Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Judoka, nu am retinut, la voi s-a inceput scoala fizic?

 

Vad ca sunt in scadere cazurile noi in Germania, din ce vad eu pe worldometers... si cam in toata Europa..

 

La noi s-a terminat starea de urgenta, am intrat in stare de alerta...  [soricel]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monica, 

cel mare nu a inceput.

Pustoaica trei ore pe zi, fara cantina. Dar si eu ma saturasem de lectii ca de mere padurete. Si a mea e constiincioasa. Avea uneori intr o zi mate, exercitii de gramatica, dictare si ceva de citit. Plus emiluri pe care le amestecam, emailuri retur cu ce corecta invat, poze in telefon, internetul care pica atunci cand nu ai nevoie. Si asta la un copil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neața, la cafea

Multumesc de încurajari,  eu ma trag singura sus si in sus.  [fri] Am o noua data de reintoarcere la serviciu,  sper se nu se mai schimbe si asta.  [zirea]

Ma tratez cum stiu eu mai bine, adica comand carti.  [:I] Ups. Ptr Ale am comandat 2 vol din seria Tronul de clestar, mai avem 3, si ptr mine Testamentele lui M Atwood. 

Acum Ale are lecții. 

Eu la bucătărie, ca de obicei. 

Ieri am gătit iahnie de fasole si mici , tare combinația nu ?, iar azi fac supa pui cu tăitei, friptura si pilaf. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili, 

 

imi face o deosebita plăcere ( și mik ) sa va citesc cu copii mari. Ce sentimente . Așa ca ma bucur încă o data ca ii Am acasă . 
 

 

tre sa recitesc ce ați scris . O sa zică Judoka ca sunt aia pa, dar eu văd altfel  [fri]

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu sunt incantata și de școala și de servicii, nu am de ce sa ma plâng  [fri]

 

saptamana asta a fost bărbatul cu ei acasă . El, abia reușește sa mănânce împreuna la prânz ( le las supa  direct in cratiță mică , numai sa o încălzească ) 

au făcut teme, ba l- am plătit pe cel mare sa facă cu cel mic . 
dar eu nu ii verific. 
treaba lor . 
Asta mic a uitat de ora de franceza, a sunat profesoare care ulterior l- a sunat și a făcut doar cu el. Nu mai pot sa ii împing de la spate . Toți copii trec clasa . Anu asta . 
daca piticul nu face fata la clasa 8-a , o sa îl las sa repete anul . Nu mai pot împinge la vagoane .

barbatul le- a dat interzis de electronice de la 13-16 și amandoi mi- au povestit ca a fost perfect . Unul a citit, unul a fost prin vecini 

 

lili, pe 31.05 e copilul mic 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu, am liber azi. O sa iau un copil de aripa și plecam la grădina . După bujori .

 

mesajele mele sunt ca nuca in perete . 
dar după ce am citit de atmosfera canadiana ma apuca gândurile negre . De fapt asta mi se întâmpla in fiecare noapte de la 3-4. Uneori plec la parter și stau pe net. Pt ca pe sus suspenda bărbatul netul .. după 12 noaptea :)

 

fleur, 

esti o mama eroina . Eu am un copil altfel și uneori o iau pe ulei. 
 

 

judoka 

meu , te înțeleg . Dar deciziile in general se iau și mereu dar mereu au avantaje și dezavantaje . Cine decide, cu bune intenții , încearcă sa minimizeze pagubele . 
Bayern au închis primii . Și ? Au cele mai multe cazuri . 
 

hessen, printre ultimii . Și? Au dintre cele mai putine . 
unul e landu lu München , unul cu Frankfurt . 
Eu, cu J suntem in landu lu Stuttgart . 
 

stii cum e, uneori ai doi copii , și mereu e un nemulțumit . Darmite când e vorba de 88 mil de oameni și atâtea interese e economice .

e ușor sa ne dam cu părerea . 

și, nu am venit de buna voie in Germania  [alcool] . 
m-am venit după bărbat , am zis ca divortez pt ca el a fost genu care nu schimba un scutec .  [smulgpar] , când am explodat cu spălatul vaselor a cumpărat mașina de spălat  [soricel] . 
 

citeste archiva după DC , sa vezi cum eram  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfff. Si eu am pierdut tot mesajul. Rau!

 

Ii spuneam Danei ca visul ei e de bine.

 

Didi, nu lucrezi la proiecte de software?

 

Noi suntem Ok, cursuri online, studiu intens, copilul mare a facut citeva garzi la testarea de Covid. Platoul telefonic enorm s-a redus foarte mult si nu mai faci garzi acolo.

 

Va pup.  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...