Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Hello vouă. [flo2] Mcoca ma bucur ca esti bine, foarte faine pozele. Si mie imi este dor de piscină, lui Ale nici nu mai zic. Lili fain balconul tau. Si priveliștea e super. La ce etaj stai ? Cam 6, nu? M-a sunat MF sa o duc pe Ale la vaccinul HPV si acum am emotii. [fri] [fri] Ea nu. Ati facut fetelor vaccinul asta? Cine are fete. Deși am inteles ca se face si băieților. La noi se foloseste, cred, Gardasil 9 si in strainatate Cervarix. Anyway, noapte buna! [nani]

 

Si aici se face Gardasil. Se ofera copiilor in cls. a 4a, sigur il voi face baiatului meu, peste un an.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

M-a sunat MF sa o duc pe Ale la vaccinul HPV si acum am emotii.  [fri]  [fri] Ea nu. 

Ati facut fetelor vaccinul asta? Cine are fete. Deși am inteles ca se face si băieților. 

La noi se foloseste, cred, Gardasil 9 si in strainatate Cervarix. 

 

 

 

Dana,  [flo2] o sa fie bine ! La noi cel mare a facut. Din cate tin minte parca a facut si rapel.

 

Azi e complicat, avem termin la doctor, sper sa fie bine. 

 

o zi frumoasa tuturor  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la baietii mei nu il fac, pt ca dr mei nu il recomanda. nu e asa testat la baieti. 

nici revistele de specialitate nu il recomanda, inca la baieti.

 

Noua ni l a recomandat pediatrul, eu am incredere in el . E un pediatru bun si am intrebat si ginecologul si am avut tot raspuns pozitiv.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noua ni l a recomandat pediatrul, eu am incredere in el . E un pediatru bun si am intrebat si ginecologul si am avut tot raspuns pozitiv.

atunci va trebui sa te grabesti ca e recomandat intre 9-14 ani.

 

Edit: ma bucur ca in sfarsit citesc ceva de bine, adica ai incredere in niste dr. 

sunt nemti ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

https://www.impfen-info.de/impfempfehlungen/fuer-jugendliche-12-17-jahre/hpv-humane-papillomaviren.html

 

Nu e asa graba, o sa ma interesez cand o sa mai aiba un control. Cel mare l a facut la aproape 17.

 

Pediatrul e neamt, nu la origine ma uit cand caut doctor, important e sa fie bun. Am avut noroc, copiii sunt bine tratati, e bine pregatit si atent, chiar a descoperit si alte probleme la copii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu ai de unde sti daca un dr e bun sau nu, decat dupa niste ani..doar daca nu e o somitate. 

daca e evaluat de parinti,  totul e subiectiv 

 

in fine, am vorbit cu o colega acu, care si-a vaccinat fetele. o sa reiau discutia cu pediatru. am vazut ca difera dozele pana in 14 si dupa 14 ani. 

 

dar la junior, cu boala lui autoimuina nu pot sa decid de buna voie sa il mai vaccinez odata. El e cel cu 1 la 500.000 copii care a reactionat negativ.  Cred ca si asta e o cauza sa refuz din start un vaccin.

 

poate la cel mare..

 

cel mare imi zicea ca are doi colegi, care acum la 15 ani si-au facut primele vaccinuri. pt ca parintii lor au alta perspectiva.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

M-a sunat MF sa o duc pe Ale la vaccinul HPV si acum am emotii.  [fri]  [fri] Ea nu. 

Ati facut fetelor vaccinul asta? Cine are fete. Deși am inteles ca se face si băieților. 

La noi se foloseste, cred, Gardasil 9 si in strainatate Cervarix. 

 

Anyway, noapte buna!  [nani]

valeu Dana. eu m-am gandit doar la vaccin (sunt cu minte in 7000 lucruri) si mai putin la stressul tau. Sper sa iti revin. Daca te-ai decis, mergi inante. 

 

de ce te stresezi asa de rau?! de unde iti alimentezi stresurile astea?

te gandesti inapoi prea mult? 

ma gandesc ca te marcheaza ceva, dar de ex nu  cred ca vine ceva negativ la pachet. cum a fost cu proteza? a fost bine nu? 

dar fata de Ale tu esti vesela si pozitiva, nu? [biz]

 

------------------------------

 

acu acu niste ani eram nemultumita de mersul lucrurilor la urgenta si multe alte chestii.

dar, dupa ce am fost saptamanal in spital cu copilul si cand am vazut cat de dedicati sunt oamenii aia de acolo si ce inseamna sa ai un copil bolnav si cum supravietuiesc parintii copiilor care mor, parca altfel traiesc viata si clipa si nici nu ii mai improsc cu noroi la orice nemultumire de-a mea

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...