Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aqai,

 

la mine e diferit. 

 

la cel mare nu ii verific nimic. ii verificam pana la final de clasa a 6-a cand observ o tema pe care si-a corectat-o singur in clasa..era rosie. sa mor. si ii zic bine mai la Mathe ma poti intreba. si ce crezi ca imi raspunde: pai nu aveam nici un chef atunci, ca daca te intreb ceva, tu nu mai termini si hiar nu aveam chef sa te opresc [fri] . 

 

am ramas soc. si mi-am zis stop. in mintea mea. am zambit si i-am spus ca il inteleg..si daca are nevoie de ajutor il ajut la cerere. si chiar merge..se evaluaza vine singur si azi ce crezi?! are intrebari la chimie [alcool]

 

la engleza si franceza au meditator,  2 ore el, doua ore frate-su. 80e saptamanal [zirea]

 

 

cu piticul, ma uit si eu si colegu, asa prin sondaj. la mathe mai mult, sau mai nou il platesc tacit pe ala mare sa faca cu asta mic la germana sau engleza sau franceza pt ca asta maare are rabdare si stie cum sa il ia ( cand vrea) pe asta mic. 5 euro [zid]

 

in rest la teste cel putin pe asta mic il ajut. ei nu stiu sa invete. de ex maine are teza la geografie. nu are mult, dar e materia din 10 Septembrie pana acu. Nu stie sa o soteze sa isi faca un plan. 

 

imi place gramatica, fac dictari, explic la etcia, fac fractii, citim la engleza. Dar la engleza imi explica mie tatal lor lor pauza de cafea la servici si eu vin  acasa si ii transmit lui ( de ex nu mai stiam diferenta in simple past is progresiv)

 

cu tatal lor fac projectele in PP si la prezentare si daca sunt compuneri. 

 

dar doar la cerere. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La scola primara, da / numai ca la ei e prost sistemul, vinerea lasa toate cartile la scoala, ori noi atunci am avea mai mult timp. Cica week end e pt odihna si relaxare, ceea ce e logic.

 

Mijlociul ( clasa 6) cand imi cere ajutorul, in special la limbi straine, proiecte, cand are teste de pregatit. Paralela sunt la muzica, la asta nu am cum sa ajut. La germana mai il trimit la cel mare sau la dl google.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai primise nota proasta... de ce va mai chema la școala ?

 

Cred ca depinde de mărimea orei și de câți participanți sunt. 

Mai mei fac singuri. De asta costa mult. Da, am cumpărat instrumentele, 900€ klarinetul second. Proful ni l- a găsit .  [alcool]

Yamaha au amandoi  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana vio, și a mea e mare fan Percy J. Mă tot punea să rezerv cărți la bibliotecă. Până la urmă a primit colecția de ziua ei. Le are și pe telefon oricum dar le tot recitește. Acum scrie pe un forum o carte cu aceleași caractere dar povestea ei alternativă. Sf-uri. O las deși consumă mult timp. Scrie în engleză și așa mai exersează.

 

Nouă nu ne-a venit ieri doamna care face curățenie. Noi credeam că vine. M-a sunat mijlocia dezamăgită. Și eu mai fac ordine înainte dar faptul că aspiră, spală pe jos și face băile mă ajută foarte mult. Eu am dureri de spate după fiecare tură. Așa nu mai sufăr. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Otiliav, pe 09 Ian 2019 - 00:10, a spus:
Otiliav, pe 09 Ian 2019 - 00:10, a spus:

Dana vio, și a mea e mare fan Percy J. Mă tot punea să rezerv cărți la bibliotecă. Până la urmă a primit colecția de ziua ei. Le are și pe telefon oricum dar le tot recitește. Acum scrie pe un forum o carte cu aceleași caractere dar povestea ei alternativă. Sf-uri. O las deși consumă mult timp. Scrie în engleză și așa mai exersează.
 
Nouă nu ne-a venit ieri doamna care face curățenie. Noi credeam că vine. M-a sunat mijlocia dezamăgită. Și eu mai fac ordine înainte dar faptul că aspiră, spală pe jos și face băile mă ajută foarte mult. Eu am dureri de spate după fiecare tură. Așa nu mai sufăr. 

A mea n-are talent la scris, daca se straduieste face compuneri faine, dar trebuie sa se straduiasca. Matematica merge bine, dar e cam neatenta. Acum a descoperit istoria si Viasat History si astea ii plac.

Edit : si ea le-a primit cadou de ziua ei. 
Buna dimineata.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

[cit]  [cit]

 

afara ger si ninge linistit.

 

Didi , e acelasi profesor, dar pe care il are cel mijlociu diriginte. Ne cheama la scoala pt ca deranjeaza orele , vorbeste neintrebat, raspunde aiurea, dar cand il intrebi care e subiectul de discutie, nu stie  [:-@] . Ma rog, nu e singurul, mai multi baieti au primit termine din astea. In clasa ia pus in banca o fata, un baiat, ca sa fie mai linistiti. Profu are reputatia de sever.

 

O zi frumoasa va doresc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ach J,

atunci e clar. Mergi relax si astepti sa primesti un Feedback 

apoi vezi tu ce faci cu el, in nici un caz sa nu il dezbati.cu argumente.

 

Eu tot trecut cu juniorul meu prin diverse faza. La invatatoare eram alba de nervi, acu sunt relax. 

Mda, vorbim spunem ca suntem cu ochii pe el, ba chiar le-am si scris ca stim ca el nu e cuminte si nici nu va fi!

 

dar ce?! e periclos sa poti sa ii aliniezi pe toti [bib]

 

important ca in in timp evolueaza in bine..ma rog ca melcul dar ce conteaza [soricel] . Barbatul meu e un artist sa ii convinga pe profesori cum vrea el  [:-)))] .

 

noi chiar le-am si spus daca e ceva in DE cu chematul asta la scoala ca parintii nostri nu erau chemaiti la scoala.

 

ba am intrebat si pe colegii mei si 99% mi-au raspuns ca erau prastie de obraznici la scoala si acu sunt adulti responsabili  [pk]

 

si le-am inchis gura [alcool]

 

Exista la noi la scoala o Consiliera si ii ajuta pe copii sa caute solutii. Asa ca D a fost sfatuit ca atunci cand are dileme sa se duca le ea sa ii ceara ajutorul. dar el se aprinde ca chibritul.

 

in rest e cel mai empatic din clasa. niciodata nu stie ce tema are, cand sunt testele..e un du-te vino

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...