Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Fleur, tare rau imi pare ca treceti printr-o perioada atat de grea. Imi dau seama ca nu este usor pentru nici unul dintre voi. Am incredere insa ca o veti depasi si o sa fie bine. 

V-ati decis daca/cand mergeti in tara.

De acord cu tine pentru situatia din Montreal. La fel zice si DH despre purtatul mastilor si atitudinea celor de aici. 

 

Judoka, superb clip-ul cu peisajele. M-a apucat asa o nostalgie....

 

Monica. Aqai, fi-miu este bine. Inca nu a inceput la spital/casa de batrani. L-au sunat luni, i-au trimis detalii miercuri. A acceptat ce i-au scris astia si acum asteapta sa il cheme pentru training. Este putin dezamagit pentru ca spera sa-l contacteze mai repede.

 

Dana, de ce este soacra nemultumita cu parul scurt? Este si mai practic acum vara :) . Am "citit" (ascultat) Testatementele. Mi-a placut tare mult. Am descoperit-o pe M Atwood tarziu. Mi-a placut si trilogia MaddAdam (mai putin cartea din mijloc, mi-a displacut stilul in care a fost scrisa).

 

Didi, cred ca la noi nici vremea nu ajuta. La mine nu ajuta ca DH este din ce in ce mai anxios si vorbeste din ce in ce mai putin. Ultimele zile a fost soare si parca sunt ceva mai optimista. 

 

Aqai, am plantat ieri pt ca anuntasera ploaie astazi. Suntem norocosi, avem soare si astazi asa ca pot sa mai scot cateva rasaduri. Am constatat ca mai trebuie sa cumpar una, alta pentru balcon, asta dupa ce am lasat o poala de bani joi. 

 

Mik, tu ce predai? Daca ai mai scris pe undeva, am uitat :(.

 

Mcoca, sper ca esti bine! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Frumoase flori,  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Dana, afara de paracetamol nu prea poti sa-i dai alte pastile. Pe vremea asta de pandemie nu e bun ibuprofenul caci favorizeaza viusul (cel putin asa se spunea la sfisit de martie). Mai spune-ti ca daca Ale a cerut ortodentist asta o ajuta sa supporte mai bine durerile. trece oricum repede. Va pup. 

 

Lili, predau Informatica. Si e destul de greu citeodata la laboratoarele in linie caci nu prea poti vedea cum programeaza si cum au instalat pe calculatoarele proprii diversele software. 

 

La noi s-a facut soare si cer senin. Fain tare. 

A trebuit sa inchidem definitiv gaina neagra si isteata caci sare gardurile si se pune pe mincat varza plantata.  [:)]  Si salata. Alte chestii nu sunt asa gustoase (ceapa, praz, cartofi) si le lasa in pace. 

 

Va pup pe toate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Didi si sa fie :). 

 

Judoka, superbe garoafitele alea "scurte" si parfumate. Pun si eu in fiecare an dar, la magazinul de unde cumpar de obicei flori, nu le mai au si nu am facut (inca) un drum la piata unde le gasesc cu siguranta.

 

Mik, si eu am predat acum cativa ani, la politehnica, programare si digital design. Tare mult mi-a placut insa nu a fost sa fie. Faina gaina ta isteata :)

 

La noi este soare si placut. Am luat-o de coada de dimineata dar parca sunt mai optimista cand aud pasarile cantand in copaci. Si cand pot sa tin geamurile deschise. M-am suparat pe matze astazi pentru ca am descoprit ca au mancat un fir de alimentare la telefoanele fixe. Nu stiam de ce toate telefoanele imi arata, de cateva zile, out of range. Nici n-am avut chef sa investighez ce si cum. Astazi insa a fost musai. Le-am certat (pe matze) ....      

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi- am întâlnit cu copilul mare in oraș , am fost la un magazin de cărți și am luat piticului așa : 2 cărți de ascultat : erobos ( vol 1). 
in format clasic am  și vol 1 și 2, dar nu le apuca . A început volumul 1, și la pagina 100 a abandonat și una de p pullmann. Prima din trilogie . 
de ascultat , asculta . 
plus jurnalul unui puști , vol 14. Nici nu știam ca a apărut . 
am cumpărat baloanele și ma duc sapt viitoare sa le umfle . 
 

Multe magazine aveau cozi. Dar la Cos, nu. Bre, nu a vrut sa între, nici sa ma aștepte . Cica nu așa aveam planu. Apoi am plecat la chinezi și turci, am luat doner . 
la turci, unul nu avea masca . 
parca câteva zile au fost, nu câteva săptămâni 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili, si voua va doresc mai mult optimism. Eu sper ca vor veni zile mai bune totusi si in Montrealul nostru greu incercat. Acum ca a venit vara, parca totul pare un pic mai suportabil.

Am pus si noi florile in jardiniere in balcon weekendul asta. Eu le cumpar direct din piata, sunt " covoare" imense de flori puse direct pe jos si alegem. E asa placut dimineata cand ies sa le ud, bate soarele, bazaie albinele si canta pasarelele cu foc (intr un artar exact in fatza balconului, care ne da si umbra si intimitate).

Parca s a mai relaxat si lumea la mine in cartier, in sensul ca sunt mai multi pe strada si la magazine. Dar toti cu masti, distantare etc. 

Scolile de orice nivel nu se mai deschid pana n toamna.

Daca se deschide circulatia aeriana, ne urcam in prima cursa spre Bucuresti de pe 1 iulie incolo. Trebuie sa calculez cu grija data intoarcerii, comisia scolara cere in prezent carantina de 14 zile obligatorie tuturor angajatilor care vor calatori peste granita in vacanta de vara.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...