Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

S-a acomodat bine, dar văd ca ii e dor de casa. Eu m-am acomodat și mai bine [:)] , bărbatul începe sa se obișnuiască și el. Îmi pare bine ca e pe cont propriu, nu mi-ar fi placut sa stea acasa pe timpul studenției și nici lui nu i-ar fi plăcut. E o experiența super, overall.

ma bucur ca e totul bine. bravo lui si voua!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mik, si ale mele sunt teribil de diferite. Din absolut toate punctele de vedere!  Si in casa isi indeplineste responsabilitatile fara s-o bat la cap mai deloc. 

 

 

Si cum merge sistemul asta, pe zile, pe responsabilitati ? Nu stiu cum reusim, dar la noi e vesnic dezordine.

Holul e minuscul si noi avem vesnic sacii de scoala sau de sport la usa [batcap]   sau pungile care trebuie duse la magazin sau sticlele de reciclat, etc....

Si ma mai deranjeaza rufele puse la uscat, asa mi-as dori o camerutza numai pt asta sa nu le vad tot timpul. Voi cum procedati. Masina de uscat nu am si nici nu vreau sa iau. Pe continentl american cred ca sunt in fiecare gospodarie. 

 

Aui inca o mini tura de cadouri, sa vedem ce gasesc. [soricel]

 

 

[flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si ma mai deranjeaza rufele puse la uscat, asa mi-as dori o camerutza numai pt asta sa nu le vad tot timpul. Voi cum procedati. Masina de uscat nu am si nici nu vreau sa iau. Pe continentl american cred ca sunt in fiecare gospodarie. Aui inca o mini tura de cadouri, sa vedem ce gasesc. [soricel] [flo2] [flo2]
Si in America nu toata lumea are spalator si uscator din lipsa de spatiu in apartamente, sau cei care stau cu chirie daca nu au in bloc, se duc la center specials laundromat-e si stau acolo si spala/ usuca. Multi folosesc dry cleaning. Am vazut si la servici sunt companii care iti ia rufele dimineata de la servici sau de acasa si ti le aduc seara. Pe aici lumea nu atirna rufe pe sarma. Eu am camera speciala cu washer si dryer e f de ajutor ca nu ma insir cu rufele prin casa. 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, a venit Mosu :). Fetele multumite.

Maya mi-a zis ca faza cu Mosu a fost f faina (in fiecare an vine mosu in persoana, fetele fac un mic spectacol de dans sau ceva de genu, spun cantece si poezii, Maya canta la pian). Si chefu a fost fain.

Azi am fost la biserica. Au cumparat o biserica catolica, pe care au transformat-o in ortodoxa si azi a fost sfintita. Am fost si eu cu Maya. Mi-a ramas un gust amar. Deja, in dulcele stil ortodox nu sunt banci. In al doilea rand, o gramada de femei cu batice pe cap (ca Maya s-a speriat si m-a intrebat daca sunt arabe). Ca de obicei (cel putin de fiecare data cand am fost eu la biserica) s-a dat peste ochi celor care nu vin la biserica cu pilde moralizatoare. Noi am stat cam o ora jumate si am plecat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

coca, asa repede mosul?

 

bifez si eu inca o sa saptamana ... T ne-a tras o sperietura, a cazut pe mana si s-a facut f urata, am mest la urgenta, din fericire nu e fractura, doar lovitura puternica. pauza de activitati.

 

acelasi domn a implinit 13 an, avem un adolescent ofiicial in casa.

 

am inceput si bradul: eu si jumatatea l-am cumparat, el s-a setat, eu am pus luminile, copiii vor pune globuri.

 

nu stiu de ce, ma doare f tare genunchiul stang, s-a umflat ... obligatoriu sa gasesc ceva timp sa merg la mme chiropractoare. in rest, same old. muncim si incepem sa ne pregatim de vacanta. 

 

e gata cafeaua, ma duc sa ma cafeinez :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...