Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Aqai, big hug  [flo2]

cred ca e teribil de frustrant, dar atitudinea ta a fost extraordinara. Ma gandesc cate mamici fantastice avem la cafelutza, care jongleaza cu toate, familie, casa, cariera, dezvoltare personala, unii au mai si imigrat.

Imi amintesc un post de al tau, acum multi ani, ce balamuc era sa iesi cu baietii dimineata din casa.  [vraji] ( in sensul pozitiv, ca ne inspira, ne punem intrebari, ne incurajam, sau pur si simplu, zambim ) .

 

Succes azi cu operatia.  [:I] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata. 

 

Aqai, ai facut bine ca ai plecat.  [flo2] Necazul asta cu femeile si posurile de conducere sunt cam peste tot. Si problema continua sa existe, caci fetele integreaza de multe ori ca une meserii si domenii nu sunt pentru ele. In informatica fetele care vor sa faca asta sunt mai putine in procent decit baietii care urmeaza aceleasi diplome si concursuri dupa Bacalaureat. Tendinta se schimba foarte incet, insa se shimba. 

 

Dana, cum adica refererat la Educatie Fizica ?  [fal]  adica sa stai lipit de scaun macar 4 ceasuri ca sa bati cimpii cu gratie despre ce sport ai facut stind in casa? 

 

Amintiri cu munci de cimp foarte penibile nu prea am, ma duceam doar o saptamina la tara in fiecare an si tot ce era de cules era simplu (nu mi-e frica de viespii caci si eu culegeam fructele cazute din pom) practica agricola am facut din in anul 1 de facultate la cules de mere si nu ma stresam prea tare ca nu mi-am facut norma. Era un timp senin si cald si seara se lasa cu amuzamente (jucam carti si dansam).

 

La mine in curte toate incep sa creasca si ieri am tuns o parte din iarba, azi mai am o tura. Plus de dat nitel cu un hirletz-furca (foarte comod pentru mine) la deztelenit o bucata din gradina de legume. 

 

La rubrica gradina am avut parte de o demonstratie de legea celui mai tare. Niste turturele au facut cuib intr-un grad si-mi parea bine caci pasarile astea sunt campioane la mincat omizi. Insa un alt cuplu de porumbei sambatici, pigeons ramier, au venit si s-au asezat in locul la cei mici.

 

Sa va mai intreb : fetele din Ro si cele cu parintii inca in Romania, ce operator de telefoane utilizati ? Din noiembrie incoace am un meci cu cei de la Telekom care au incarcat factura cu convorbiri nefacute si cu un abonament la internet, au corectat situatia si acum au supra-incarcat factura. Mamei i s-a acrit si vrea sa schimbe. Deci ce operator serios exista ?

 

Aqai, bafta multa sotului tau. 

 

O zi perfecta la toate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am sters postul cel lung... ca deh, cand te pocneste insomnia :D

 

imi pare rau pentru fiecare dintre noi care ne luptam cu o discriminare sau alta. Otilia, Dana, Judoka ... te includ, pentru ca si barierele puse in calea reintoarcerii la munca sunt tot o discriminare in my book, si inca una straigatoare la ceruri.

 

Abilitatile de organizare ale unei mame sunt ceva ce orice organizatie care vrea structura si disciplina ar trebui sa recunoasca!

 

Ma duc sa beau un ceai, poate mai prind vreo 2 ore se somn...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai  [flo2] . Iti doresc din suflet sa fii apreciata la adevarata valoarea acolo unde te duci, sa fie un job care sa iti placa, sa ai parte de colegi buni profesional si oameni de calitate. 

 

Mik, in ce zona e mama ta? E intr-un oras sau la tara? Vrea si internet, sau doar mobil /tel fix / tv? Pemtru mobil cu tot cu internet inclus in abonament eu recomand Vodafone, am abonament de aproape 20 de ani si sunt multumita. Pentru tv / internet RCS-RDS (Digi) sunt cei mai buni. Au si varianta prin fribra optica in orase si varianta cu antena satelit in sate. Doar ca unde nu au fibra in general nu au cum sa dea si internet. Eu acasa am abonament telekom pt ca am nevoie de inernet cat de mult se poate si numai ei au internet prin cablu (nu mobile) aici. Dar negocieri si certuri am avut si noi cu ei gramada.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi la cafea. Am pus o ciorba cu multe legume si costita afumată si am si mici. Ii fac la tigaie ca n-am chef de fumaraie prin casa. Aqai [flo2] bafta in continuare. Incearca sa te destresezi zilele astea libere cate mai sunt, sa fi odihnita cand reîncepi. Cred ca si eu merg la serviciu din 18,05. Am vorbit la birou, mai trebuie sa-mi confirme. La noi discriminarea se manifesta si prin bârfe, nici nu vreau sa-mi amintesc ce povesti aud. [zirea] În perioada asta cat am stat acasa chiar am gândit la rece o grămadă de chestii. [:(] Da Mik, referat la sport. Si eu care speram ca ii pune sa sara coarda, sus/jos, chestii de mișcare. Eu am abonament la Vodafone de 25ani su ptr net la UPC, acum preluat de Vodafone. Sunt foarte mulțumită. Anul trecut chiar mi-am renegociat contractul cu ei, plătesc acum abonament ca cei proaspăt conectați ptr 2 ani. Sper sa se posteze tot. [fri]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama e in Iasi, in Tudor sta. de ceva vreme are si TV cablu la Telekom.

In noiembrie pe linga conversatii extra cazute din cer era si un abomament internet.

Am protestat, au dat banii inapoi, insa pe luna aprilie iar au incarcat factura cu conversatii in afara judetului si vreo 5 ore de mobil. Total factura : vreo 37 de euroi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din seria "tara arde si baba se piaptana" pe facebook-ul meu  [batcap] am o reclama la un palton foarte fain bordo,  arată bine si nu e foarte scump, ma rog, cică e redus acum. Ma tentează teribil.  [fri]

Si din seria relaxarea după 15,05 ma îngrijorează faptul că o să circule iar avioanele brambura  [smulgpar]  si se reface urgent poluarea, se strica iar vremea etc. 

Chiar vorbeam cu maica-mea, zicea ca a plouat des si serios luna asta, grădina arată chiar bine, pământul parcă nu mai e asa uscat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mama e in Iasi, in Tudor sta. de ceva vreme are si TV cablu la Telekom. In noiembrie pe linga conversatii extra cazute din cer era si un abomament internet. Am protestat, au dat banii inapoi, insa pe luna aprilie iar au incarcat factura cu conversatii in afara judetului si vreo 5 ore de mobil. Total factura : vreo 37 de euroi.
Gizas, eu la UPC am programul complet+2 modemuri ( plătesc chirie ptr primul , al doilea e gratis ) +HBO +internet +telefon fix = 130 ron = aprox 28 euro. Ptr ca am renegociat acum plătesc 104 ron = aprox 22 euro.

Edit. Factura la Vodafone ptr telefonul mobil e separată de astea. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...