Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Dana, ai citit cartea “complot...”? Si cartea este faina....

 

Noi suntem in parametrii, cu DH din ce in ce mai iritabil. Suporta mai greu, mai ales ca nici nu munceste. Si nici nu vrea sa iasa sa se miste. Dar copiii sunt bine, asta este cel mai important. 
 

Astept sa se incalzeasca si aici, sa pot planta in balcon, sa schimb putin rutina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Întreba J dacă sunt motivați copii ..

da, R lucrează mai cu spor la mathe, franceza chimie istorie, etica , BIO , 

germana e ok,

la engleză proful pune presiune imensa și nu ii place, cu toate ca știe cât e de bine sa ai un altfel de prof .

cand primește câte un feedback pozitiv vorbește deseori de el. 
 

in schimb piticul a primit ieri doua plicuri .

unul l- a adus acasă soțul purtătoarei de cuvânt a clasei . D a zis ca lui nu ii merge imprimanta acasă, oamenii și- au notat și i- a adus un ditamai dosar .

si oamenii sunt medicii amandoi in spitalul universitar .

un plic cu posta de la diriginte cu rugămintea sa termine fisele alea pana vineri și sa le trimită pe mail . La engleză .  Bun așa ...

 

eu ii scot la servici fisele. Nici vorba 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca l- am convins pe R sa facă practica in spital . La copii de grădinița . 
el încă nu știe ce își dorește . Vrea sa fie profesor . Dar vrea sa fie si consilier . I- am spus sa se facă psihiatru . I- a plăcut ideea. 
masa ca dacă vrea medicina trebuie sa știe . Cu ce se învârte . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai si didi, merge imprimanta acasa sau nu?

 

eu am ramas fara toner - am pus comanda pe amazon acum o saptamana si nu a venit ...

 

lili, ma bucur ca sunt bine copiii.

 

inteleg si ce ziceti ca e greu... mie prima luna mi-a trecut cat am clipit. apoi a inceput sa fie mat greu ... ma trezesc f deprimata uneori desi nu am motiv. sunt multumita de cum se descurca copiii, amandoi lucram de acasa .... pentru problemele pe care le am sunt solitii in derulare - teoretic nici un motiv sa nu fiu ok. And yet ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, nu stiu ce este. Ma tenteaza din doua motive: 1) mama colegei mele s-a apucat la varsta a treia (se pare ca ii place si ii face bine) si 2) are exercitii pentru cei cu probleme de incheieturi (pe mine ma dor tare de tot genunchiul drept si soldul stang). Este si un al treilea motiv, poate ma motivez sa fac ceva miscare...

 

DH got anxious astazi de dimineata vorbind despre persoanele cu multi copii, patura saraca ce o duce rau in perioada asta, oamenii care nu vad nicio speranta in viitorul apropiat, si ca sistemul este broken. Si ca in Canada guvernul face totusi ceva (nu atat cat ar trebui pt small businesses, dar macar pentru indivizi) dar ce te faci cu tarile unde nu se intampla asa (vezi patura saraca de la vecinii nostri de la sud). Si ca nu crede ca lumea ar trebui sa se intoarca la serviciu pt ca social distancing functioneaza si deci ceva trebuie facut ... Dar ce sa faci? Am decis sa il scot fortat din casa, il trimit pe el cu lista la cumparaturi. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...