Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aqai,

copii mei rezista bine.

si dacă nu ar fi știrile , as zice ca ne e tare bine . 
noi lucram, nr 1 învață , cel mic nu învăța oricum, poate sa pice și anul ca nu ma supăr. 
nu suntem bolnavi ( încă ) 

 

gatim, ne plimbam nu îmi lipsește nimic . Seara stam cu toți la un film. Ei mai ies la plimbare ... parca a stat lumea nițel . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri, copilul mic a primit proteza dentară. Îl las la 8:30 la ortodont . Singur, ca nu e voie decât 1 persoana . 
la 10:30 îl duc acasă . La 12 ma suna ca i- a sărit unul după Dinți . 
asa ca a venit șingur cu bicicleta . La ora 13. 
 

aseara i- am dat un nurofen ca ii venea sa o de- a jos. 
 

azi am venit eu cu bicicleta . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai mei copii fac de serviciu. Unul se ocupa o sapt de mașina de vase & gunoaie și sapt următoare de baia lor . Rufe de dus la spălat ieri s- au încurcat și au făcut munca celuilalt [:-)))] daca ei nu își duc rufele Șosetele & chiloți ( restul calc și le pun eu ka locul lor ) nu ii alimentez . Așa ca D îmi povestea ca el poarta de 3 zile niște sosește [alcool]

 

acu le- am mai dat o tema: sa aspire scările  [ups]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca dupa ce se termina carantina asta o sa imi iau vacanta, sa stau acasa singura :).

 

Vorbeam azi cu o colega care imi spunea ca ea merge la lucru, e singura, ca de fapt nu avem voie. Dar are 3 copii si zice ca o ia razna cu ei acasa. Barbat'su se ocupa de ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o colega care a mers la lucru, desi nu era voie, si a lasat copiii acasa cu barbatul. Zicea ca numai asa poate sa-si faca treaba. S-a imputit insa treaba si nu mai poate merge.

 

Nxam mai iesit de sambata. A fost vreme nasoala. Nici nu mai ies desi astazi este frumos. M-am trezit cu o durere de spate ingrozitoare, nici nu pot sa stau pe scaun. Este diferenta intre scaunul de acasa si cel de la munc + faptul ca ma intepenesc cu orele in el. I-am scris la sefa sa-i spun ca astazi stau pe podea sau in pat. va trebui sa ajung la birou sa iau niste chestii care imi lipsesc si de care am nevoie, astept ok-ul de la sefii cei mari.

 

prietena lui fi-miu a testat pozitiv. Asistenta cu care au vorbit le-a spus ca 99% este si el pozitiv. Cu o saptamana inainte a mers (prietena) la drive-thru pt test si i-au spus ca nu este virusul (la prescreen unde te intreaba cateva chestii inainte de a-ti face testul). Vineri a vorbit cu seful ei sa discute intorsul la serviciu si a trimis-o sa faca testul ca sa fie siguri. Ea lucreaza la un spital veterinar. Vineri a facut testul, duminica seara i-au sunat. Ei s-au auto carantinat pt ca la prescreen li s-a sugerat sa stea acasa 10 zile sau ceva de genul asta. Singurele simptome pe care le au acum, lipsa gustului si a mirosului. Imi zicea Alex ca la prietena lui a inceput sa revina de ieri.
eu nu m-am vazut cu copilul de mult timp desi mixe tare dor de el. a fost plecat in vacanta si aranjasem sa iesim toti 4 acum o saptamana dar am amanat. vorbim insa in fiecare zi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, te inteleg cu Montrealul, anumite chestii nu ne plac nici noua. De ex sunt doua “anotimpuri” iarna si constructii, nu te poti plimba prea mult. Ne place zona in care locuim, sunt parcuri, suntem aproape de metrou si autobuze, este si diversitatea despre care vorbeai. Un oras cosmopolit, cum spun unii. Vara, toamna este superb sa te plimbi prin anumite cartiere mai linistite. Este un oras safe, nu sunt foarte multe crime. Noaptea poti sa mergi pe jos, fara sa stai cu frica in san ca te ataca cineva. Bineinteles sunt si cartiere unde nu ne place sa mergem. Dar asta este cam peste tot in orasele mari. 
 

ma gandesc cateodata la pensie. imi doresc sa am ferma mea, self sustainable, sa nu depind de nimeni. Nu stiu daca asta se poate in Canada dat fiind frigul. Carolina de nord suna bine din punctul asta de vedere (fara trump sau altul ca el, bineinteles). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi,  [pup] merci de urarile pentru copilasul meu mare. I-am facut "petrecere" frumoasa in familie cu mincare buna, tort si sampanie. (a se intelege ca nu am fost decit noi, fara nici un invitat). Si nu am avut cadou pentru el caci nu am apucat. 

 

Lili, pierderea mirosului e un simptom caracteristic de Covid. Imi pare rau ca tinerii au luat asa o balarie. Intreaba-i pe amindoi de sanatate de 2 ori pe zi si ajuta-i cu cumparaturile. 

 

La noi a nins iar, apoi s-a topit si acum e un magnific soare cu dinti. 

 

Va las ceai cald. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...