Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Nu prea mai planific activitati, penru ca la noi a inceput in ceasul al 12 lea " scoala online"   eu predau dimineata elevilor mei si el va fi online cu profa si colegii lui. 

Dupa amiaza si in weekend incerc sa iesim pe afara si sa mai intalneasca copii. El cu bicicleta eu pe jos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Otilia, multumesc.

 

Dana, suntem aprox la etajul 6. Spun aprox pt ca blocul este pe coasta. Are doua intrari, de o parte sunt 10 etaje, de cealalta 6. In plus avem penthouse pe ambele parti (et 11). Noi stam la etajul de sub penthouse. Din fericire penthouse nu pica deasupra noastra, deci este relativ liniste. Suntem in apartamentul asta de aproape 14 ani. Balconul, locatia si garajul (plus cele doua bai complete), au tras foarte mult in balanta cand ne-am gandit sa plecam. 

 

In ultimii ani am observat vanturi mai puternice si veri mai calduroase (sufocante) dar ne adaptam. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, cum se simte dl husband cu mana? Cum este noul job. Ma bucur de fiecare data cand aud ca in conditiile astea, exista "miscare de personal". In special cand este "in sus" si cand cei mobili sunt femei. Am o colega care a inceput job mos la Canadian Space Ag. Sunt foarte happy si pentru ea. Girls rock (girl power, tho' I'm not a girl anymore :-))... 

 

Dana, nu stiu ce sa zic de vaccin. Eu nu i-am facut lui Alex. Nu pentru ca nu am vrut, eu sunt pro vaccin in general. Cred ca acum aprox 10 ani era putin diferit, dar cinstit vorbind, nu mai stiu. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili, 2 bai...te invidiez! Cum va descurcati cu caldura asta neasteptata? Am 2 aparate de aer conditionat si trebuie sa caut ajutor sa le instalez ( nu am facut eu asta niciodata pana acum).

 

Problema cu hpv ul e ca, odata contractat, nu mai scapi de el in veci. Se poate inactiva un timp dar ramane mereu acolo si, bineinteles, poate fi transmis partenerilor. Un medic mi a spus ca aproximativ 1/3 din persoanele active sexual il au.

Unii spun ca daca esti monogam cu o relatie stabila nu vei avea probleme cu hpv ul, adica e transmis daca e doar intre cei doi parteneri. Dar nu trebuie uitat ca anumite tulpini ale acestui virus sunt responsabile de anumite tipuri de cancer si la femei si la barbati.

Ii voi face vaccinul baiatului cu siguranta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pro vaccinuri in general, dar vaccinul asta nu l-am facut lui William din anumite motive.

 

o doctora in trecut (de care nu mi-a placut din multe alte motive ), mi l-a recomandat, aproape a insistat...si am refuzat sa-l fac. 

doctorul care il are in prezent, si care e un doctor f bun...nu a pomenit de vaccin la nici o consultatie.

 

asa ca, eu i-am dat lui William sa citeasca info despre acest  vaccin, am si vorbit ce inseamna si pt ce se face...l-am lasat sa hotarasca, e sanatatea  si decizia lui daca/ cand vrea el sa si-l faca.

pana acum a zis ca nu are nici o intentie. 

 

ps.

nepoata mea care a avut o boala imuna din copilarie, nu are voie sa mai faca vaccinuri.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum va descurcati cu caldura asta neasteptata? Am 2 aparate de aer conditionat si trebuie sa caut ajutor sa le instalez ( nu am facut eu asta niciodata pana acum).

 

 

 

la noi de Duminica sunt aprox 100'F(38'C)...si o sa tina pana Joi. M-a topit caldura asta...support bine pana la 90'F. 

stam ziua cu Ac aproape 5 ore, noaptea il oprim ca nu putem dormii de zumzait si crapam un pic geamul...dar ma trezeste concertul de pasari de pe la 5, 6 dimineata.

 

te-ai uitat pe youtube cum se instaleaza? probabil ai nevoie de instalator.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello Ladies,

 

caldura mare... azi am mers si venit pe jos de la serviciu si m-am topit. sa vad cum ma descurc maine, o sa merg cu bicicleta. .... acum stau pe terasa in curte cu un pahar de vin si ascult cum mr T imi tot ofera optiuni de deals cum sa-si castige mai mult screen time. 

 

sunt lacrimioarele inflorite si au un miros seara, ceva de nedescris. vecinii mei au un "lan" de ele ... eu am semnificativ mai putine si le tin sub control sa nu se inmulteasca mai mult, altfel la un moment dat te napadesc.

 

weekendul asta mai am de plantat 2 tufe de bujori, o hortensie, a snakeroot si niste astilbe albe si pink. 

 

asta e snakeroot:

 

post-113720-0-68416000-1590541118_thumb.jpg

 

asta e astilbe

 

post-113720-0-17027400-1590541183_thumb.jpg

 

E bine, lili, multumim. se vindeca in parametri. si tot ciocaneste si masineste la proiectele lui in continuare,acum a trecut la fierastraul circular. 

 

copiii mei s-au mutat azi in basement. cica le e prea cald sus. adevarul e ca din cauza inaltimii, casa cred ca e cu 10 grade bune mai calda sus decat jos. 

 

va las si voua un pahar de vin apoi ma duc pe la un serial

 

post-113720-0-83570300-1590541258_thumb.jpg

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi la dormitorul de la etaj 2 e mult, mult mai cald de cat la 1sau parter. Când deschid usa la parca deschid usa la cuptor, te lovește dogoarea. E unul din motivele pt care multe persoane din zonele f călduroase prefera case fără etaj.

Asa era si in Miami când ieseam afara parca intram in cuptor.

Eu ma uit la Gattaca, cu Pepper in stânga și un cocktail in dreapta. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neața la cafea

Ne-am trezit la 9,55 , am sărit în sus cand am auzit-o pe Ale. În 5min începea orele.  [batcap]

N-am stare. Ma tot uit în jur si-mi caut ceva de făcut. Noroc ca maine e sărbătoare.  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...