Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Hello, am dormit putin, sunt cam amețită. Mi-am facut un ceai si mi-am pus o bere la frigider.  [:-)))] Ma tratez. 

J, eu nu fac baie.  [:-)))] Nu-mi place, asta vara la piscină mai intram la jacuzzi, dar foarte puțin. Eu fac doar dus. 

Azi Ale a citit toata ziua. Seria Tronul de clestar l-a bătut pe Harry Potter [fal] , zice ea, eu n-am citit seria ei. 

Mi-am preg acum Madeline Miller Cantul lui Ahile si Circe. Am început cu Ahile, dar mai usor asa. 

Pa vouă. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

  Fleur, te incumeti sa zbori in conditiile astea? eu sincer nu. cred ca inca tot nu avem voie sa mergem din on in que, right? ma gandeam ca poate 2 saptamani orin august mergem undeva la un cottage daca e voie sau cu cortul. mont tremblant daca se poate.

 

Da, ma incumet, cu toate precautiile de rigoare. Se face un control medical sumar inainte de imbarcare din cate stiu, minimum luarea temperaturii. Se vor schimba multe probabil.

Totul e incert insa, chiar daca se va da drumul, oare cat vor costa biletele, mult mai mult sa compenseze locurile ce trebuie lasate goale, cine stie.

Dar daca se poate, este esential sa mergem, copilul sa si vada bunicul in fiecare an, atat timp cat il mai are...

 

Despre calatoriile interprovincii nu stiu nimic, dar odata si odata trebuie sa se permita vara asta, zic. Mai ales daca raman inchise cele internationale.

Si eu ma gandeam la un chalet pe undeva in Laurentides, cu o familie de prieteni.

Si o excursie la Niagara daca va fi posibil. Copilul nu a vazut o inca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi se începe școala , 2 săptămâni . 
Clasa 11,12, deja . Bacul a început pe 20.05. Pe 29.05 se termina cele 4 probe scrise.

 

clasa 11&12 vor merge pana la final de an la școala . 
pt ei, notele de semestru fac parte din nota de bac. 
 

Din 15.06 începe clasa 5&10, apoi săptămâna următoare 6&8 și apoi 9&7. 
vor fi 450 copii in școala . 
se împarte fiecare clasa in 2.

apoi se repeta , dar invers .

 

deci ai mei vor fi la școala in  sapt 3,4.

mai avem o săptămâna de școala apoi intram in vacanța de Rusalii . 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu. Vineri am fost la metro. Nu am fost de 10 ani, intrase de luni microbul. Vroiam niște fainuri . 
imi trimite un coleg de la Köln cartela lui și o sa INI facă și mie cartela, cu posta . 
vineri, o găsesc in cutia poștala . Am plecat in viteza, singura, ca băieții mei au zis: du- teeee. 
am luat faina semola, faina de piza, alt tip de la caputo. 
monitoba , nu am găsit , nu- i bai , asta o iau mereu după net ( gustini )

am mai luat încă 60 produse. 
 

Nu am putut in schimb sa nu constat cum erau coșurile celor din gastronomie . Frate, produse ieftine și multe chimicale . 
amin am zis ca încă gătesc eu, mult și bine . 
bine, vorbeam cu o prietena Ca ma omoară plita cu inducție, totul e complementar in viața . 
 

de ce fainurile astea?

pt ca de ceva timp dac eu pâinea in casa . Noi nu mâncam multă pâine, 2 pe sapt max ne ajung . Cam 600g faina una .

 

eu foloseam spelta ( Dinkel ) secara , semi sau integrala.o combin Cu seminte, tarate, Faina 550 și monitoba 50g. 
in special ies negre. 
acum folosesc și semola ( nici nu știam ca făina de grâu dur, Hartweizen ) , care e Galbena . 
sa vedem cum iese: faina o fac cu Maia sau nu, cu autoliza împăturirii , ținute ore bune in frigider și in temperaturi de 230 cu aburi .  [alcool] . Un adevarat proces 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

tarzie, la a doua cafelutza.

 

Mcoca, tare fain. Ati inchiriat ceva ? Era asa de cald pt piscina ?

 

Dana, nici eu nu fac cada deobicei, ma moleseste, dar asta a fost soiree spa. Tare bine am dormit dupa.  [il]

 

Didi, pana la urma a fost pustiul la masaj, i a placut? Sorry , daca ai mai scris .....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka,

 

nici nu i-am dat cadoul..pt ca duminica viitoare e ziua lui :) Cum ati petrecut pe al tau?

 

si, nici nu stiu daca pot sa ii fac momentan termin. pt ca numai mesajele cu reteta medicale au mers. 

asta referitor la masaj. la mine, dupa 12 sedinte mi-am relaxat spatele. noapte nu ma mai doare.  Nu puteam sa ma misc deloc. Crunt e.dar daca stau, totul e ok. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...