 

Dana, cred ca trebuie sa o plătești, poate parțial . Trebuie întrebat . 

 

Mcoca , puțin exagerata învățătoarea , ea nu și da seama ca fiecare are alta situație acasă , cu tele travail și alte minuni. ?

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, I have no ideea. Mai ales ca vorbim de copii care invata sa citeasca, care nu au o asa mare autonomie. Eu am noroc ca Eva e autonoma 90%, stie sa citeasca f bine, dar la toate prostiile ce se fac pe calc trebuie sa stau langa ea ca oricum ma striga la 2 mn.

 

 

dap... am inceput si noi distractia.

 

Am lucrat de dimineatza de la 8, acuma e 7 seara, ma duc sa vaz ce au lucrat copiii peste zi si sa le verific temele.

 

maine trebuie sa ma apuc mai repede de treaba, azi abia la 6.30 am baut cafeaua, not good

 

In fiecare sear ama uit ce posteaza scolile, sa vad ce au de facut de lucru de la scoala si ce trebuie sa le dau eu la nevoie in plus. (de exemplu, T are numai assignments la matematica, dar restul materiilor?)

 

Prim ministrul de ontario a dat si el cu securea ca se inchid all non essential businesses and services. Maine da cu lista cu ce e essential si ce nu.

 

Lili, de ce faci MRI? Succes, sper sa mearga totul bine ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, s-au decis, masuri mai drastice in provincie. Sotul meu sta acasa de miercuri. Eu inca nu stiu. Sefa mea vrea sa faca conf call cu toata echipa, inca nu avem o data. Au avut astazi sedinta de gestiune. Nu stiu la ce sa ma astept. 

 

Acum am citit stirile si am vazut ce masuri a luat quebec ... stay strong! la companiile vostre nu s-a anuntat nimic in legatura cu locurile de munca?

 

Sediul nostru social corporate in Montreal s-a inchis. Am primit anunul acum seara. 

 

Maine aflam daca noi functionam sau nu. Ma gandesc ca atata vreme cat exista si reteau de autobuze si tramvai, e o mare posibilitate sa mentina numai autobuzele.

 

Oricum ar fi, de maine sunt iar ingropata in contracte. Nu ma plang, macar imi e clar ca am de lucru cata vreme e criza comerciala...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...