Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi, va aduc cafeaua.

La mine e o vreme minunată , soare, cer albastru, canta păsările. Imi vine sa ma tot duc.

Chiar am vorbit cu sora-mea sa mergem la pădure cand avem voie, aveam voie si pana acum, dar nu familii diferite si nu mai mult de 3. [fri]

Mcoca [pup]

Am gătit ieri vițel cu ceapă si cateva snitele de pui. Imi place teribil vitelul gatit asa, plus ca asta a fost de casa, a fiert repede.

Dulce nu, ptr ca a cumparat sotul niste eclere imense, foarte bune.

Aveti grija de voi. [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi a nins ieri. ca atare, am fost in greva si nu am iesit din casa. am smotruit la curatenie 4 ore, m-am ocupat de rufe, am gatit ceva total nesatisfacator pe gustul carnivorului principal (mana merge bine, multumesc de intrebari, dar mai dureaza pana revine la carma bucatariei)

 

adica imaginati-va ca am redus meniul la 2 mese / zi (cam toata saptamana) si ieri a culminat fara carne. O omleta cu branza de dimineatza si la 4 pe post de pranz si cina cartofi copti la cuptor cu branza feta si salata. sa stiti ca am avut regrete cand am vazut cat de nefericit era .... nu-s complet insensitive :D

 

am jucat si un exit game cu Alex si apoi ne-am uitat la bad boys forever in 3. T e intr-o perioada in care nu se uita la filme cu noi. a zis ca se uita la Monty Python cu taica-su dar atat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

[flo2] merci de informatii, ma intereseaza mai mult pt scos/depus bani, plati la magazin, si ce maruntisuri mai am nevoie cash. Acum cativa ani am avut o surpriza neplacuta, aveam card la volksbank, ori astia tocmai,desfintasera filialele in rom [alcool]

Cauta la Volksbank care sunt bancile romanesti partenere, sigur sunt, macar una. Poti folosi pentru retragere cash bancomatele acelor/acelei banci romanesti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dana, copiii sunt bine, Maya a inceput miercuri munca. Lucreaza insa la timp partial. Didi, izolarea nu este usoara dar treba’. Este noul normal. Din pacate nu stiu daca ma intorc prea curand la birou. Nu prea cred. Imi lipseste socializarea desi eu sunt mai introvertita. Am iesit putin la cumparaturi astazi, incredibila diferenta intre cartiere. Daca ma duc spre stanga (cand ies de pe strada mea), numai cativa poarta masti. Spre dreapta insa, majoritatea sunt cu masti. Diferenta de cativa km. M-am obisnuit si cu cozile la intrarea in magazine. Astazi insa cu tot soarele, era rece. Aqai, cum este dl sot?

 

Da, exact, asa si in zona noastra. Aici unde stau eu in DDO totul e f strict, la farmacie iti ia temperatura inainte sa intri, toata lumea cu masti si manusi, chiar si la volan. In farmacii nu gasesti aproape nimic din cele de baza: masti, spirt, etc. In Pierrefonds ul adiacent, vezi f putini cu masca, la farmacii e relaxare totala, fara cozi si luatul temperaturii si am gasit masti medicale, cu sau fara filtru, la liber, acum o saptamana ( si fara limita la cumparat). Sa- mi zici daca iti trebuie, pot sa trec sa ti cumpar daca mai au.

Ma bucur ca iti sunt bine copiii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, Fleur: intrebare:

 

pe rand sau in aceesi zi toate bunatatile? :)))

 

eu nu gasesc masti de cumparat decat bulk pt munca ... cica pe 20 mai tb sa imi vina o comanda de pe amazon facauta la finele lui Martie

 

am luat de la un magazin de textile kit de facut masti  reutilizabile. Mi-a iesit un prototip ca prima clatita - adica bun de aruncat. Am reusit sa fac o singura masca

 

apoi mi s-a terminat atza din bobina din madina de cusut si cumva nici de al naibii nu reusesc sa pun bobina noua bine si mi se tpt incalceste ... toata distractia a durat vreo 5 ore si apoi m-am plictisit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, exact, asa si in zona noastra. Aici unde stau eu in DDO totul e f strict, la farmacie iti ia temperatura inainte sa intri, toata lumea cu masti si manusi, chiar si la volan. In farmacii nu gasesti aproape nimic din cele de baza: masti, spirt, etc. In Pierrefonds ul adiacent, vezi f putini cu masca, la farmacii e relaxare totala, fara cozi si luatul temperaturii si am gasit masti medicale, cu sau fara filtru, la liber, acum o saptamana ( si fara limita la cumparat). Sa- mi zici daca iti trebuie, pot sa trec sa ti cumpar daca mai au.

Ma bucur ca iti sunt bine copiii!

 

Multumesc Fleur. Pentru moment mai avem masti. Nu iesim foarte des, cam o data pe saptamana si intra numai unul in magazine - de obicei eu ca sunt cu listele. Il mai trimit pe dl sot dar max o data pe saptamana. 

 

Nu se gaseste spirt sau alt hand sanitizer la noi. Nu sunt in criza, pentru moment mai avem dar ma asteptam sa apara, mai ales ca s-au laudat astia care fac whiskey ca se apuca sa faca si dezinfectant.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...