Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

eu am daily la 10. si trebuie sa imi termin task-urile si sa ma tin de plan.  [fri]  si sa dau socoteala de ce nu am terminat ce mi-am propus cu o zi mai devreme si sa imi fac Timesheet (asta urasc) [smulgpar]

 

ieri am fost in 3 locuri la cumparaturi (la chinezi dupa alge, cafea tailandeza si orez lipicios) plus 2 magazine. normale. 

de mult nu mai pot sa merg in supermarkt imense gen Cora, acu acu chiar urasc mersul la cumparaturi. mie imi place aldi. stiu exact raftul, in cateva minute am iesit. [alcool]

in schimb imi place la piata. N-avem [ups] . poate ajung maine, dar nu sunt ca in ro. daca ajung azi in padure, la urzici, m-am scos.

 

 

urzici!!!! imi e asa dor! n-am mai mancat de cand sunt in canada!!!

 

eu am primul call la 8 - nu particip mereu ca e pt mentenanta. dar cand am treba cu ei, I call in

 

apoi la 9.30 call cu echipa canada wide, apoi la 12 call cu echipa mea.

 

astea sunt zilnice. 

 

apoi sedinte saptamanale pe diverse teme, cate una pe zi, cel putin.

 

la sfarsitul chestei asteai voi fi surzit de cat stau cu casti in cap in tot soiul de apeluri de o gama de calitati :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

cand incepe sezonul de bicicleala la voi?

 

Practic am putea bicicli tot anul, ca nu a fost zăpada , dar a fost întuneric , frig și lene. Pustiul merge la școala cu bicicleta. 

 

Cu genunchiul, e aiurea când ai probleme. [vraji]

Al meu are gonartroza din tinerețe , acum nu mai alerga. Cel mai bine ii face înotul , apoi bicicleta ( nu are dureri când bicicleste) . Sau încerca  race walking/ power walking. Sau Pilates , gimnastica. 

 

Si ca sa i răspund și lui Didi, la mine nu picioarele sunt problema , ci suflul. Pe care îl pierd f ușor , grrr

Am fost operata in copilărie și poate de atunci mi a rămas convingerea asta ca nu pot sport intens. 

La înot am ajuns tot din cauza copiilor, cred ca se săturase antrenorul de cât făceam pe taxiul  [:)] și m a luat in bazin. Și acum ii sunt recunoscătoare pt ca m a luat practic de la zero.  [aerob]

 

Am terminat o parte de lectii , pianul, mâncarea , putem ieși la aer.  [jud]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Didi, fata frumoasa !  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Aqai, nu stiu pune poze pe noua interfata.  [fri] (noua de citiva ani)

 

Iar am "intrat in boale" cind am vazut cifrele pe ziua de azi. Si ca sa ma "calmeze" complet, copilul mare m-a facut sa citesc un anume capitol din manualul lui de boli infectioase. 

 

Va pup pe toate de noapte buna. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Didi!!! 4 aprilie?

 

aici a plouat ieri si astazi. Azi-noapte a fost cel mai nasol din cauza vantului. 
 

eu nu alerg din cauza genunchilor si a spatelui. Ca sa slabesc metoda verificata de mine este (era ca nu mai stiu la varsta asta) infometare si mers pe jos. A functionat o data si low carbs cu mers pe jos. Am avut o perioada cand evitam cat de mult masina, transport in comun. Cand eram cu Ecole polytechnique mergeam pe jos (20-25 de minute). Acum lucrez intr-o suburbie a Montrealului. Nu mai pot merge pe jos. Pentru cei cu incheieturile ologite ca mine, eu stiu ca ajuta sporturile acvatice. Care imi si plac dar nu ajung la o piscina. 
Legat de mancare am o chestie, nu pot manca la pranz pt ca mi-e somn dupa. Si dimineata mananc putin cat fac/beau cafea. De fiecare data cand am iesit cu colegii am fost adormita toata dupa amiaza. Si nu mancat ca Haplea, doar o salata, o maslina...

 

a mai trecut o saptamana, m-am si ofticat pe astia la mine la munca, si ieri si astazi. Nu m-am certat cu ei pt ca am realizat ca situatia este altfel. M-am dat la barbat dupa. Nici asta nu-i bine.

 

copiii sunt bine. Fi-miu refuza sa ma duc sa ii fac cumparaturi. Ii trimit bani dar nu vrea sa ma lase sa il ajut si ma enerveaza. Am mai si citit ieri un articol care spunea ca au observat 3 caracteristi la virusul asta. Pe langa pierderea mirosului, faptul ca se transmite inainte ca persoana infectata sa arate semne de boala si faptul ca sunt bolnavi a caror situatie s-a deteriorat in cateva ore pana la respiratory distress desi pareau ca se simt bine.  "We've had a fair number of people progress to severe disease that had a period of improvement followed by a sharp decline," said Kuritzkes. He added this could be due to an immune response kicking in that negatively impacts the lungs.” Citatul este din business insider. N-am avut timp sa verific si alte surse. M-a cam ingrijorat....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...