Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

J, Ai locuit in Montreal? :D ma gandesc e atat de diferita experienta de rezident fata de experienta de turist

iubesc Montrealul... partea asta pe care o cunosc. Sunt de acord ca turistii sunt mult mai impresionati decat noi... pozitiv. Daca am putea sa iesim de pe insula in we in timpul verii, ar fi si mai bine. Este anotimpul constructiilor si de cele mai multe ori te blochezi pe drum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineața , 

 

[cit]

 

beau ness ul și o iau ușor ușor spre treburi. 

 

Didi, tare fain mesaj, ce om deosebit. 

 

Aqai, nu am locuit in M, nu știam cum sa fug de el.  [bat]  Ottawa mi a placut mult, dar nu știam ca e așa trafic. Atunci in Toronto cum e ? 

Cu profa de franceza, nu știu . De când au ăștia mici conferințe am văzut cum e sa fii pedagog  [:I] adica pot sa i ajut și sa le explic, dar trebuie sa ai materiale, sa știi cum sa le explici, etc

 

Lili, multa sănătate ! Se pare ca au o forma ușoară , și eu tot așa as suspecta ca e de la bar. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ieri : germana , franceza, algebra , geometrie [bib] și seara desen

 

Foarte interesant!

Eu i-am înrămat lui Ale 3 desene care ne_au plăcut mult. Și de ziua finului Ale a dus o reproducere după Fata cu cercel de perla,, au fost foarte încântați.

Poate faci ceva la fel. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neața, beau cafea și ma uit pe CNN.

Aqai, nu pot fi profa de franceza ca nu știu franceza. Resurse sunt, nu știu dacă profa resp face online. Oricum, nu este foarte urgent. 

Eu nu mai fac lecții cu Ale. Profii au spus la ședința ca ei trebuie sa știe ce au înțeles sau nu elevii lor, acum au ore pe Skype, pot întreba orice. Ale acum are romana, aud ca a întrat profa. 

Mai mult timp ptr mine. Yupii. 

Ieri am călcat 2 munți de haine și am vizionat Traviata. 

Citesc Sarah Lark / Trilogia Kauri / Aurul maorilor. Vol 1 are cam 750pag,  No time like the present. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Aqai, nu am locuit in M, nu știam cum sa fug de el.  [bat]  Ottawa mi a placut mult, dar nu știam ca e așa trafic. Atunci in Toronto cum e ? 

 

 

 

Toronto e nuts :) cand merg pe acolo, iau taxi sau merg pe jos. husbandul conduce prin orasul ala, eu nu imi bat capul :D dar dand mergem, de obieci cautam o parcare unde sa lasam masina si apoi ne fatzaim prin oras fara. ma gandesc insa ca nu am mai fost cam de un an ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pastrez pretios desenele fiica-mii. Acum a trecut la pictura pe ulei si trebuie sa inramez.  [:)]

 

Dimineata am avut curs cu studentii, foarte aplicati si multumiti ca se face cursul. Majoritatea sunt la casele lor, insa o parte a ramas in camin (studentii straini si cei care nu a putut ajunge la casele lor)

 

Acu dupa amiaza trebuie sa fiu  « gospodina » si sa fac menajul si sa ma ocup de rufe.

 

Mai trec eu pe la voi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...