Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Monica, se suspenda probele scrise la bacalaureat. 

Apoi se face comisie ca sa fie totusi atribuite diplomele. Se suspenda atit probele din anul terimal cit si cele din anul -1 (adica cele de franceza si materiile care nu se vor mai face in anul terminal). Se pastreaza probele orale (la franceza, la arte, etc).

 

La noi e soare, vint si seceta. Cred ca trebuie sa ma apuc de udat copacii tineri si trandafirii. Mai trec eu sa va citesc. 

 

[flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Copilul meu face niște programe, așa de timp liber . Nu știu in ce cod, dar clar nu l- as sfătui sa facă din asta o meserie . In schimb îl orientez sa facă o practica in spital . Credca ar fi extraordinar de psihiatru . 
 

Îl urmăresc pe virusologul Hendrik Streeck. El a început facultatea de muzica și economiei și la examenul de anul 2 cred, s- a reorientat către medicina umană ( de asta iubesc eu învățământul german , pt ca lasă tânărului libertatea și instrumentele de decizie ) 

 

apoi a plecat in America 9 ani și excelează Acu in De. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copiii sunt bine, multumesc. Fi-miu imi spunea ca i-a revenit mirosul aprox 75%. Nu stiu cat poate sa puna procente pe miros dar daca asa zice el.... Ieri am aflat insa ca maica-mea si-a pierdut mirosul inainte de fi-miu, cand nici nu stia ca este un simptom. S-a scapat ieri cand mi-a spus ca nu i-a revenit dar nu are alte simptome. Bineinteles ca am inceput sa ma ingrijorez. Alex mi-a spus ca dr i-a dat Mayei, cand a facut testul, niste picaturi de pus in nas care de obicei se dau la alergii (apo-fluticasone se cheama aici). El zice ca le-au folosit amandoi si au ajutat. Echivalentul ramanesc este flonase, cred. Avand in vedere ca nu exista un tratament pt virusul asta nu stiu cat de mult ajuta. I-am zis mamei, am vazut ca in Ro se gasesc fara reteta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luni am fost la serviciu. Nu am vazut pe nimeni pe tot etajul in jumatatea unde sunt cubiculele noastre. Nu m-am dus in cealalta parte dar am avut tot timpul senzatia ca aud diferite zgomote. La intrare era tipul de la securitate. Am luat niste documente si cateva flori care nu cred ca rezista pana in mai. 

 

Am fost apoi la cumparaturi (pt noi si copii). La magazinul unde ne-am oprit (este intr-o suburbie/oras atasat Montrealului) intra o persoana pe masina/familie. Era coada pentru a putea intra in magazin, cu distanta de cel putin 2 m intre persoane, in magazin nu puteau fi mai mult de 85 de persoane. Mi-au dezinfectat mainile si mi-au spus sa urmaresc sagetile de pe jos. Pe "aisle" erau puse sageti verzi si nu te mai putea intersecta cu altii pt ca au facut un fel de sens unic. 

 

Ne-am oprit apoi la un alt magazin (tot foarte mare) sa schimb "buteliile" pt soda stream si la coada la casa a venit unul in spatele meu si s-a bagat direct in spatiul meu personal. Cand m-am intors sa-i zic ceva si m-am indeparta de el a zis "oooooo.." si a inceput sa faca misto ca lumea este jumpy si alte chestii. a vazut ca nu glumesc pt ca a schimbat tonul dar tot nu s-a indepartat. noroc ca m-a chemat la casa pt ca lucrurile nu mergeau spre bine. Sunt tot felul de idioti (a aparut termenul de covidioti), peste tot, nu numai aici. 

 

Luni am fost la servici. Nu era nimeni pe tot etajul in jumatatea unde sunt cubiculele noastre. La intrare era tipul de la securitate. Am luat niste documente si cateva flori care dupa mine nu rezista pana in mai. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si-nca una si ma duc. noi avem la munca o  pauza de cafea la 3PM la care de obicei nu particip din diverse motive. de obicei sa pot pleca mai repede. De luni, in fiecare zi la 3PM ne vedem pe zoom, pentru schimburi de idei, fara legatura cu serviciul. Este foarte placut sa ne vedem si sa vedem copiii mici (de 2-3 ani), copiii mari (adolescenti), pisicile, cateii, si partenerii de viata ai colegilor, depinde unde si-a organizat fiecare biroul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili, mamei tale i-a disparut mirosul si gustul recent ? De cit timp ? 

Se pare ca in unele cazuri apare si o reactie cutanata : mici bubite rosii care trec repede. 

 

La noi timpul e spendid, bine ca putem iesi in gradina si lua aer. Am facut aseara un menaj mare in casa, la etaj, azi ma acum de parter. 

 

Va pup pe toate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și la noi e splendid

 

25 gr, așa ca ieri am făcut pic nic cu fii mea pe balcon: am pregătit limonada/ înghețată , ne am făcut unghiile, am făcut gimnastica, am ascultat muzica de la vecina  [help]

 

Am profitat de soare și am spălat geci de iarna, costume de ski. 

 

Pt paste , i am întrebat de meniu: sushi, hot dog  [batcap] . Oricum oua roșii nu am găsit .....

 

O zi cu soare va doresc  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik, am uitat - ma bucur ca s-au rezolvat medicamentele pt mama ta. A mea a fost la medicul de familie dupa care s-a dus la farmacia tei si si-a luat pt 3 luni. N-a gasit pt tiroida dar se pare ca este un medicament despre care se stia ca o sa lipseasca. O mananca undeva sa nearga la piata sa cumpere miel. Nu ma pot intelege cu ea. 
si-a pierdut mirosul de vreo 2 sapt. Nu cred ca este virusul, este mai degraba psihosomatic, cred.

altfel nimic nou, avem 4 zile libere in care nu se va intampla nimic. Cred ca o sa incep sa tricotez ca n-am chef de facut curat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili, parca ar fi prietene bune mamele noastre.  [:)]   Pe a mea nu o bat la cap ca o bate sora mea de doua ori pe zi. Eu o sun la 2 zile.  [:)]

 

Judoka, noi duminica mincam peshte de Florii, iar de Paste va trebui neaparat carne caci copilul mare tine pos (de fapt tinem amindoi). Si cind nu mincam impreuna ma intreaba dupa daca nu-care-cumva am mincat carne.  [:-)))]

Idem, pentru prima masa dupa Inviere (la care nu ne ducem) a cerut hamburgeri. 

 

Lili, eu am un patchwork de vreo 10 ani si nu mai apuc sa-l termin. L-am scos de vreo doua luni "la aer" dar nu apuc sa cos nici macar jumatate de ora pe zi si nici de menaj nu ma ocup serios.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...