Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Multumesc pentru urari. Aseara era bine. O sa-i scriu mai tarziu.

 

nimic nou aici, este soare afara, putin cam rece. Astept sa fie cald. Nu stiu cum facem anul asta cu ierburile si florile in balcon ca magazinul de plante nu cred ca este deschis. As vrea in special pamant, un dafin mijlociu si leustean. Si niste patrunjel verde. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

J,

 

super tare desenul. Super tare si ca te ocupi asa de copii. 

la mine e acasa: unul se descurca, unul nu vrea. le scot hartiile la imprimanta si asta fuse. 

Dar daca la clasa a 9-a au asa de multe teme ca imi zicea copilul ca nici cand mergea la scoala nu avea asa de multe, cel mic nu are decat putin, spre deloc. Franceza si engleza au zilnic. in rest, blank blank blank..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am venit cu bicicleta la servici. ptiu..cand m-am urcat pe ea de dimineata am crezut ca mor. am febra musculara de la sa. maine vin cu masina ca lucrez vineri si sapt viitoare de acasa. si am un monitor, dar blochez copilul. Asa ca imi aduc monitoarele si Dockingstation de la servici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

J,  Super tare si ca te ocupi asa de copii.

 

Aleluia, numai ca nu trec in clasa a cincea  [:-)))]

Azi a fost rău , in primul rând la mate nu știm sa facem exercițiul cu fracții . Și stau sa ma întreb dacă sa înscriu invat. ca suntem prea prosti  [batcap] ca e a doua oară când îl refacem.

 

Dupa aceea avea o descriere de orientare cum ajung din a la b. Cearta , ca trebuia sa întrebe : buna ziua, ma scuzați , cum ajung in cutare loc. Nu , ca nu este nevoie de asta , gr.....

 

Dar desenul e fain, mersi de aprecieri  [flo2]

Defapt se face cu virgula compasul și se trag raze pana se ajunge la acoperiș. Dar cum noi nu avem compas in casa  [smulgpar] a ieșit mai artistic, așa , făcut cu castronul. 

 

Am tot căutat tutoriale , dar unele sunt puțin greoaie, pt clase mai mari. 

 

Frate mai mare nu e in modus de explicat, ca are și el teme. 

 

Bine ca luam vacanta ca m am laudat degeaba ca ne descurcam.  [alcool] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, eu inteleg doua chestii :

- idea 1 : tragi o linie si o imparti un 12 segmente (de exemplu de 1,5 fiecare segmentel mic ca sa-l poti imparti la 3) si reprezinti toate fractiile pe acelasi desen. Ceea ce ma surprinde e ca valoarea ce mai mare e abia 4,5

- ideea 2 : faci 5 (maxim 6 segmente) mari impartite fiecare in 12 si iar reprezinti fractille pe acelasi desen. Ideea ar fi sa fie intii calculate fractiile ca fractii echivalente cu 12 la numitor.

 

Copilul mare are stagiul suspendat in serviciu lui de nefrologie, are doar citeva garzi la telefonul de la urgente. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

J,

fac fracții la clasa 7-a?

ce manual au ? lambacher schweizer?

zi pagina ?

eu , de obicei citesc teoria strict din carte și explic ca și cum nu știu alteceva .

mai recunosc ca îl mituiesc pe cel mare și explica demențial la cel mic. Numai sa stea cel mic, ca e arogant și nu primește dom-le sfaturi de la cel mare .

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...