Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Aqai, am facut RMN-ul luni dupa amiaza. Mi-au facut si RX, din nou. RV la dr am mai tarziu, in iunie. Am sunat acum mai bine de un an sa ne punem pe lista de asteptare la un medic de familie pt ca dr mea iese la pensie. Sau cel putin vroia sa iasa. Ne-au sunat ieri cica sa actualizeze dosarele. Cred ca lucreaza si ei de acasa, si recupereaza ce nu au facut intr-un an de cand suntem pe lista aia. 

 

Dana, am citit a recenzie la cartea pe care ai recomandat-o, suna foarte interesanta. Am comandat-o si eu pe Audible. Eu ascult carti, in general pentru ca sunt mult in mijloacele de transport in comun (aprox 2 ore pe zi). La fel si cand merg la cumparaturi. De cand a inceput nebunia asta, nu am mai ascultat nimic. Am inceput in ultimele zile de mers la munca o carte a lui Grisham si am ascultat 10 min din ea, cred. De atunci nimic. Ar trebui sa ma disciplinez si sa-mi fac un program de care sa ma tin.   

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

lili, sper sa fie bune vestile dupa RMN! si sa va actualizeze si doctorul de familie. Aici doctorii de familie sunt asa o problema... presupun ca si la voi

 

Mie imi plac cartile audio de vreo 2 ani incoace. Cand m-a apucat damblaua ca vreau sa reincep sa citesc si nu am timp. Asa ca de atunci, cand fac curat, spal vase, gatesc, rufe, plimbare singura c berry - citesc:D Adica ascult carti si e fantastic. altfel zau ca nu am cand.

 

Am ascultat Kirstin Hannah the great alone .... nu tot. nu am fost intr-un spirit bun pentru subiect - nu stiu daca voi fi vreodata (nu stiu experientele voastre, dar copilaria mea a fost marcata de alcoolism left and right...) si nu imi permit sa ma dezechibilbrez emotional. Am patit asta asta vara si nu mi-a placut, asa ca "i keep my walls up!"

 

In consecinta, acum ascult Goliath  - Matt stoller. nu prea cu mult succes, pentru ca mai noi gatesc sau ma limb cu copiii :) si dialoghez cu ei.

 

Am incercat saptamana trecuta "Don't label me" -ishrad manji - dat m-am plictisit si iritat in primele 30 de minute. subiecte relativ importante, abordate intr-o maniera tampitzica, calduta si sanitizata pt sentimentele sensibile ale generatiei mileniale. bleah. cred ca e destul de clar ca am sentimente puternice fatza de lecturile mele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, thanks for sharing! Eu gasesc ca ati fost foarte curajosi sa plecati din canada. parerea mea e ca sistemul aici daca stai suficient de mult "te prinde" atat de tare incat devine f greu sa tai legaturile.

 

Pentru mine, problema cea mai mare e sistemul scolar ... scoala in Ontario e atat de proasta si in urma ca standard, incat nu stiu cum ar face copiii fatza la alte scoli.

 

e ciudat... scoala primara e o lalaiala ... apoi vine liceu care incepe sa aiba un nivel decent de ritm si cerinte si apoi universitatile ... extrem de greu si solicitant. Unele sunt la cel mai performant nivel din lume. dar ca sa ajungi acolo, tre' sa razbati prin sistemul de "tara de vrea prost" din clasele 1-8 si mentalitatea de "we need specialized workers"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai  [pup] , mie mi-a placut cum descria Alaska. 

Tocmai am venit de la o plimbare pe-afara. Am scos-o pe Ale afara la aer. O sa ne plimbam zilnic, acum ca sunt acasa cu ea. 

Era cat-pe-ce sa merg in cont la serviciu. S-a rărit mult personalul si sunt faze neacoperite, dar am scapat. Acum chiar vreau sa stau acasa cu ea sa nu mai aduc vreun cracobaur.  

Am spălat 2 masini de haine și fasul de serviciu pe care am ajuns sa-l spăl săptămânal acum. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, am o intrebare. Zici ca ai iesit azi cu Ale pe afara. Cum ati facut, dpdv birocratic? Tu cu declaratie - ce motiv? Cea cu miscare fizica in afara casei (excluzand antrenamente colective etc sau cum suna)? Si pt copil cum ai facut? Treci si copilul in declaratia ta? Faci si pt el una separat? Care e procedura? Fetele mele sunt aprox de varsta lui Ale, deci minore. Stiu ca nu e ok sa nu scoti copiii la aer... 

Eu ultima data le-am scos sambata trecuta, o ora pe aleile din jurul blocului, cu rolele. Nu era lume, ca altfel evitam. Chiar m-am dat si eu pe role  [:-)))] Dar atunci nu era cu declaratie pe timpul zilei, era doar recomandare.

 

Mersi mult!  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...