Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si la noi, Lili! Most annoying thing! Mai ales ca am stat 30 min la coada afara intr-un vant crunt la magazinul de vin. Si aveam o geaca subtire de blugi.   Ma doare capul, ma dor urechile si nu am chef sa ninga!

 

nu mai aveam vin acasa si magazinul se inchide pt pasti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o saptamana uragan la munca... nu stiu cand a trecut

 

copiii au inceput scoala. Teacherii fac tot ce pot sa ii ajute, suna acasa sa se asigure ca nu raman copiii in urma, ca stiu ce au de facut.

 

cativa teacheri m-au impresionat profund. Se vede cine face meseria din pasiune si cine pt jobul caldut.

 

t a facut gogosi. A sunat-o pe bunica-sa pt reteta si a facut un castron gigantic din cele mai bune si pufoase gogosi pe care le-am mancat vreodata. Next are pe lista langosi. 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, ce mai faceti ? 

Cum sunt copiii Lili ? 

Aqai, te-ai scos.  [pk] Ai chef-i la dispoziție. 

Eu azi am fost foarte harnică. Nu planuisem decât să spăl geamuri+perdele, dar pana la urma am curățat toata bucătăria, cuptor, nota, faianță.  

Acum am pus-o pe Ale sa-si faca curat în biblioteca. Nu stiu ce face, ca ei nu-i mai încap toate cărțile inapoi.  [fri]  [:-)))]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

J, mie imi suna bine meniul de Paști.  [flo2]

Eu, deșteaptă  [batcap] , am umplut congelatorul si acum nu mai am loc ptr miel.  [smulgpar]

Luni fac loc si acolo. 

Eu nu gătesc mult, nu putem mânca mult de-odata. 

Ceva de miel, daca ajung sa cumpăr, supa cu tăitei, vițel cu ceapă, cremes si cozonac, plus ouă rosii. Am luat vopsea de ouă doar rosie. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Dana, nici eu nu gătesc f mult, dar na sunt și zile libere, suntem cinci  [soricel] Noi serbăm Paștele catolic , sa fim in rând cu lumea, de Paștele ortodox mai rămân oua roșii și mai fac eventual ceva pe lângă . 

 

Azi aceeași rutina , nici sa ma plimb nu mi pică prea bine când văd străzile pustii.  [xx(]

 

Aqai, ce fain ca ai bucătar . Defapt și eu am, nu pot sa ma plâng  [il]  [pk]

 

seara frumoasa  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bucatari facem din baietii astia!

 

Noi sarbatorim toate pastile. Cele locale, cai atunci avem liber; cele romanesti, caci atunci sarbatoresc orietenii si cunoscutii.

 

nu face niciodata mult de mancare. jumatatea face drob si ciorba de miel, daca are chef sa imi bata snitelele, le prajesc eu. daca nu, nu.

 

Am sa fac niste oua rosii si avem niste oua de ciocolata vanate cu mari sacrificii de dl husband. o sa le ascund prin curte Duminica, vedem daca le gasesc copiii, sau Berry.

 

Pentru azi am facut spaghetti. Au iesit bine si mai am sos si pt maine. apoi mai vedem ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, copiii-s bine, multumesc. Se pare ca Maya isi va pierde serviciul pt ca 

la cabinetul unde lucra raman numai serviciile de urgenta. Nu par ingrijorati, au temporar ajutorul de urgenta oferit de guvern. Sunt tineri, dupa ce se linistesc apele o iau de la capat, cautare de job (daca astea pe care le-au avut dispar), scoala, job nou daca se aseaza lucrurile.... 

 

Nu sunt intr-o dispozitie grozava. Nici vremea nu ajuta. Am facut cateva cumparaturi, am marinat niste carne, am mancat “lox and bagels”. Nu mancam foarte mult... Simt insa ca nu am facut nimic si ca ca am pierdut o zi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili,  [flo2] fa ceva captivant in casa si care iti place. Hai scoate si trecoteaza ! 

 

Dana, trateaza cu Ale biblioteca ca o problema de geometrie.  [:)]

 

Aqai, ai mare noroc sa ai copil harnic si care sa bucatareasca.

 

Judoka, cind erau mici de pastele catolic ascundeam oua in gradina si de pastele nostru faceam oua si pasca. Acum cel mare s-a declarat ordodox (e si botezat la noi) si tine post, il intereseaza oarecum subiectul si deci sarbatorim doar pastele ortodox. Cum tine post (cu oua, brinza si lapte totusi) e foarte interesat de zilele de peste. :) Adica miine.

 

Eu o mai las pe fiica-mea sa faca una-alta insa le face foarte incet  [fri] si imi lasa bucataria in ultimul hal. In plus, baietii strimba din nas, nu la masa ca-s politicosi, dar dupa ,in privat. Eu explic ce trebuia sau nu trebuia facut.

 

La noi a venit vara, e deja cald afara dis de dimineata, insa stiu ca vremea se poate zburli pina la inceput de mai cu zapada cu tot. 

 

Va pup pe toate si aveti grija de voi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...