Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ziceam că m-am trezit foarte aiurea, am visat ceva legat de serviciu si in somn/vis am plâns  [:(]  , în realitate nu. 

Se pare ca stresul legat de serviciu ma ajunge din urma.  [zirea]

Aseară am discutat cu Ale despre drepturile copilului, materia de Educație Socială are nevoie de mai mult decât 30min on-line. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellooo! Ce mai faceti?

Aici s-a terminat cu gerul, sper (de dimineata au anuntat ca s-a sfarsit alerta de inghet).  Am fost si am cumparat flori pt balcon. bine ca nu a venit DH cu mine cand am platit ca ma lasa  acolo cu flori cu tot. Le plantez we asta, avem liber luni (Victoria Day pt unii, Jounee des patriots pt ceilalti). Sper sa fie cald. Nu am gasit tot ce am vrut. I-am cumparat si lui Alex un dafin micut si niste ardei iuti si i le-am dus. L-am vazut astazi de aproape, in carne si oase, pt prima oara de cateva luni. Am stat la 2 m distanta dar tare dor mi-a fost (si imi este). 
Altfel, starea de incertitudine continua si nu e bine. Inca nu stim cu siguranta cand si cum vor deschide Montrealul si suburbiile, avand In vedere ca nr de contaminati si de decese nu scad. Date sunt anuntate dar cu semn de intrebare. Purtarea mastii este recomandata dar nu este obligatorie. Incerc sa conjur bruma de optimism care este ascunsa undeva in mine, sa nu mai sun ca o persoana constant “under the weather”.

Aqai, ai inceput job-ul nou? Lucrezi de acasa deocamdata, sau te duci la comp?

Dana, cum te simti? Ai vesti cand te intorci la munca? 
Judoka (,) cum sunteti? Sotul, copiii sunt bine?

Didi, a venit tricoul? N-am retinut, cand este ziua flacaului?

Mik, s-a schimbat ceva semnificativ la voi, cu relaxarea? 

Fleur, ati facut sedinta la scoala? Aveti o noua data de inceperea scolii sau a ramas 25 mai? Majoritatea colegilor mei cu copii la primara nu vor sa-i lase la scoala. Am o colega locuieste in Laval si mi-a spus ca a vorbit cu o prietena profesoara care i-a spus ca este mai mult un serviciu de garda, nu scoala.

Coca, cum esti?

Otilia, Monica, ce fac fetele?

 

Sper ca nu am uitat pe nimeni. Am editat mesajul de multe ori, am citit de cateva ori din urma.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, ce neplacut, vis cu plans:(

 

Lili - way to go cu florile!!! si eu am un portbagaj plin de ele luate weekendul trecut, musai sa le plantez weekendul asta!

 

Jobul nou incepe saptamana viit... mai am de lucru pe aici, ma tine ocupata crash-ul asta economic ... cu toate previziunile legate de valul 2, municipalitatile short on cash, businessurile traind din subsidies, rata astronomica de domaj, universitatile care nu vor deschide in septembrie decat online - toate suna a depresiune economica majora

 

nici nu stii ce e mai bine sa alegi: ghilotina sau death by a thousand cuts.

 

la noi am auzit ceva zvonuri legate de scolitul copiiilor peste vara ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili, nu se mai deschid scolile pana in toamna, cum sigur ai auzit azi la stiri.

Sunt foarte deprimata pe chestia asta, in primul rand pentru copilul meu care are nevoie de socializare ca de aer. Copil unic, doar noi doi, intr un apartament spatios cu balcon, dar totusi un apartament. Pentru noi este foarte grea perioada asta...asteptam cele cateva saptamani de scoala...nu a fost sa fie.

 

Da Montrealul are o situatie inca grava dar stii ce? ne am facut o singuri. Vorbesc la modul general desigur. Ieri chiar m am enervat, am fost in Westmount cu treaba si ce sa vezi, lumea relaxata si la plimbare pe Sherbrooke Ouest, ca in vreme normala aproape. Am numarat doar cinci trecatori cu masti, din multe zeci. Nu respectau distantarea desi bulevardul are culoar sanitar. La mine in DDO este mult mai pustiu si cel putin lately toata lumea poarta masti.

Deci, intr un fel, ne meritam soarta...

 

Aqai, sa fie cu mai mult noroc la noul job. Eu sunt pe principiul sa nu am asteptari mari, ca sa nu fiu dezamagita...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Lili, super ca baiatul e bine !

 

Dana, a mai trecut angoasa ? Ai o data de intoarcere la serviciu ? 

Fleur,  [flo2] multa putere! Tare rau ca nu are socializare, poate totusi il ajuta psihologul.

 

Cu aceasta carantina acum, sunt total neplacut surprinsa de cum s au comportat nemtii. Cel putin la inceput, au inchis tarziu, parcari pline la magazine, lume la pic nic. Cred ca am mai scris pe aici.
De ex. eu am inceput sa port masca la magazin f devreme, cand erau rare si mi am luat o portie de uitaturi urate prin de la ceilalti. Tare naspa m am simtit. [fri]

Acum astept sa vina didi sa scrie ca le „ea“ in land nu e asa. [:D]

 

Va las un clip f frumos, are niste peisaje superbe, sa tot visezi

 

https://www.youtube.com/watch?v=CT0nLaQbidc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili, suntem bine, noi cu serviciul (de acasa 90%) fetele cu scoala online...

Voi? Baiatul tau cum e, cum se simte?

 

Fleur, te inteleg. Copiii au nevoie de socializare, sa mai iasa de acasa, sa se vada cu copiii si live, nu doar online... Si scoala asta online imi scoate peri albi, in special cu Ana, cea mica.. am mai scris eu pe aici. Face orice altceva decat sa fie atenta, ne certam mult pe tema asta. Asa la scoala era alta interactiunea cu profesorii, le explicau altfel, ii vad daca nu-s atenti, verifica temele. In online e mult mai relaxata treaba... prea relaxata....

Andreea e f constiincioasa, cu ea nu am probleme, iti face lectiile ca si cum ar fi la scoala, e atenta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...